Aktuality ze Suchých Lazců

stránkování aktualit (od aktuálních po nejstarší)

vloženo - 14.5.2010

Zápis z 41. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2010

Zápis ze 41. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 4.5.2010 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 41. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
2. Kontrola plnění usnesení z 06.04.2010.
3. Zavkladování LV – hasičárna.
4. Výsadba líp u sv. Jana.
5. Světelné signalizační zařízení křižovatky I/11 a III/4663.
6. Povolení připojení nemovitosti p.č. 614 k místní komunikaci p.č. 673/1 v k.ú.: Suché Lazce, ulice Na Pískovně
7. Dotace pro složky.
8. Žádost o přijetí do pracovního poměru.
9. Mezinárodní šachový turnaj.
10. Zrušení zkoušky sirén.
11. Souhlas vlastníků sousedních pozemků.
12. Žádost o pronájem pozemku – pan Pavel Carbol.
13. Žádost Mgr. Martiny Škrobánkové o finanční pomoc pro ZŠ Suché Lazce.
14. Interpelace zastupitelů.
15. Závěr.
více najdete v zápise z 41. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.

ukázka ze zapisu ...
Starosta seznámil zastupitele s rozhodnutím Ministerstva vnitra se zrušením akustické zkoušky sirén.
Zastupitele berou na vědomí.

Starosta přečetl Doklad o informování vlastníků sousedních pozemků a staveb ohlašovaných podle § 104 odst. 1 stavebního zákona a žádost o souhlas vlastníka pozemku. Parcela č. 897/5, 897/6 k.ú.: Suché Lazce. Stavebník: Monika Pěntáková, Petr Stibor. Zastupitelé souhlasí. Pro: 7.

Starosta přečetl žádost pana Pavla Carbola o pronájem pozemku. Zastupitelé souhlasí s pronájmem pozemku p.č. 461/1 v k.ú.: Suché Lazce panu Pavlu Carbolovi s tím, aby bylo zajištěno právo vstupu pro vlastníky pozemku p. č. 461/2 v k.ú. Suché Lazce. Pro: 7.

Starosta přečetl žádost ředitelky školy Mgr. Martiny Škrobánkové o finanční pomoc při zachování trojtřídní základní školy v Suchých Lazcích pro školní rok 2010/2011. Mgr. Škrobánková objasnila vzniklou situaci a požádala o částku: 83.368,00 Kč. Zastupitele souhlasí s uvolněním finanční částky ve výši 83.368,00 Kč. V případě, že částka nebude vyčerpána, vrátí se do rozpočtu MČ Opava – Suché Lazce. Pro: 7.

vloženo - 7.5.2010

Sezóna 2009/2010 - Suché Lazce : Šilheřovice 4:1 (3:1)

Sestava: Klapuch, Munk, Laub, Podešva, Stuchlík, Hečko, Honěk, Kříž, Kuba, Chalupský, Balažovič.

Střídali: Macháček, Pospíšek, Havelka

Góly: Chalupský 2, Balažovič, Stuchlík

Po delší době zase radostnější článek, omlouvám se, že tak pozdě, ale měl jsem tento týden nějaké vyřizování. :-) Zápas začali aktivně domácí, tlačili svého soupeře k jeho brance, snažili se o zakončení. Bohužel po jedné takové akci, přišel rychlý brejk hostů, který až skoro neuvěřitelným sólem z vlastní půlky zakončili úvodní brankou utkání. Domácí nepolevili v oblehání branky soupeře a dostavily se výsledky. Nejprve po centru Kuby z levé strany usměrnil míč do sítě Chalupský, poté se po pěkné akci a prostrčení míče do šestnáctky Hoňkem ocitl sám před gólmanem Balažovič a nezaváhal. Do konce poločasu přišla fotbalová nádhera, kdy Stuchlík vzal míč na polovině hřiště, prošel až před šestnáctku hostů a napálil míč do šibenice. Ve druhém poločase domácí kontrolovali výsledek, po akci Balažoviče a do prázdné branky doklepávajícího Chalupského už bylo jasné, že domácí si připíšou 3 body do tabulky. Tento gól byl impulsem i pro domácího kouče, aby vypustil z lavičky 3 dravce, nechal je trochu vypotit a ulevil tak 3 unaveným spoluhráčům.

Facebooku

vloženo - 1.5.2010

Výsledky turnaje v šachu Suché Lazce 2010

Na turnaji v rapid šachu který se konal 24.4.2010 se do Suchých Lazců sjelo celkem 120 šachistů z ČR, Polska a Slovenska, aby zde bojovali o 7 tisícovou prémii za první místo.
Šachisté z Liptovské šachové školy přivezli 4 digitální šachovnice, které umožnily vysílat přímý přenos partií z prvních 4 šachovnic on-line do celého světa. Mezi největší favority patřil úřadující mistr ČR v klasickém šachu IM Pavel Šimáček nebo Gm Petr Velička a IM Štěpán Žilka. Nakonec všem vytřel zrak IM Sergej Veselovsky z Jáklu Karviná, který vyhrál prvních 6 kol a zbylá takticky odremizoval. V dílčí kategorii do 2200 ELO blýskl 3. místem Pavel Strašil z Tatranu Litovel. Michal Hrabal z Agentury 64 Grygov vyhrál v kategorii do 2000 ELO. V kategorii do 15 let vybojoval 3. místo Jakub Vaculík z T.J. Sokol Šumperk.

Na startu sešlo 119 šachistů z širokého i dalekého okolí. Pořadatelé přivítali jednoho velmistra a čtyři mezinárodní mistry. Mezi startujícími byl i poslední přeborník republiky Pavel Šimáček, který byl nejvýše nasazeným hráčem. Zajímavě dotovaný turnaj se hrál na 9 kol a nakonec v něm takticky zvítězil mezinárodní mistr Sergey Vesselovsky (Jäkl Karviná) se 7,5 body, druhý skončil velké překvapení turnaje Jiří Adámek (ŠK Slavoj Poruba) 7,5 bodu, ale horší pomocné hodnocení, na třetí pozici se umístil velmistr Petr Velička (ŠK GEOFIN Ostrava) 7 bodů a až čtvrté místo zbylo pro největšího favorita Pavla Šimáčka (Agentura 64 Grygov). Ve velmi silné konkurenci se neztratili ani domácí hráči, když nejlepší opavský hráč Jaroslav Čempel byl šestý (7 bodů) a Radomír Caletka dvanáctý (6 bodů). Pro diváky a hráče v sále byl průběh partií na prvních čtyřech šachovnicích přenášen prostřednictvím dataprojektoru na plátno a bylo je možno sledovat i přímo on line na internetu, neboť se hrály na digitálních šachovnicích, které byly zapůjčeny od LŠŠ.

Facebooku

vloženo - 27.4.2010

Sezóna 2009/2010 - Suché Lazce : Jakartovice 2:3 (1:2)

Sestava: Klapuch, Munk, Laub, Kříž, Stuchlík, Švec, Hečko, Honěk, Kuba, Chalupský, Balažovič.

Střídali: Kubík, Pospíšek

Góly: Balažovič, Chalupský

Vyrovnaný zápas, který rozhodly chyby domácích, začal za parádního počasí pro diváky. Hosté byly v úvodu aktivnější i příčinou nedůraznosti domácích a dostali se do několika dobrých příležitostí. První varování přišlo z kopačky hostujícího Rodka hned ze začátku utkání, k jeho smůle se míč od tyče odrazil před branku. Při jeho druhé šanci domácí tolik štěstí neměli a míč zamířil do sítě. Po krátké době to bylo o 2 branky, kdy se po průniku po pravé straně dostal míč opět k Rodkovi, který před prázdnou bránou nezaváhal. Poté hosté ještě dvakrát označkovali břevno domácí branky, což domácí konečně probudilo. Domácí si vypracovali pár šancí, ale radovali se až před poločasem, kdy z hranice velkého vápna snížil Chalupský. Ve druhém poločase měli domácí navrch, vyrovnali zásluhou Balažoviče, který ve skluzu usměrnil míč za záda hostujícího gólmana. Snahu domácích zvítězit překazili hosté, kteří si po chybné rozehrávce parádní kombinací vyšachovali obranu a vstřelili vítězný gól. Vyrovnat mohl Laub po chybě hostujícího gólmana, kterému vypadl míč z rukou, ale jak kopl do míče, to ví asi jenom on.

Facebooku

Tradiční pálení čarodějnic 2010

V sobotu 24.4.2010 se konalo již tradiční "Pálení čarodějnic", které pořádalo SDH Suché Lazce. Pálení čarodějnic proběhlo na Strážnici v areálu střelnice. Pro děti v maskách byl připraven bohatý zábavný program. Pro děti a rodiče bylo zajištěno občerstvení. Oslavu zakončil táborák. (foto: Jakub Sedláček)
Fotografie z akce najdete zde.

Facebooku

vloženo - 25.4.2010

Oslavy osvobození Obce 2010

V pátek 23.4.2010 v 18:00 proběhlo tradiční uctění památky padlých za 2. světové války. Oslava začala slavnostním lampiónovým průvodem obcí, kterého se zúčastnilo velké množství dětí a jejich rodičů. Po slavnostním položení věnců u pomníku padlých se průvod přesunul na obecní hřiště kde probíhala lidová veselice s ohňostrojem.

Facebooku

vloženo - 21.4.2010

Sezóna 2009/2010 - Bruntál : Suché Lazce 2:1 (1:1)

Sestava: Klapuch, Hečko, Laub, Havelka, Stuchlík, Švec, Honěk, Kříž, Kuba, Chalupský, Balažovič.

Střídali: Tvrdý, Pospíšek

Góly: Kříž

Těžko se mi píše, je to obrovská škoda. Poslední dva zápasy a ztracených 5 bodů. Se vší pokorou k Bruntálu, ale tento celek jsme měli přehrát levou zadní. Měli jsme více ze hry celý zápas, ale bohužel, když nedáme gól, nemůžeme vyhrát! Domácí dali první gól po chybě Messiho (Hoňka), kterého vyhecoval k přihrávce na vlastní půlce Kříž. Kříž byl pokrytý, k míči se dostali domácí a po (ne)šťastném vyražení míče Dankem, doklepl balón domácí útočník do prázdné brány. Vyrovnali jsme po snad nejnepravděpodobnější akci, kdy z hranice šestnáctky vystřelil Kříž a míč se od tyče odrazil do sítě. Tímto poměrem skončil poločas. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobývání branky domácích, byli jsme aktivnější, přestříleli jsme je. Šli jsme dokonce dvakrát sami na gólmana, ale laxním zakončením jsme se připravili o body. Domácí nás potrestali ojedinělou standardní situací, kdy tečovali přímý kop na hranici velkého vápna na zadní tyč. Sudí mohl být na domácí určitě přísnější, ale my nemůžeme čekat nějaké úlevy. Prostě další zmařená šance!