Fotogalerie

Výstava ovoce zahrádkářů a zahumenkářů

Obecní úřad městské části Suché Lazce pořádál ve spolupráci s klubem důchodců a různými zahrádkáři, Výstavu ovoce zahumenkářů s lidovou veselicí v krojích. Výstava s veselicí probíhala v sobotu 24.10. od 15:00h do 22:00h a v neděli 25.10. od 14:00h do 19:00h v kulturním domě.
Občané, kteří chtěli zapůjčit ovoce do výstavy, se sešli se svými výpěstky v kulturním domě v pátek od 14:00h do 19:00h. Pěstitelé průběžne přinášeli ukázky plodů ze svých zahrady: jablka, hrušky, česnek, révu, cibuli, dýně, květiny, produkty z ovoce (čalamády), pálenky apod..
O vkusnou květinovou výzdobu se postarala Tereza Vavrečková. Hlavní program výstavy probíhal v Sobotu 24.10. od 15:00h do 22:00h: Na výstavě ovoce bylo k vidění kromě ovoce samotného, zelenina, výstava včelařských potřeb, zahradního nářadí z prodejny Zahrada, ukázky paličkování (paní M. Jedličková), grafické výtvory dětí z místní Sucholazecké školky, probíhala volná diskuze o zahradničení, rozdávaly se rady, recepty, občerstvení probíhalo formou kávy, čaje, domácích koláčů a buchet. V neděli 25.10. od 14:00h do 19:00h pak probíhál stejný program. Výstava se velmi vydařila a zaujala nejen zahrádkáře. Tato výstava se podle přiložených kronik zahrádkářů naposledy konala před 16. lety (naposledy v r. 1999). Kdysi měly tyto výstavy dlouholetou tradici a věhlas, především díky spolku zahrádkářů. Za oba dny se zůčastnilo výstavy odhadem 110 lidí. Porota taktéž vyhodnotila nejlepší vystavovatele. První místo obsadil p. Janošek, druhé místo obsadila paní Teichmannová a třetí místo obsadil pan Jelonek. Starosta obce osobně předá věcné dary vítězům. Viz předání ocenění vystavovatelům.

(foto: David Závěšický, Kateřina Vlhová). Mohlo by Vás také zajímat: Výstava ovoce zahrádkářů 2016

Mohlo by Vás také zajímat:
- Výstava ovoce zahrádkářů a zahumenkářů 2016
- Výstava ovoce zahrádkářů a zahumenkářů 2015

zpět na seznam fotogalerií

Na začátek stránky