Aktuality ze Suchých Lazců

stránkování aktualit (od aktuálních po nejstarší)

vloženo - 25.10.2010

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Darkovičky 2:0 (1:0)

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Darkovičky 2:0 (1:0)

Střelci: Kříž, Balažovič David

Sestava: Klapuch – Macháček, Havelka, Stuchlík, Munk – Vlha (46. min. Kuba), Kříž, Balažovič David (90. min. Dener), Honěk – Balažovič Filip, Pospěch (85. min. Pospíšek).

V NERVÓZNÍM ZÁPASE JSME URVALI TŔI BODY
V 11. kole jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo z Darkoviček. Papírové předpoklady hovořili pro naše mužstvo, jelikož hosté nastoupili k zápasu z desátého místa tabulky, ale varování pro nás bylo jejich šest vstřelených gólů v předchozím zápase do sítě Dolní Lhoty. Do zápasu jsme nastoupili opět se změnami v sestavě, protože chyběl kapitán Jarda, ale zato se po jednozápasové absenci vrátili Danek a Ondra. Právě Danek navlékl osiřelou kapitánskou pásku.
Do zápasu jsme ovšem nastoupili vlažně. Hosté si na začátku vytvořili mírný tlak, kdy jsme měli problém se s míčem na kopačkách dostat na jejich polovinu. Do žádné šance nebo nebezpečné střely jsme je ovšem nepustili. Až v 6. minutě jsme se trochu osmělili, ovšem Messiho střela mířila daleko od prostoru označeného třemi tyčemi. Z letargie nás probudila akce hostí v 10. minutě, kdy se hostující hráč prokličkoval středem hřiště, jeho střelu stačil Danek jen ztlumit, ale tato stále mířila do naší brány. Danek ovšem rychle zareagoval a snažil se jej doběhnout, v čemž se mu snažil zabránit hostující útočník v době střely stojící v ofsajdovém postavení, kdy pomezní toto signalizoval zvednutím praporku. Balón nakonec přešel brankovou čáru a k našemu překvapení dnes velmi nepřesný hlavní sudí ukázal na střed hřiště. Ihned se k němu seběhl velký chumel našich hráčů, kteří jej donutili jít se poradit s pomezním a na jeho popud se naštěstí kopalo od naší brány. Což se ovšem nelíbilo hostům. Další ránu jsme jim zasadili hned o dvě minuty později, kdy z pravé strany odcentroval Ondra, před bránou našel Kreuze, který si míč zpracoval a svým jubilejním desátým gólem sezóny potvrdil své postavení na čele střelecké tabulky našeho týmu – 1:0. V 17. minutě se Kreuz změnil v nahrávače, kdy přihrávkou pod sebe našel na šestnáctce nabíhajícího Davida, jehož dobře mířenou střelu naneštěstí pro nás zablokoval hostující obránce. Poté se hra přesunula do prostoru mezi šestnáctkami odkud nemůžou přijít šance a spíše se obě mužstva utápěla v nepřesnostech a v boji o míč. Až ve 34. minutě přišla akce našeho týmu o které má cenu napsat. Hlavní roli sehrál v posledních zápasech se trápící Pospa a získal tak opět nominaci do ankety „Borec na konec“. Výbornou akci rozehrál na pravou stranu uličkou Kreuz a na přízemní Ondrův centr čekal právě Pospa na zadní tyči, kdy před ním zývala již jen prázdná brána. Při snaze připsat si po dlouhé době opět nějaký gól, ovšem šlápl na balón, skoro si zlomil obě nohy v kotníku a v kolenou a na balón upadl. Za ním stojící Messi ještě zkusil balón vydolovat a zakončit, ale to musel ještě Pospovi dělat kličku a tato megašance tedy skončila fiaskem. O minutu později byl při chuti opět Kreuz, ale při dalekonosné střele měl špatně seřízené mířidla. Ve 40. minutě nebezpečně odcentroval z pravé strany David, na jeho centr jen o milimetry nedosáhl Pospa a brácha Filip z velkého úhlu poslal jen malou domů hostujícímu gólmanovi. Nepříliš záživný první poločas jsme tedy uhráli s jednobrankovým náskokem.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou vynucenou změnou, kdy se zranil Ondra a do boje byl vyslán štístko Lajka. A když píšu do boje tak druhý poločas se v něj změnil. Ještě mezi 54. a 56. minutou jsme hosty zavřeli před jejich šestnáctkou, kdy nejprve Kreuz poslal první pozdrav do Sedlic a za nedlouho Messi vyprášil hostujícímu gólmanovi rukavice. Poté již začala jak se u nás říká „holomajzna“, kterou odstartoval svým tvrdým zákrokem David, kdy hostujícího hráče to asi tak moc bolelo, že se šel ihned mstít a strčil do něj. Rozhodčí si zřejmě dnes na zápas zapomněl kartu červené barvy a tak na obě strany rozdal jen žlutou. Davidovi se zřejmě snažil sekundovat hostující útočník s číslem 11 na zádech, který hned o minutu později kopl Danka zezadu v době, kdy ten již měl balón několik vteřin pod kontrolou a chystal se jej vykopnout. Bohužel žádný ze sudích si tohoto okamžiku nevšiml. Poté se pokračovalo ve velice nervózní atmosféře, kdy si hlavní roli opět rozdělili David, hostující hráč č. 11 a velmi slabý a nepřesný rozhodčí. K tomu přispělo spousta faulů z obou stran a asi patnáct zakopnutých balónů do okolních zahrad a byť již jen náznak fotbalu se rozplynul úplně. V 83. minutě ještě Kreuz poslal druhý pozdrav do Sedlic a tři minuty před koncem po individuální akci zvýšil na konečných 2:0 pro naše barvy dnes velmi tvrdě hrající David. Nakonec jej pro jistotu ještě coach chvíli před koncem vystřídal, aby nedošlo k nějakým zbytečným odvetám ze strany hostujících hráčů.
Jediným zpestřením druhého poločasu bylo pro mě vybírání vstupného, kdy si Jarda vzal na pomoc svého parťáka a velkého „abstinenta“ Ivana a já trnul jestli se mi ještě vůbec vrátí z našeho pověstného kotle a budu je moct odvézt zpět do Ostravy. Naštěstí se svého úkolu zhostili profesionálně a všechno doladili až po zápase.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 23.10.2010

Vloupání do motorového vozidla na ulici Přerovecké

Opavští policisté šetří další čtyři případy vloupání do motorových vozidel, ke kterým došlo v nočních hodinách z 22. na 23. října 2010 na různých místech Opavy. K jednou ze čtyř případu došlo také na ulici Přerovecké v obci Suché Lazce. Neznámý pachatel rozbil levé přední okno u zde zaparkovaného automobilu VW Transporter a z vozu následně odcizil dva DVD přehrávače v celkové hodnotě 2.000,- Kč, patřící sedmatřicetiletému muži ze Šumperka. Na vozidle přitom pražské leasingové společnosti způsobil škodu ve výši 10.000,- Kč.
Opavští policisté neznámého pachatele podezřívají ze spáchání přečinů krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Celková škoda, kterou pachatel svou trestnou činností způsobil, byla vyčíslena na částku 117.000,- Kč.

zdroj: www.policie.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 17.10.2010

Výsledky voleb do zastupitelsteva obce 2010

15.10. - 16.10.2010 - Výsledky voleb do zastupitelstev obcí

Druh zastupitelstva: 5 zastupitelstvo městské části nebo městského obvodu. Okres: CZ0815 Opava. Obec: 159182 Suché Lazce. Okrsek: 53

Detailní výpis najdete serveru www.volby.cz.

Zapsaní voliči: 837
Vydané obálky: 545
Voleb. účast v %: 65,11
Odevzd. obálky: 543
Platné hlasy celkem: 5 195

Výsledky dle volebních stran
Zvolení členové zastupitelstva (Celkem zvoleno kandidátů: 11) další výsledky najdete zde

Kandidátní listinaKandidátNavrhující
strana
Politická
příslušnost
HlasyPořadí
zvolení
Mandát
číslonázevpoř.
číslo
příjmení, jméno, titulyvěkabs.v %
1Komunistická str.Čech a Moravy6Škrobánková Martina Mgr.44KSČMBEZPP38610,781*
1Komunistická str.Čech a Moravy4Valík Ladislav50KSČMBEZPP38410,722*
1Komunistická str.Čech a Moravy1Kostřiba Miloslav62KSČMKSČM37810,563*
1Komunistická str.Čech a Moravy9Vícha Bronislav50KSČMBEZPP35810,004*
1Komunistická str.Čech a Moravy2Rabinský Lubomír Ing.49KSČMBEZPP2276,345*
1Komunistická str.Čech a Moravy3Žůrek Václav57KSČMBEZPP3088,606*
1Komunistická str.Čech a Moravy5Hečko Tomáš35KSČMBEZPP2777,737*
1Komunistická str.Čech a Moravy7Sedláček Jaromír50KSČMBEZPP3068,548*
2Sucholazecké oživení 20108Žůrková Veronika34NKBEZPP24315,031*
2Sucholazecké oživení 20104Hrabina Josef61NKBEZPP22914,172*
2Sucholazecké oživení 20101Satke Marek38NKBEZPP19912,313*

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 17.10.2010

Sezóna 2010/2011 - Darkovice : Suché Lazce 1:3 (1:2)

Sezóna 2010/2011 - Darkovice : Suché Lazce 1:3 (1:2)

Střelci: Havelka, Kříž, Kuba

Sestava: Matrosz – Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík – Munk , Honěk (90. min. Pospíšek), Kříž, Balažovič David – Balažovič Filip (87. min. Staňo), Pospěch (74. min. Kuba).

ODMĚNOU (OD ROZHODČÍHO) ZA TŘI BODY ZTRÁTA KAPITÁNA
V 10. kole 1.B třídy jsme byli hosty v Darkovicích. Již při rozcvičení bylo jisté, že nás čeká zápas, který bude bolet. V sestavě domácích se totiž objevilo několik urostlých chasníků a dal se očekávat zápas plný soubojů. Na naší lavičce se opět na trenérském postu objevil Louda, který se zřejmě ke spokojenosti obou stran dohodl s prezidentem klubu a opět se potvrdilo staré známé pravidlo, že fotbal nemá logiku .
Samotný zápas jsme začali aktivně, kdy ve 2. minutě David poslal nebezpečný centr před domácí bránu, na který jen o kousek nedosáhl hlavou navrátilec do sestavy Messi. V 7. minutě se do brejku dostala dvojice Pospa, Kreuz, kdy prvně jmenovaný za obranu vysunul Kreuzika, který bohužel špatným zpracováním dovolil domácím jej zakřižovat a poté již jen slabě vystřelil do náruče domácího gólmana. Ve 14. minutě se k trestňáku postavil Kreuz, střelou přes zeď jen donutil domácího gólmana k pozoruhodnému zákroku, kdy balón vyplácl na roh. Že tohle jsou obvyklé zákroky pro domácího gólmana nám ukázal hned o pět minut později, kdy opět Kreuz ze 30-ti metrů napřáhl z voleje a domácí gólman si opět s velkou námahou zahrál plácanou. Ve 22. minutě přišla pro naše mužstvo studená sprcha, kdy domácí zničehonic skórovali. Nutno říci, že jsme jim to velkou měrou umožnili vlastní chybou, kdy především zaváhal u centru domácích Matylda a pro volného domácího hráče už nebyl problém hlavou zamířit do opuštěné brány – 1:0. Poté pokračoval boj na obou stranách, kdy kombinačních fotbalových akcí bylo pomálu. Ve 39. minutě se jedna taková akce povedla našim barvám, kdy se za obranu dostal David, zpětnou přihrávkou našel na šestnáctce Messiho, který napřáhl ke svoji pověstné „tvrdé“ ráně, kterou v domácí šestnáctce v suchém triku zpracoval Havlos a z otočky další šmudlou k tyči vyrovnal na 1:1. Tímto gólem tak stylově oslavil úterní narození malého štírka. Závěr poločasu patřil tedy opět našim barvám, kdy toto jsme potvrdili hned ve 42. minutě, kdy odražený balón vrátil za obranu David, na tento si naběhl Kreuz a nekompromisní tvrdou ranou prostřelil domácího gólmana – 1:2. Do šaten jsme šli tedy s jednogólovým náskokem a s očekáváním jaký výkon předvedou ve druhém poločase naší hráči po předchozích zápasech, ve kterých nám druhé poločasy vůbec nevyšly.
Druhý poločas začal našim trestňákem, který na domácí bránu poslal David a po teči jednoho z domácích obránců měl gólman co dělat aby jej vytlačil na roh. Poté se domácí začali tlačit do útoku ve snaze vyrovnat a v 50. minutě nás před skórováním zachránil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, kdy se po opakovaném centru před Matyldou objevili tři zcela volní domácí hráči. O deset minut později přišla velká šance na naší straně, kdy se individuálně na levé straně prosadil Kreuz, přihrál na střed Davidovi, který výbornou uličkou našel nabíhajícího Pavlíka a ten tváří tvář gólmanovi selhal. Poté se hra odvíjela především mezi oběma šestnáctkami bez náznaků šancí až v 75. minutě přišla další radost na naší straně. Nejdřív ji osazenstvu lavičky udělal coach, tím že na hřiště poslal Lajku a my jsme již nemuseli poslouchat jeho blbé kecy a toto naše štísko asi po 15ti vteřinách pobytu na hřišti udělalo radost celému mužstvu, kdy po trestňáku nastrčilo hlavu do odkopu jednoho z domácích obránců tak šťastně, že jej míčem trefil do obličeje, od kterého se odrazil za bezmocného domácího gólmana – 1:3. V 78. minutě ovšem zaúřadoval hlavní rozhodčí, kdy po tvrdém střetu Jardy s jedním z domácích hráčů, kdy dle mého názoru se o faul nejednalo a bouřlivé reakci pár domácích diváků, tomuto tlaku asi podlehl a ukázal našemu kapitánovi druhou žlutou kartu a následně červenou, čímž nás oslabil nejen do konce tohoto zápasu, ale možná i do příštího domácího utkání. Poté jsme již zápas relativně v pohodě dovedli do vítězného konce, kdy jsme domácí nepustili, jako po celý zápas do nějaké výraznější šance ze které by mohli skórovat.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 15.10.2010

Zápis z 47. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2010

Zápis ze 47. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 5.10.2010 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 47. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
2. Kontrola plnění usnesení z 31.08.2010.
3. Žádost o odkoupení pozemku.
4. Žádost o pracovní místo.
5. Zahájení řízení – významné krajinné prvky.
6. Volby do obecních zastupitelstev 15.-16.10.2010
7. Rozpočet MČ Opava – Suché Lazce na rok 2011 (složky).
8. Oprava střechy Obecní úřad.
9. Přemístění zámkové dlažby a přístřešku u hasičárny.
10. Střelecký kros (letní biatlon).
11. Dopis TJ Suché Lazce.
12.Interpelace zastupitelů.
13. Závěr.
více najdete v zápise z 47. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.


ukázka ze zápisu ...
6. Volby do obecních zastupitelstev 15.-16.10.2010
Starosta připomenul volby do obecních zastupitelstev, jejich organizaci, seznámil zastupitele s volebním programem KSČM.
Zastupitelé berou na vědomí.

7. Rozpočet MČ Opava – Suché Lazce na rok 2011 (složky).
Starosta požádal zastupitele potažmo složky, aby měli k příštímu zastupitelstvu návrhy a požadavky na rozpočet na rok 2011.
Zastupitelé berou na vědomí.

8. Oprava střechy Obecní úřad.
Starosta seznámil zastupitele se špatným stavem přístřešku nad schodištěm na Obecním úřadě. Po odborném posouzení závady starosta navrhuje opravu s cenovým rozpočtem 15.000,00 Kč. Starosta požádal zastupitele o schválení a uvolnění finanční částky 15.000,00 Kč na opravu přístřešku nad schodištěm. Pro: 9.

9. Přemístění zámkové dlažby a přístřešku u hasičárny.
Starosta obeznámil zastupitele se stavebními pracemi na hasičárně. Jelikož je přístavba kvůli financování odložena na rok 2011, byly tyto práce nutností, aby obec i JSDH mohlo uschovat své technické vybavení.
Starosta požádal zastupitele o uvolnění finanční částky: 80.000,00 Kč. Pro: 9.
...

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 10.10.2010

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Ostrava Jih 5:0 (4:0)

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Ostrava Jih 5:0 (4:0)

Střelci: 2 Vlha, Balažovič Filip, Havelka, Pospěch,

Sestava: Klapuch (61. min Matrosz) – Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík – Munk (67. min. Kuba), Balažovič David, Kříž, Vlha – Balažovič Filip (75. min. Pospíšek), Pospěch.

S LAJKOU SE VRÁTILI BODY
K zápasu 9. kola přijelo do Lazec mužstvo z Ostravy. Po velmi špatném výkonu z druhého poločasu minulého zápasu, který jsme nakonec po zásluze prohráli v náš prospěch hovořilo, že se po jednozápasové odmlce vrátil z cest lazecký Vláďa Šmicer (alias Štístko) Lajka. Doufáme, že už si svých cest užil dost, protože ze tří zápasů ve kterých jsme v této sezóně ztratili všechny body nebyl přítomen ani na jednom.

Do samotného zápasu jsme nastoupili koncentrovaně s touhou odčinit minulý výbuch. Do soupeře jsme se zakousli a vytvořili si výraznou převahu. Ze začátku byl nejvíc aktivní Filip, jemuž zřejmě pomohlo, že se v týdnu po vleklých jednáních povedlo do týmu přivést do konce podzimní sezóny jeho bráchu Davida. Ovšem jeho dvě střely připomněli spíše dnes chybějícího Messiho, kdy se jej svými „šmudlami“ snad snažil nahradit. V 8. minutě svoji aktivitu přehnal, kdy po centru Staníka vzal z nohy dobrou šanci pro pana Manka. O minutu později již konečně přišla Filipova chvíle, kdy po náběhu za hostující obranu zavánějící ofsajdovým postavením tváří tvář gólmanovi hostí nezaváhal a střelou po zemi jej překonal – 1:0. V 11. min. jsme předvedli nádhernou akci po pravé straně do které se zapojili Pospa, centrující Filip a zakončující Ondra, který tuto zakončil druhým gólem – 2:0. Ve 13. min. mohl přidat třetí hřebíček do hostující rakve Pospa, ale výborný centr Pavlíka poslal hlavou mimo bránu. Až v této chvíli jsme dovolili hostujícím hráčům trošku se nadechnout a vystoupit z kolotoče. Ovšem tito nám za toto připravili sladkou odměnu. Ve 29. min. hodil aut hostující bek na stopera asi moc zákeřně, kdy tomuto balón propadl až na roh. K jeho exekuci se postavil David, jeho centr prodloužil gólman k Havlosovi, ten si v šestnáctce kolem bránícího hráče posunul míč na levou a životní střelou vymetl pavučiny v šibenici hostující brány – 3:0. Hned o tři minuty později byli hostující zralí na ručník, kdy Kreuz vyslal do gólovky Pospu, který se tváří tvář gólmanovi nemýlil. Poté se první poločas již dohrával, kdy hosté ještě sáhli k výměně gólmana zřejmě ve snaze vyhnout se většímu debaklu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili jako již tradičně velmi laxně. Za tohle nás hosté málem potrestali ve 49. min. kdy nastřelili břevno. Tohle je trošku zvedlo, kdy hra se díky našemu zhoršenému přístupu a vzepětí hostí minimálně vyrovnala. Dlouhou dobu se nic zajímavého nedělo. První naši střelu směrem k hostující bráně vyslal až v 60. min. pan Mank. O čtyři minuty později už to z naší strany vypadalo nadějněji, kdy se Kreuz objevil v gólovce, ovšem selhal a netrefil ani bránu. Od 70. min. jsme opět začali hrát trošku aktivněji, kdy se individuálně prosadil Pospa, ovšem měl taky špatně seřízené mířidla. O chvíli později se také mohli začít radovat v Sedlicích. A nebylo to z důvodu, že by tam Jarda opět běžel slavit svůj gól. Bohužel pro nás jim v rozmezí dvou minut darovali svými střelami majícími minimálně ligové ragbyové parametry dva naše balóny Pospa a po něm Kreuz. Následně na to byl Kreuz při chuti, kdy trefil aspoň síť za bránou a hned minutu poté již konečně trefil bránu, kdy si balón pro jistotu přehodil na svoji slabší pravou, kterou bránu asi nepřestřelí. V 80. min. se lazecký štírek s vanou (Havlos) svým typickým ladným způsobem prosmýkl hostující obranou, narazil si s Pospou (Pospěch) a v gólovce trefil dobře vyběhnutého gólmana. V 82. min. ovšem přišel nejsilnější okamžik, který charakterizoval naše výkonu ve druhém poločase z posledních zápasů. Hlavním hrdinou se stal Pospa (Pospěch). Ten se dostal až před hostujícího gólman, kterému udělal výborný blafák a zívala na něj již jen prázdná brána. Proč nedal gól snad neví ani dnes po lahvičce slivovice. Jeho slabou (ne)střelu by snad doběhl i Matylda z naší brány. V 86. min. jsme zakončili zápas pátým gólem, kdy lazecké štístko (Lajka) vyhrál sprinterský souboj, přesným centrem našel Ondru, který se střelou z voleje nemýlil – 5:0.

Bohužel zápas poznamenal i incident v řadách našeho vedení, kdy došlo již v průběhu zápasu k odvolání coacha. My jako hráči doufáme, že to pro nás nebude mít větší dopad. Jestli se tato rozepře nějak nevyřeší, přejeme Loudovi hodně štěstí do dalších angažmá a tímto jej zveme na naše další utkání.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 4.10.2010

Sezóna 2010/2011 - Svinov : Suché Lazce 3:1 (0:1)

Sezóna 2010/2011 - Svinov : Suché Lazce 3:1 (0:1)

Sestava: Klapuch – Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík – Munk (67. min Hečko), Honěk, Kříž, Vlha – Balažovič, Pospěch (55. min. Staňo).

TRAGICKÝ DRUHÝ POLOČAS PŘINESL DALŠÍ PROHRU
Po dvou výhrách v řadě zajíždělo naše mužstvo plné optimismu na hřiště předposledního týmu tabulky, nováčka ze Svinova pro povinnou výhru. Po vydatných deštích v týdnu nás přivítal nekvalitní povrch hřiště, který byl pro naše hráče nejen kluzký, ale i velmi hrbolatý, což velmi znesnadnilo kombinační hru, kterou jsme se jistě chtěli prezentovat.
Úvod zápasu nasvědčoval předzápasovým prognózám, kdy naše mužstvo mělo míč častěji na kopačkách a snažilo se překonat domácí obranu. Hned ve 3. minutě se svou „typickou“ střelou, která nemohla ohrozit domácího brankáře blýskl lazecký Messi, kterého o chvíli později v nepřesnosti napodobil Kreuz. V sedmé minutě už ale udeřilo. Mankův centr z právé strany nepříliš kvalitně v domácí šestnáctce zpracoval Kreuz, poté se ovšem elegantně vyhnul domácímu obránci a propálil domácího gólmana střelou na zadní tyč – 0:1. Poté se hra odbývala většinou mezi oběma šestnáctkami, když především domácí neznamenali pro naši obranu nějaké nebezpečí. Kreuz byl nadále při chuti, kdy ve 12. minutě jeho pumelice jen o málo minula pravou šibenici domácí branky. Ve 14. minutě se ocitnul v dobré příležitosti Pospa, kdy tuto mu darovali domácí obránci svojí špatnou rozehrávkou díky výbornému napadání Balažoviče, ovšem tento s ní naložil prachbídně, kdy zbrkle vystřelil ze šestnáctky přímo do náruče domácího gólmana. Ve 20. minutě se ocitl ve výborné šanci Havlos, kdy ovšem tuto šanci zazdil příliš dlouhým blafákem na domácího gólmana, kdy se vyhnal mimo střelecký úhel a poté alespoň ještě vybojoval roh. O deset minut později se po nahrávce Staníka ocitnul v další šanci Balažovič, ale i tato šance skončila bez gólového efektu. Ve 32. minutě se svojí pověstnou jedovkou s přispěním teče domácího obránce opět připomněl Kreuz, kdy domácí gólman výborným zákrokem vytěsnil tuto střelu na roh. Minutu před koncem poločasu po střele Pavlíka, kterou vyrazil gólman pouze před sebe, vznikl v šestnáctce domácích závar, kdy se ještě pokoušeli dostat míč do domácí branky Havlos a Pospa, ovšem všechny pokusy skončili na obětavých domácích obráncích. První poločas tedy skončil výsledkem 0:1 pro naše barvy, kdy jsme domácí hráče nepustili na dostřel k naší bráně a do druhého poločasu jsme mohli nastoupit optimisticky naladěni.
Co se ovšem urodilo v hlavách našich hráčů v poločasové přestávce ví snad jen oni samotní. Do druhého poločasu nastoupili jakoby bez zájmu o dobrý výsledek, kdy zřejmě předpokládali, že domácí se spokojí s tím, že prohrávají jen 1:0 a naše mužstvo dovede tento zápas v suchém triku k povinnému vítězství. Přestali běhat, nevyrovnali se s důrazem domácích a v podstatě to bylo jen čekání na to, jestli v prvním poločase bezzubí domácí nějaký ten zoubek vystrčí. Těm se to dlouhou dobu nedařilo. Kvalitu hry i nadále ovlivňoval terén, který znesnadňoval jak pohyb hráčů tak i míče. Našim barvám nepomohlo ani dvojí střídání, kterým náš coach zřejmě chtěl oživit naši povadající hru. Když výborně vyvíjející se brejk našeho týmu pokazil příliš dlouhou přihrávkou na (lazeckého štírka s vanou) Havlose Kreuz, přišel na druhé straně trest o který jsme si říkali a domácí po akci po naší levé straně dokázali srovnat – 1:1. Kdo by čekal, že to naše hráče nakopne k větší aktivitě, byl asi nemile překvapen a zklamán. Další pohroma pro naši svatyni přišla dvanáct minut před koncem, kdy se domácí dostali do vedení 2:1. A nebylo to z jejich strany všechno. Dvě minuty před koncem po brejku opět po naší levé straně dokonali domácí zkázu pro naše mužstvo – 3:1. Ještě, že už byl skoro konec, neboť to vzhledem k tragickému výkonu našeho mužstva ve druhém poločase nemuselo být všechno.
Opět jsme se přesvědčili jako již v některých minulých zápasech (např. Markvartovice), že na dobrý výsledek nestačí hrát jen první poločas. Protože to co jsme předvedli ve druhém poločase nemělo s fotbalem nic společného. Bohužel jsme tímto rozlobili i vlastní fanoušky, kteří za námi přicestovali na toto utkání a tito radši ještě před závěrečným hvizdem rozhodčího stadion opustili. To je myslím to největší varování pro další zápasy a důvod k zamyšlení.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 2.10.2010

Nález munice pocházející z období 2. světové války

Dne 2.10.2010 v 10:20 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1972 z Ostravy, že před chvíli nalezl v lesním porostu za obcí Suché Lazce ve směru na obec Hrabyně dva kusy dělostřeleckých min ráže 82 mm, jenž pocházejí z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě do příjezdu policejního pyrotechnika Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, který si následně munici převzal a odvezl k zneškodnění.

zdroj: www.policie.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 27.9.2010

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Klimkovice 5:0 (3:0)

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Klimkovice 5:0 (3:0)

Sestava: Klapuch, Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík, Munk, Honěk, Kříž, Vlha, Balažovič, Pospěch.

Střídali: Pospíšek, Kuba, Podešva.

Góly: Kříž 2, Balažovič, Honěk, Laub.

Po zlepšeném výkonu v minulém kole nás čekal doma mančaft Klimkovic, který v posledním zápase „přejel“ mužstvo D. Lhoty v poměru 5:0. Hosté, vedení trenérem Lojzou Grussmanem, přivezli mladý běhavý tým. Chtěli hrát dlouhé nakopávané míče na svého vysokého útočníka, kterého ovšem domácí obrana úplně vymazala ze hry. Ve vzduchu ho k ničemu nepustil Laub, kterému občas vypomohl Stuchlík a na zemi se o něj postaral i za cenu 2 ostřejších zákroků Havelka. Do samotného utkání vstoupilo lépe domácí mužstvo, které chtělo potvrdit 3 body z hřiště soupeře výhrou v domácím prostředí. Do první lepší šance se dostal Pospěch, ale jeho hlavička se do brány nevešla. Klid na domácí kopačky přinesl hostující gólman, který tragicky rozehrál a Kříž ho za to pravou nohou potrestal (1:0). O pár minut později bylo ještě veseleji, když vybojovaný míč u hostující šestnáctky přistrčil Pospěch Křížovi a ten skóroval opět pravou (2:0). Aby toho hosté pro začátek neměli málo, frnkl po levé straně Vlha, předložil míč na první tyčku, tam ho usměrnil Balažovič a hosté byli bezmocní (3:0). Další hřebíček mohl hostům do rakve přidat opět Balažovič, ale jeho laxní zakončení z malého vápna o dobrých pár metrů minulo opuštěnou branku.
Domácí fanoušci před začátkem 2. půle motivovali střelce Pospěcha lahví za vstřelený gól, což mu nedopřál domácí lodivod a po 15 minutách ho vystřídal. Do druhého poločasu se čekal nástup hostů, které jistě o přestávce „motivoval“ jejich kouč, ale opak byl pravdou. Nakopávané míče opět spolehlivě sbírala domácí obrana a po rohu Kříže a následné hlavičce Messiho z bezprostřední blízkosti to bylo o 4 branky (4:0). Jubilejní 5 trefu si pro fanoušky připravil a vybojoval na půli hřiště Laub. Míč pak putoval až do levého křídla ke Křížovi, který počkal až náš veterán přiběhne před branku a nezištně mu před ní přihrál. Jardovi už jenom scházelo posunout míč do odkryté brány (5:0), políbit dres, udělat vítěznou otočku ve vzduchu a pozdravit diváky. Hosté se dostali snad jen do jediné větší šance, jenže Danek si čisté konto vzít nenechal a vyrazil oblouček na roh.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 23.9.2010

Dva nálezy munice pocházející z II. světové války

První nález nevybuchlé munice pocházející z II. světové války telefonicky oznámil na tísňovou linku 158 čtyřicetiletý muž z Opavska. Dne 23. září 2010 kolem třinácté hodiny nalezl v lesním porostu za obcí Suché Lazce dělostřelecký granát ráže 75 mm.
Druhou nalezenou municí pocházející z II. světové války byl dělostřelecký granát ráže 85 mm. Ten nalezl téhož dne kolem čtrnácté hodiny v lesním porostu za obcí Josefovice třiatřicetiletý muž z Hrabyně.
V obou těchto případech se na místo nálezu dostavili opavští policisté a také policejní pyrotechnik, který si následně nevybuchlé granáty převzal ke zneškodnění.

zdroj: www.policie.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 20.9.2010

Sezóna 2010/2011 - Velká Polom : Suché Lazce 1:2 (0:0)

Sezóna 2010/2011 - Velká Polom : Suché Lazce 1:2 (0:0)

Sestava: Klapuch, Macháček, Havelka, Laub, Stuchlík, Vlha, Hečko, Honěk, Kříž, Balažovič, Pospěch.

Střídali: Staňo, Munk, Kuba.

Góly: Staňo, Kříž.

Po delší době opět šťastnější report ze zápasu. Na půdu ambiciózní V. Polomi jsme přijeli s cílem hrát více zezadu a zkoušet trestat domácí z brejků, tak jak se to minulé zápasy dařilo našim soupeřům. Nevím, čím to je, ale největším našim problémem je zahrávání standartních situací, což se nám málem opět vymstilo na začátku utkání. Po našem rohu přišel brejk, sražená přihrávka, která znovu neomylně skončila na kopačce domácího útočníka. Ten polostřelou (polocentrem) poslal míč na vzdálenější tyč a druhý útočník ho minul jen o centimetry a k našemu oddechu trefil nohou jen tyč. Jinak Danek nemusel v prvním poločase řešit nebezpečné situace, centry a hlavičky z kraje šestnáctky v klidu pokryl. K druhé brance se nejvíce hrnul hostující Kříž, který domácího gólmana prověřil střelami zpoza šestnáctky a v největší šanci prvního poločasu netrefil tváří v tvář brankáři pravačkou roh branky. Ve druhém poločasu pokračovali domácí s taktikou nakopávaných míčů, ale radovali se hosté. Po centru ze strany prosadil svá kila a centimetry Staňo, (který vystřídal již v 1. poločase „indisponovaného“ Pospěcha) a donesl míč i bránícím hráčem do domácí svatyně. Domácí se tlačili dopředu a hosté měli několik šancí na pojištění náskoku. Například Kříž, který zbrkle vystřelil z hranice šestnáctky (nutno dodat, že mu žádný z kamarádů nezakřičel „sám“, aby si mohl balón v klidu zpracovat a jít sám na gólmana) nebo Munk, jehož přízemní centr proletěl malým vápnem několik centimetrů od brány.  Nedokázali jsme navýšit náskok a 10 minut před koncem přišel trest, kdy po autovém vhazování přebral míč domácí záložník a nikým neatakovaný napálil míč pod břevno naši branky. Ihned následovala další šance domácích, kdy míč z dlouhého nákopu prošel až před branku, ale Danek dokázal zmenšit střelecký úhel a míč vyrazit. 5 minut před koncem utkání se zaskvěl druhý navrátilec po 14 dnech Lajka. Po (ne)faulu na něj na polovině hřiště, jsme rychle rozehráli, překvapili domácí obranu a po přiťuknutí Messiho napálil balón do šibenice domácí brány Kříž. Frustrovaní domácí už se na závěrečný tlak nezmohli a snažili se nám zmrzačit Messiho. Hlavní sudí odpustil jejich záložníkovi červenou kartu za druhý „parádní“ faul zezadu, ale jelikož po rozehrávce foukl do píšťalky 3x, vůbec nás to mrzet nemuselo. Po tomto ubojovaném a vydřeném vítězství mohl v kabině rozjet vítězný pokřik Messi. Ještě jenom na zpestření, aby Messi nevypal pouze jako otloukánek připomenu situaci, kdy se „pomstil“ na svém strážci a zasáhl ho velmi slušným kopem na nejbolestivější místa. To mi připomnělo, že proti němu už nikdy nechci hrát, dokonce ani na tréninku!

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 19.9.2010

Zápis z 46. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2010

Zápis ze 46. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 14.9.2010 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 46. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
2. Žádost MS Hošťata o dotaci.
3. Závěr.
více najdete v zápise z 46. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.


ukázka ze zápisu ...
1. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
Ověřovateli byli zvoleni pan Jaromír Sedláček, Mgr. Martina Škrobánková.
Zápisem byla pověřena slečna Jana Kostřibová.

2. Žádost MS Hošťata o dotaci.
Starosta přečetl žádost Mysliveckého sdružení Hošťata o dotaci na obdělávání mysliveckých políček, kultivaci, orbu, výsadbu topinambur a nákup zajíců pro oživení krve v částce 27.000,00 Kč. Tyto finanční prostředky budou čerpány z rozpočtu obce na základě žádostí složek o finanční příspěvek projednané na 34. Zasedání ZMČ ze dne 6.10.2009.  Pro: 9.

3. Závěr.
...

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 13.9.2010

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Kozmice 2:4 (0:1)

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Kozmice 2:4 (0:1)

Sestava: Matrosz, Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík, Vlha, Hečko, Honěk, Kříž, Balažovič, Pospíšek.

Branky: Kříž, Havelka (pen.).

CO SE DĚJE?
Zdá se, že se naše mužstvo ve výsledkové a herní krizi. Ti odvážnější z nás se o tom mohli přesvědčit opětovně tuto sobotu v domácím zápase s Kozmicemi. Prohra doma 2:4 už je asi víc než varování do dalších bojů. Jestli někteří z našeho kolektivu mluvili před sezónou o rychlém návratu do 1.A třídy, tak tento plán začíná mít povážlivé trhliny.
Samotné utkání jsme nezačali až tak špatně. Úvodní krátký tlak mohl v 6. minutě zúročit Balažovič, ovšem jeho umístěnou střelu levou vyškrábl hostující gólman na roh. Poté zahrozili dvakrát hosté, kdy hlavně střela ze 13. minuty vypadala nebezpečně, naštěstí skončila nad brankou. O minutu později ve vyložené šanci zpracoval špatně balón Hečis, čímž dal hostujícím hráčům možnost jeho střelu zablokovat. Ve 26. minutě přišla první pohroma pro naše mužstvo. Po špatně rozehraném přímém kopu hostujícími hráči jsme nebyli schopni důrazně odkopnout balón a pro jistotu jsme hostujícím hráčům nechali dost prostoru v šestnáctce a tak se nebylo čemu divit, že se mohli radovat z prvního gólu - 0:1. Ve 26. minutě se opět blýskl střelou z asi 25 metrů Balažovič. V 37. minutě Hečis špatně trefil volej, kdy se asi opět zalekl možnosti vstřelit branku. O minutu později vyslal projektil svojí opěrnou pravačkou Kreuz a hostující gólman musel vytáhnout jeden ze svých lepších zákroků, kdy tuto střelu s velkou námahou vytlačil na roh. Po následném rohu a závaru v hostující šestnáctce Balažovič v ložence nastřelil obětavě hrajícího kozmického obránce, který tímto nastartoval brejk, kterému většina našich hráčů, jak je již v posledních zápasech pravidlem, jen přihlížela a dali tak příležitost Matyldovi, který v naší brance nahradil zraněného Danka, ukázat své schopnosti. Naštěstí u této gólovky Matylda prokázal své kvality a uchránil nás od druhého inkasovaného gólu. Ve 41. minutě se připomněl svoji pověstnou Honysovkou lazecký Messi, kdy celý stadion tlačil balon očima, aby se k hostujícímu gólmanovi vůbec dokutálel. V posledních vteřinách první půle jsme si opět vypracovali tlak, který korunoval Ondra svým centrem, kdy tento se snesl za již překonaným brankářem bohužel jen na spojnici tyče a břevna od které se odrazil zpět do hry. Do šaten jsme tedy šli s jednobrankovým mankem.
Do druhého poločasu jsme chtěli nastoupit opět aktivně, bohužel jsme svými špatnými přihrávkami, stejně jako v první půli (a vlastně i minulých zápasech) chystali hostujícím hráčům brejky do naší rozhozené obrany. Zkoušely jsme štěstí hlavně střelami z dálky, ale jak Staník tak i Ondra neměli dobře seřízené mířidla. V 50. minutě přišla druhá pohroma pro naše mužstvo, kdy jsme opět špatně pokryli hosty v šestnáctce a ti nám za to poděkovali druhým gólem v naší síti - 0:2. Aby toho nebylo málo hned v 53. minutě hosté po akci po naší levé straně a zpětné přihrávce zvýšili na 0:3. V 56. minutě vykřesal jiskřičku naděje Kreuz, který překonal hostujícího gólmana přesnou ranou k tyči z trestného kopu, který byl nařízen za faul na Pospěcha - 1:3. Kreuz byl ihned po gólu při chuti, kdy zkoušel překonat hostujícího gólmana z velké dálky. Ovšem tyto pokusy neměli šanci na úspěch. V 61. minutě musel opět Matylda čarovat, kdy vychytal hostujícího hráče po dalším nepokrytém brejku. V 65. minutě po další ztrátě v rozehrávce, kdy Hečis svoji přihrávkou neomylně našel na půlce hostujícího hráče, hosté svůj brejk dotáhli již do gólového konce - 1:4. V 72. minutě zabojoval o míč v hostující šestnáctce Žabalovič, kdy vybojoval pro náš tým pokutový kop, který s přehledem proměnil tradiční exekutor Mr. Havelson – 2:4. O minutu později se ve velké šanci objevil Messi, ovšem bohužel výborný Kreuzův centr měl na dlouhou nohu, kterou jej pouze lehce posunul do náruče hostujícího gólmana. O další minutu později po Matyldově zaváhání, kdy mu míč vypadl z náruče se o něj tak vehementně rvali v naší šestnáctce dědci (Staník a Jarda), kdy se Standovi v pádu podařilo jej zasáhnout rukou a přinutil tak rozhodčího písknout penaltu proti nám. Tuto skvěle vychytal hostujícímu Vojáčkovi (mimochodem bývalému lazeckému hráči) Matylda. Poté už to byla z naší strany tradiční křeč. Kdy po další špatné přihrávce Havlose musel Staník skluzem zachraňovat naši branku od další pohromy. V poslední minutě nás ještě podržel hlavní sudí, který naštěstí po faulu Jardy nevytáhl z kapsičky žlutý kartónek, který by pro něj byl již druhý v zápase a tímto by nás pro další zápas oslabil. Zápas tedy skončil 2:4 k velké spokojenosti hostujících hráčů.
Co dodat? Přístup k utkání z naší strany byl mnohem lepší než v kole minulém. Bohužel spousta ztracených míčů v přechodu do útoku (v tomto vynikal hlavně Messi) našimi špatnými, někdy laxními přihrávkami nás srážejí dolů a znehodnocují náš výkon. Následující brejky se na naši obranu valí jako lavina, kterou nejsme schopni zastavit. Dokud se v tomhle nezlepšíme, veselejších výsledků se asi nedočkáme.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 12.9.2010

Další nález munice pocházející z období 2. světové války

Dne 12.9.2010 v 16:15 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1970 z Opavy, že před chvíli nalezl při sběru hub v lesním porostu na katastru obce Suché Lazce (ve směru na Pustou Polom) nějaký předmět, který vypadá jako munice pocházející z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě do příjezdu policejního pyrotechnika Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, který si převzal a k zneškodnění odvezl dělostřeleckou minu ráže 82 mm.

zdroj: www.policie.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 7.9.2010

Zápis z 45. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2010

Zápis ze 45. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 31.8.2010 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 45. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
2. Kontrola plnění usnesení z 29.06.2010.
3. Organizace posvícení.
4. Kaprobraní.
5. Přístavba – hasičárna.
6. Oprava márnice na hřbitově. Oprava chodníku na hřbitově.
7. Nákup pneu na obecní traktor.
8. Nákup motorových nůžek.
9. Zjednodušená dokumentace – pasport objektu šaten TJ Suché Lazce.
10. Oznámení – pan Vlastimil Janošek.
11. Pronájem zemědělských ploch k mysliveckému využití.
12. Volby do zastupitelstev obcí 15.-16.10.2010.
13. Kontejner na nebezpečný odpad.
14. Žádost TJ Suché Lazce o finanční výpomoc.
15. Interpelace zastupitelů.
16. Závěr.
více najdete v zápise z 45. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.


ukázka ze zapisu ...
4. Kaprobraní.
Starosta obeznámil zastupitele s průběhem a organizací „Kaprobraní“, termín bude v sobotu 23.10.2010.
Zastupitele souhlasí s finančním příspěvkem 10.000,00 Kč na dárky a občerstvení dětem. Pro: 9.

5. Přístavba – hasičárna.
Starosta obeznámil zastupitele s průběhem jednání ohledně způsob financování přístavby hasičárny. Oznámil zastupitelům vydání stavebního povolení. Zastupitele souhlasí s odložením přístavby hasičské zbrojnice na jaro 2011 z důvodu finanční pomocí města.  Pro: 9.

6. Oprava márnice na hřbitově. Oprava chodníku na hřbitově.
Starosta seznámil zastupitele s průběhem prací oprav márnice a chodníku na hřbitově. Zastupitele souhlasí s opravou márnice a chodníku na hřbitově v cenové relaci do 100.000,00 Kč. Pro: 9.

7. Nákup pneu na obecní traktor.
Zastupitelé souhlasí s koupi nových pneu na obecní traktor. Pro: 9.

8. Nákup motorových nůžek.
Zastupitele souhlasí s koupi motorových nůžek pro údržbu zeleně v obci. Pro: 9.
...

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

stránkování aktualit (starší aktuality)

hlášení místního rozhlasu

Hlášení rozhlasu - úterý 16.4.2024:

1) V pátek 19.4.2024 od 20:00 hodin proběhne oslava 79. výročí osvobození obce Suché Lazce, Rudou armádou. Od  20:00 - 20:30 proběhne Lampionový průvod, poté 20:30 - 21:00 pietní akt před památníkem padlých. Od 21:00 - společenská akce na Obecním hřišti MČ Suché Lazce.

2) AVZO TSČ ČR Skála zve střelce a diváky na 39. ročník Poháru osvobození Suchých Lazců, který se bude konat v neděli 21. dubna 2024 od 8 hodin v areálu střelnice na Strážnici v Suchých Lazcích.

Hlášení rozhlasu - pondělí 15.4.2024:

1) Ve středu dne 17.4.2024 v době od 16:00 do 16:30 hodin u obecního úřadu bude v naší obci probíhat vakcinace psů proti vzteklině, očkovací průkazy psů vezměte sebou.

zobrazit vše

Kalendář akcí

19.4.2024 od (20:00) hodin:

Oslava 79. výročí osvobození obce Suché Lazce, Rudou armádou. Lampionový průvod, pietní akt před památníkem padlých, společenská akce na Obecním hřišti. Pozvánka.

21.4.2024 od (8:00) hodin:

Od 8:00 hodin proběhne na Strážnici v areálu střelnice, 39. ročník soutěže ve střelbě z malorážky "O pohár osvobození Suchých Lazců 2024" pořádá AVZO. Pozvánka.

24.4.2024 od (15:00) hodin:

Dubnové setkání kronikářů 2024 ve Štítině.

27.4.2024 od (15:00) hodin:

Od 15:00 hodin proběhne na Strážnici v areálu střelnice tradiční "Pálení čarodějnic 2024" se smažením vajec. (pořádá SDH Suché Lazce) akce pro děti i dospělé. Pozvánka.

30.4.2024 od (9:00) hodin:

Přistavění kontejnerů na zelený odpad.

zobrazit vše

Rezervace kulturního zařízení

20.4.2024 od (8:00) hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

27.4.2024 od (8:00) hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

4.5.2024 od (8:00) hodin:

Rezervováno - výstava.

11.5.2024 od (8:00) hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

17.5.2024 od (12:00) hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

zobrazit vše

úřední deska Suché Lazce

Zápis z 11. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 26.3.2024 v 18:15 hod. v kulturním domě je nyní k dispozici ke stažení.

Nyní je k dispozici v elektronické podobě aktuální Sucholazecký zpravodaj 2024-4 (40. stran, 27,7 MB)

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA ROZHODNUTÍ Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., IČO 45193665, 28. října 1235/169, 709 00 Ostrava, na základě posouzení schvaluje stavební záměr stavby vodního díla I 750077 Suché Lazce, Na Pískovně, Návrší - výměna vodovodu.

priloha_1341168405_1_2024-422-1.pdf

priloha_1341168405_0_SKM.pdf

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA v rámci řízení o územním plánu oznamuje termín opakovaného veřejného projednání návrhu Změny č. 4 Územního plánu Opavy a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území pořizované zkráceným postupem. Opakované veřejné projednání se uskuteční v pondělí 13. 5. 2024 od 15:00 hod. v areálu Magistrátu města Opavy, Krnovská 71D, Opava, v zasedací místnosti č. 139. Více zde.

Zápis z 10. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 20.2.2024 v 18:15 hod. v kulturním domě je nyní k dispozici ke stažení.

zobrazit vše

Anketa, názory občanů

Napojení na přípojku kanalizace v S. Lazcích jste realizovali / budete realizovat? Hlasujte kliknutím na jednu z možností.

Svépomocí 1-2 lidé. 29%
Svépomocí 3 a více lidí. 21%
Odbornou firmou. 7%
Živnostníkem/(y) se zaměření na výkopové práce. 43%

Celkem hlasů: 82 | Hlasování začalo: 11.4.2023 01:00 | Hlasování končí: 11.4.2024 01:00 | všechny ankety

Na začátek stránky