Aktuality ze Suchých Lazců

stránkování aktualit (od aktuálních po nejstarší)

vloženo - 4.7.2011

Zápis z 10. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2011

Zápis ze 10. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 28.6.2011 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 10. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
2. Schválení programu zasedání.
3. Kontrola plnění usnesení z 07.06.2011.
4. Posvícení.
5. Oprava motoru traktoru.
6. Sucholazecký zpravodaj.
7. Investiční akce na rok 2011 – 2014.
8. Posvícení - žádosti.
9. Přístavba hasičské zbrojnice.
10. Pan Jaroslav Kadula – zaměstnanec obce.
11. Žádost o souhlas se stavebními úpravami – slečna Eva Valíková.
12. Žádost manžele Šimkovi.
13. Žádost o povolení užívání hasičského auta.
14. Žádost o finanční příspěvek na dětský tábor.
15. Žádost o výkon veřejné služby.
16. Interpelace zastupitelů.
17. Závěr.
více najdete v zápise z 10. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.

ukázka ze zápisu ...
Starosta obeznámil zastupitele s požadavkem Magistrátu města Opavy, aby městské části daly požadavky na investiční akce pro rok 2011 – 2014. Starosta požádal zastupitele s návrhy na investiční akce.
Zastupitele navrhují:
- kanalizace v obci – komunikace,
- chodníky Přerovec,
- chodníky – zeleň,
- rozšíření sportoviště,
- cyklostezka s napojením na Opavu,
- odvod dešťových a přívalových vod ul. U Vodojemu.
Pro: 9.

Starosta přečetl 3 žádosti o možnost prodeje občerstvení u „moštárny“ na Posvícení v Suchých Lazcích. Žádosti podali: paní Ivana Lichá, manžele Balovi, paní Kateřina Šperková. Starosta požádal zastupitele k vyjádření se k žádostem a jakým způsobem bude vybrána žádost.
Zastupitele zvolili tajnou volbu.
Pro: 7, Zdrželi se hlasování: 2.
V tajné volbě, v prvním kole bylo zvoleno počtem hlasů: Ivana Lichá 4, manžele Balovi 3, paní Kateřina Šperková 2.
Ve druhém kole byla zvolena žádost paní Ivany Liché počtem hlasů:
Ivana Lichá 6 , manžele Balovi 3.

Starosta seznámil zastupitele s pracemi na přístavbě hasičské zbrojnice.

Podle zákona č. 128/2000 Sb. svolávám dne 28.06.2011
10. zasedání Zastupitelstva městské části Opava – Suché Lazce. Začátek schůze je v 18:15 hodin v kulturním zařízení městské části Opava – Suché Lazce, ul. Přerovecká 68. Starosta Miloslav Kostřiba

The Such Lazcomity Man 2011

Dne 11. a 12. června 2011 proběhl The Such Lazcomity Man 2011. Tak a máme to zdárně za sebou. Počasí nám přálo a my jen doufáme, že se Vám všem „kolení“ líbilo. Oceňujeme výkony všech závodníků a ještě jednou blahopřejeme Radkovi Tůmovi k překonání rekordu a najetí úctyhodných 24 kol a tedy 432 km! Fotografie z V. ročníku najdete zde.

Děkujeme za účast a těšíme se na případnou další akci.

Facebooku

vloženo - 12.6.2011

Zápis z 9. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2011

3. Kontrola plnění usnesení z 03.05.2011.
4. Stížnosti.
5. Provozní řád kulturního zařízení.
6. Zřízení veřejné služby.
7. Dětský den.
8. Rozhlas na ul. Na Pískovně a Na Návrší.
9. Oprava ulice Na Pískovně.
10. Žádost o povolení kulturní akce – areál Strážnice.
11. Žádost o povolení hudební produkce – areál Strážnice.
12. Odprodej pozemku, p.č.: 838/1, 839, 842/4.
13. Soutěž ve střelbě – areál Strážnice.
14. Přístavba hasičárny.
15. Úprava hřiště – žádost o opravu hřiště TJ Suché Lazce.
16. Termín konání zastupitelstva.
17. Pan Tomáš Bala – informace o rekonstrukci Hostince U Bály.
18. Žádost Mgr. Martiny Škrobánkové.
19. Interpelace zastupitelů.
20. Závěr.
více najdete v zápise z 9. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.

Starosta přečetl žádost o povolení kulturní akce, pan Lukáš Bakša, Opava. Zastupitelstvo nesouhlasí s povolením této akce.
Pro: 8.

Starosta přečetl žádost o povolení hudební produkce – TJ Suché Lazce. Zastupitelé souhlasí s povolením této akce.
Pro: 8.

Starosta přečetl žádost na odprodej pozemku v k.ú.: Suché Lazce, parcela číslo: 838/1, 839, 842/4. Zastupitele souhlasí.
Pro: 8.

Starosta obeznámil zastupitele s konáním a průběhem střelecké soutěže vyhlášené Asociací technických sportů.

ZMČ Opava – Suché Lazce dne 7.6.2011
3. Kontrola plnění usnesení z 03.05.2011.
20. Závěr.

Facebooku

vloženo - 1.6.2011

Veřejná schůze Nové varianty obchvatu Komárova 9.6.2011

Veřejná schůze Nové varianty obchvatu Komárova 9. června - Zastupitelstvo městské části Opava – KOMÁROV Vás zve na veřejnou schůzi na téma NOVÉ VARIANTY OBCHVATU KOMÁROVA, která se uskuteční 9. června od 17.30 v sále Orlovny. Prosíme občany o účast, aby poté mohlo zastupitelstvo MČ Komárov zaujmout stanovisko k variantě preferované občany.
DALŠÍ INFORMACE - POZVÁNKA , Dokumentace, Varianta 1, Varianta 2, Varianta 3.) Převzato z komárovského info serveru

Facebooku

vloženo - 23.5.2011

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Svinov 1:1 (1:1)

Střelec Lazia: Macháček

Sestava: Matrosz – Švec , Havelka, Laub, Dener (Honěk) – Munk,  Kříž, Stuchlík, Vlha – Pospěch, Macháček (Pospíšek)

K dalšímu utkání do Lazec přijelo mužstvo z Ostravy-Svinova. Vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce se očekávalo snadné vítězství našeho mužstva. Ale jak už to tak bývá, slabší protivník se chtěl ukázat a nakonec nás zle potrápil, kdy se mu opět podařilo naše mužstvo obrat o body (podzim 3:1 pro Svinov)!

Utkání začalo poměrně ve vlažném tempu, kdy hned ve 2. minutě zkoušel štěstí levačkou Sorty a o dvě minuty později střelou z 30ti metrů Havlos, ale tyto střely nenadělaly hostujícímu brankáři velké starosti. Hosté se osmělili v 6. minutě kdy z nulového úhlu trefili tyčku. Poté se hra odehrávala jako většinu utkání uprostřed hřiště, kdy se hosté pokoušeli o rychlé brejky, které nám dělali problémy. V 17. minutě jsme se dostali do obrovské šance, kdy po rohu nejdříve hlavičkoval Pospa a dorážku se s pěti metrů pokoušel Barošák, ovšem tuto otřel o hostujícího obránce, který ji vychýlil mimo tři tyče. Ve 20. minutě potvrdil dobrou jarní střeleckou formu Kreuz a vyslal pozdrav do Sedlic, odkud se míč vrátil asi až po půl hodině usilovného hledání… O deset minut později se do větší šance dostali i hosté, naštěstí jejich mířidla nebyla dobře seřízena. Ve 35. minutě jsme se dočkali gólové radosti, kdy Pospa nadýchaným centrem našel Barošáka a ten z voleje nedal hostujícímu brankáři střelou do protipohybu šanci – 1:0. O tři minuty mohlo být ještě veseleji, ale Ondrův dobře kopnutý trestňák těsně minul pravou tyč hostující branky. Ve 42. minutě dal hráč našeho mužstva další gól, bohužel krásná hlavička Staníka, po precizně zahraném přímém kopu hostů mířila přesně za pravou tyč bezbranného Matildy – 1:1. Hosty to nabudilo a do poločasu si vypracovali ještě další dvě šance, naštěstí bez gólového efektu.

Druhý poločas začal stejně jako ten první střelou po dvou minutách Sorty, tentokrát se mu ovšem nepodařilo ani trefit branku. Poté jsme měli dvakrát štěstí, kdy hosté se dostali do dvou šancí a hlavně ta druhá při které šel hostující hráč sám na Matildu byla více než gólová. Matilda ovšem skvěle zachránil. My jsme odpověděli šancí Rudy, který ovšem trefil hráče stojícího u levé tyče branky a tento nám překazil radost z gólu. V 57. minutě nám Kreuz ukázal, že umí taky trefit brankový prostor, ale jeho tvrdou střelu hostující brankář vyrazil. O osm minut později zkoušel podruhé v zápase svoje štěstí z trestného kopu Ondra, tentokrát ovšem trefil pouze břevno hostující branky. To jsme konečně hostující mužstvo začali dostávat pod intenzivnější tlak, který jsme si chtěli vytvořit již od začátku. Bohužel spousta centrů ze strany končila mimo dosah našich nabíhajících hráčů a když už se Pospa dostal do zakončení, tak v obrovské šanci pouze trefil hostujícího brankáře. Bohužel i přes tento tlak se nám na dobře pracující hostující defenzívu nepodařilo nic vymyslet a ještě jsme si museli dávat pozor, aby hosté z některého z brejků zápas nerozhodli. Zápas tedy skončil zřejmě spravedlivou remízou 1:1, která je především pro nás ztráta a hostům v honbě za záchranou moc nepomohla.

K dalšímu zápasu jede naše mužstvo do Ostravy-Zábřehu, kde se utká v sobotu 28.5.2011 v pro některé “vražedných“ 10:15 hodin s Ostravou-Jih.

Facebooku

vloženo - 19.5.2011

Sezóna 2010/2011 - Klimkovice : Suché Lazce 2:2 (1:1)

Sestava: Matrosz, Švec, Laub, Havelka, Dener, Munk, Stuchlík, Kříž, Kuba, Pospěch, Vlha

Střídal: Macháček, Pospíšek

Branky: Kuba, Stuchlík

Další zápas nás zavál do nedalekých Klimkovic, které chtěli doma zvítězit a dotáhnout se co nejblíže čelu tabulky. Podle kuloárních informací měli domácí tréninkovou zátěž i ve čtvrtek dopoledne. Aby toho nebylo málo, tak jim domácí trenér Alois Grussman těsně před zápasem naordinoval rozcvičku, ze které šel hostům mráz po zádech. Paradoxně do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří měli ze začátku navrch a vypracovali si také první šanci zápasu. Po pravé straně utekl Vlha, nacentroval před branku, tam ale na míč nedosáhl Pospěch a Kuba přiběhl pozdě. Hosté se za snahu hrát fotbal dočkali kýženého ovoce, když po centru Stuchlíka z levé strany usměrnil nechytatelně hlavou míč do domácí sítě Kuba (0:1). Po této brance se logicky hnali dopředu i domácí a párkrát zamotali hlavy hostující obraně. Vše vyvrcholilo nedorozuměním v zadních řadách hostů, kdy si na dlouhý nákop naběhl domácí útočník, prostrčil si míč kolem Matyldy a po lehkém kontaktu padl k zemi. Těžko říci, jestli už byl v pokutovém území, ale na druhou stranu je třeba dodat, že se mohla klidně vytahovat karta výražně tmavší barvy než žlutá. Domácí Prašivka penaltu bezpečně proměnil (1:1). Do poločasu se už skóre neměnilo a do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.
Druhý poločas se odehrával ve středu hřiště, více ze hry měli domácí, které jistě o poločasové pauze nahecoval domácí kouč. Rozhodčí v utkání pustil tvrdší hru a na hřišti se to začalo pěkně okopávat. Například zákrok Kříže šel určitě slyšet až v sousední Polance a oplácení Stuchlíka v přerušené hře sudí přešel. Asi 10 minut před koncem vypukla na hřišti obrovská radost, když se po opakovaném rohu míč několikrát odrazil od Lauba a Prašivky a vletěl do branky hostí (2:1). Domácí se ke konci utkání zatáhli do obrany s cílem ubránit dosažený rozdílový gól. Naopak hosté se chopili iniciativy, tlačili se dopředu a chtěli zápas vyrovnat. Vstřelili gól, ale branku Pospěcha sudí pro ofsajd neuznal. Hosté se nakonec svého úspěchu dočkali, když po sérii rohových kopů, rozehrával z pravé strany Laub, našel volného Stuchlíka, který hlavou o břevno zmrazil domácí diváky (2:2). Tato situace rozpálila do běla domácího kouče, jelikož sudí ihned po rozehrávce foukl 3x do píšťalky.
Další potěšující zprávou je, že lazecký Messi byl včera na hale a v sobotu již možná na chvíli představí domácím divákům po náročné nemocenské, kterou trávil po zahrádkách a povalováním u MS v hokeji u televize.