Aktuality ze Suchých Lazců

stránkování aktualit (od aktuálních po nejstarší)

vloženo - 13.11.2009

Zápis z 35. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2009

Zápis ze 35. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 3.11.2009 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 35. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
2. Kontrola plnění usnesení z 06.10.2009.
3. Termíny (datum) konání zastupitelstva MČ Opava – Suché Lazce na rok 2010.
4. Obnovení pracovních smluv na rok 2010.
5. Dopis s žádostí o změně jízdního řádu MHD Opava.
6. Kontejnery – podzimní úklid.
7. Zpracování dokumentace – osvětlení na ulici Na Pískovně.
8. Starosta informoval zastupitele o kácení stromů dle přípisu odboru životního prostředí.
9. Starosta informoval zastupitele, že konečná výše rozpočtu MČ Suché Lazce bude známa až koncem měsíce Listopadu.
10. Starosta požádal zastupitele o navržení a schválení likvidační komise.
11. Interpelace zastupitelů.
12. Závěr.
více najdete v zápise z 35. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.

ukázka ze zápisu ...
Starosta požádal zastupitele o schválení pracovních smluv pro MČ Suché Lazce na rok 2010.
Pan Miroslav Satke – úklid a údržba kulturního zařízení.
Pan Rostislav Šindel – údržba obce.
Paní Marcela Friedlová – úklid obecního úřadu.
Pan Milan Slanina – ořez stromů.
Paní Pavla Satková – inventury a pomocné práce.
Slečna Jana Kostřibová – administrativní a účetní práce.
Pro: 8.

Starosta přečetl žádost občanů spodního konce obce o změnu jízdního řádu MHD. Zastupitele navrhli, aby tento dopis byl na 14 dní vyvěšen na obecní vývěsce, a potom zaslán na MHD Opava. Pro: 8.

Starosta seznámil zastupitele s dopisem odboru životního prostředí o přistavení kontejnerů pro podzimní úklid. Zastupitele navrhli 4 kontejnery (křižovatka ulic Sedlická a Jičínská, na odstavné ploše naproti Jednoty, u kulturního zařízení, na odstavné ploše naproti restaurace Heja). Zastupitele stanovili datum přistavení kontejneru na středu 11.11.2009. Termín bude vyhlášen místním rozhlasem. Pro: 8.

Starosta informoval zastupitele o zadání zpracování projektu na osvětlení ulice Na Pískovně.

vloženo - 8.11.2009

Sezóna 2009/2010 - Suché Lazce : Krásné Pole 1:4 (0:1); Štěpánkovice : S. Lazce 4:1 (1:1)

12. a 13. mistrovské utkání
Dva poslední zápasy podzimní části této sezóny dopadly naprosto stejným výsledkem, ikdyž nutno dodat, že ten domácí mohl skončit daleko větším debaklem! Naštěstí nám pomohl Danek, který chytil několik tutových šancí hostů. Nejhorší je, že my v poli mu nedokážeme pomoct a on to sám zvládnout nemůže. Ukončili jsme podzimní část na posledním místě a záleží jenom na nás, jak se postavíme ke zbytku tak bídně rozehrané sezóny. Reparát začne hned 16.11. od 18:00 hod. v Saloonu v Porubě (za předpokladu, že to polda domluví). Tam si to rozebereme a budeme čekat, jestli někdo bude ochoten se s námi prát o záchranu v I. A třídě.

Facebooku

vloženo - 6.11.2009

Neoprávněný odběr elektrické energie v obci od známého pachatele

Opavští policisté dne 6.11.2009 zahájili úkony trestního řízení ve věci neoprávněného odběru elektřiny, neboť na podkladě oznámení pracovníka společnosti ČEZ Distribuce Děčín-pracoviště Opava ze dne 6.8.2009, znaleckého posudku z oboru kriminalistika se specializací kriminalistická technika, mechanoskopie a elektrotechnika a obdržených rozpisů vyúčtování dodávky elektřiny v období od července 2005 do srpna 2009 je zřejmé, že v době od června 2008 do srpna 2009 mohl být mužem ročníku narození 1951 z Opavy spáchán v jednom z rodinných domů v obci Suché Lazce trestný čin „Krádež“ tím, že po předchozím neoprávněném zásahu do úředních státních značek (vypícháním kovových plomb) vnikl do elektroměru, jenž se nachází uvnitř jeho rodinného domu a následně neoprávněně manipuloval s číselníky ve svůj prospěch, kdy tímto jednáním způsobil společnosti ČEZ Distribuce Děčín škodu ve výši nad 5.000,- Kč. Případ je nadále v šetření.

Facebooku

vloženo - 5.11.2009

Kontejnery – podzimní úklid 2009

Ve středu 11.11.2009 budou k dispozici 4 kontejnery budou pro podzimní úklid (Termín bude vyhlášen místním rozhlasem) umístěny křižovatka ulic Sedlická a Jičínská, na odstavné ploše naproti Jednoty, u kulturního zařízení, na odstavné ploše naproti restaurace Heja).

Facebooku

vloženo - 30.10.2009

Sezóna 2009/2010 - M. Lazce : Suché Lazce 3:1 (3:1)

Sezóna 2009/2010 - M. Lazce : Suché Lazce 3:1 (3:1)

Sestava: Klapuch, Macháček, Podešva, Havelka, Januščák, Hájek, Hečko P., Honěk, Kubík, Pospíšek, Šlesinger.

Góly: Pospíšek

10. mistrovské utkání
Derby začalo pěkně rychle a hosté šokovali domácí hned první akcí v první minutě. Dobrá pozemní kombinace dostala míč až na pravé křídlo, odkud přišel centr a Pospíšek na přední tyči usměrnil míč do branky. Poté byla na dlouhé minuty přerušená hra, z důvodu nevolnosti jednoho z pomezních asistentů rozhodčího. Po této pauze se odehrávalo představení domácích hráčů, kteří po chybách hostující obrany dokázali do poločasu třemi brankami otočit skóre. Ve druhém poločase se hosté tlačili před domácí branku, vytvořili si i několik příležitostí, ale s výsledkem už nedokázali nic udělat.

Facebooku

Sezóna 2009/2010 - Suché Lazce : Bohuslavice 3:3 (2:1)

Sestava: Klapuch, Macháček, Podešva, Havelka, Januščák, Hájek, Hečko P., Hvolka, Kubík, Pospíšek, Šlesinger. Pospíšek

Góly: Havelka, Kubík, Hájek

11. mistrovské utkání
V zápase o šest bodů se do první velké šance dostal domácí Šlesinger, ale nedokázal z blízky prostřelit hostujícího gólmana. Z protiútoku propadl míč za domácí obranu a hosté se lehce dostali do vedení po blafáku hostujícího hráče a střele do prázdné branky. Poté domácí zapnuli na vyšší obrátky, vyrovnali po střele Havelky z malého vápna a dostali se do vedení po šťastné teči hostujícího hráče po rohovém kopu. Ve druhé půli domácí zvýšili náskok po parádě Hájka, který technickou střelou přehodil gólmana. Hosté stále cítili šanci a hnali se dopředu. Vyplatilo se jim to 15 minut před koncem utkání, kdy po rohovém kopu snížili. Na konci utkání se projevilo umění domácího celku ztrácet zápasy v posledních minutách, kdy po posledním nákopu utkání hosté vyhráli souboj v šestnáctce a vybojovali si bod.

Facebooku

vloženo - 13.10.2009

Sezóna 2009/2010 - Ludgeřovice : Suché Lazce 3:2 (0:0)

Sestava: Klapuch, Macháček, Podešva, Havelka, Januščák, Hájek, Hečko P., Honěk, Kuba, Pospíšek, Šlesinger.

Střídali: Dluhoš, Hečko T.

Góly: Havelka, Šlesinger (pen.)

Zápas s neuvěřitelným koncem, který jsem ještě nezažil!
9. mistrovské utkání
Hosté, jak už je jejich tradicí, vstoupili do zápasu nekoncentrovaně a po pár minutách už se mohli divit. Domácí se dostali do úvodního tlaku a složité míče lítaly na branku Klapucha. Zazvonila tyč, břevno. Poté se hra vyrovnala a parádní šanci si vypracovali i hosté, ale Havelka z hranice vápna neprostřelil domácího gólmana. Proto taky poločas, na mokrém, ale hratelném hřišti, skončil bez branek. Na začátku druhého poločasu se do vedení dostali hosté, když na hranici vápna postrčil míč Hájek Havelkovi a ten ji za pomoci teče domácí obrany napálil k pravé tyči. Hosté se ale dlouho neradovali, jelikož po pár minutách po střele ze šestnáctky a dorážce z malého vápna domácí vyrovnali. Hosté se poté dostali k další výborné možnosti zakončit, ale Havelka ve vápně nedosáhl na přihrávku Hoňka, lejce ji tečoval a Pospíšek z těžké pozice nastřelil pouze gólmana. Osvědčilo se klasické “Nedáš, dostaneš!”. Po nedůrazu v šestnáctce hostujících hráčů přišel centr ze strany a nešťastná chvíle Januščáka, který si míč srazil do branky. Hosté se potom tlačili za vyrovnáním a domácí kontrovali množstvím standartek. Hosté se dočkali “nemožného”, když v 93. minutě rozhodčí zapískal faul v šestnáctce na pronikajícího Havelku. Šlesinger se chopil míče a nedal gólmanovi sebemenší šanci na úspěch. Po rozehrávce přišel zbytečný faul před hranicí velkého vápna, přímý kop a nešťastný gól, při kterém ještě hostující brankář uklouzl.

Šlesi prohlásil, že platíme nováčkovskou daň, já bych spíš řekl, že platíme daň z blbosti ....