Aktuality ze Suchých Lazců

stránkování aktualit (od aktuálních po nejstarší)

vloženo - 4.9.2023

Fotografie ze Sucholazeckého posvícení 2023

V pátek 1.9.2023 krátce po 15. hodině začalo v naší obci Sucholazecké posvícení 2023. Počasí se letos vydařilo a bylo teplo a slunečno s drobnou oblačností. Pro děti i dospělé byly připraveny pouťové atrakce jako velký řetízkový kolotoč, lavice, dětský řetízkový kolotoč, Euro-Jump, skákací hrad, střelnice a další. V letošním roce byly pro návštěvníky připraveny dva stánky s občerstvením. (TJ Suché Lazce a Restaurace Heja.) Páteční oblíbené utkání svobodní / ženatí nahradil zápas Suché Lazce - Chvalíkovice. Po 20. hodině nejdříve vystoupila skupina FAJER a po 22. hodině následovala kapela LAZARET. Zábava pokračovala do dvou hodin.
V sobotu odpoledne pokračoval program po 13. hodině. Pro děti byl připraven zábavný program a kolotoče. Letos u stánků opět nechyběly cukrovinky, balónky a hračky. Odpoledne byl pro děti připraven zábavný program, který hudebně doprovázel DJ Aleš. Večerní program rozjela kapela DORA MORAVA a po něm očekávané zábavné hudební překvapení - vystoupení AC-DC za doprovodu ohňostroje, které sklidilo potlesk u diváků. Nechyblělo také koupání otužilců v kašně. Zábava pokračovala do ranních hodin.
Nedělní program začal v 10:30 hodin - Slavnostní mší Svatou k oslavě sucholazeckého patrocinia a k děkování za letošní úrodu. Během bohoslužby nechybělo tradiční žehnání a předávání chleba a soli, tzv. dožínky. Odpoledne pokračoval program pouťovými atrakcemi pro děti. Posvícení letos skončilo kolem 19. hodiny.

Další fotografie najdete ve fotogalerii. ukázat celou fotogalerii

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 3.9.2023

Mistrovský zápas Lazio podzim 2023 Suché Lazce - Chvalíkovice 2:2

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce - Chvalíkovice, který se hrál v pátek 1.9.2023 v 17:00 hodin, vyhrály Suché Lazce 2:2 (2:1). Góly dával 11. Dener Lukáš, 12. Mužík Filip, 32. Dener Lukáš, 53. Košťál Denis, Rozpis zápasů zde.
5. kolo, Moravskoslezský, A2B 3. třída sk. B, 2023.

Sestava TJ Suché Lazce: 1 Kuľka Lukáš, 3 Dener Lukáš, 4 Bubík Petr, 19 Židek Ondřej, 12 Židek Aleš, 5 Doboš Josef [K], 7 Komenda Jakub, 10 Kadula Jan, 6 Mýlek David, 2 Diehel Daniel, 17 Dener Lukáš. Náhradníci: 16 Mikšík Lukáš, 13 Vaněk Jiří, 18 Pavela Radim, 15 Baláž Radek, 11 Lerche Jiří, 8 Komenda Martin.
78 diváků, Rozhodčí: Hladík Miroslav

zdroj: https://www.fotbal.cz, facebook Lazio

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 31.8.2023

Během posvícení bude kniha za zvýhodněnou cenu

Během Sucholazeckého posvícení 2023 bude kniha "Historie kaplí v Suchých Lazcích" k dispozici za poloviční cenu pouhých 150 Kč! Za tuto zvýhodněnou cenu si ji občané můžou zakoupit pouze od 1.9. do 3.9.2023 na poště Partner v budově Obecního úřadu nebo ve stánku TJ.

Kniha Historie kaplí v Suchých Lazcích jen za 150 Kč!

Více o knize se dozvíte zde.

Udělejte radost sobě nebo svým známým a kupte jim knihu o historii naší obce.

zobrazit celou novinku

Během posvícení bude kniha za zvýhodněnou cenu

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 31.8.2023

Srpnové setkání kronikářů ve Štítině

Ve středu 30. srpna 2023 proběhlo další setkání kronikářů (osmé) a amaterských historiků v zasedací místnosti obecního úřadu ve Štítině. Po menší "prázdninové" pauze se sešlo devět z celkových jedenácti členů. (T. Sáňka, D. Závěšický, R. Malohlava, R. Winkler, J. Sládeček, S. Grygar, J. Sedláček, J. Fryčka a J. Richter.) Setkání, které svolal D. Závěšický zahájil starosta R. Malohlava a následovala komentovaná projekce pana J. Sládečka o renovaci "kaple Božího těla" v Raduni na ulici 9. května č.p. 32. Kaple je na jeho pozemku a byla rekonstruována svépomoci z vlastních prostředků s přispěním Ministerstva zemědělství! Více o této kapli se můžete dozvědět zde. Nasledovala prezentace kronikáře T. Sáňky "Po stopách pramene Sedlinky", kterou bude v září také prezentovat veřejnosti. Následovala projekce historických fotografií J. Klaudy. Jan Sedláček nás seznámil se zakládající (protokolovací) knihou a dalšími artefakty pustopolomského Sokola založeného 1.8.1926. Pan Robert Winkler nás seznámil s dokumentem "Historický zápis k velkému ohni ve Velkých Hošticích r. 1765". Pan J. Richter představil protokolovací knihu a drobné keramické nálezy. Na programu také bylo: žalostný stav hrobky stavitele Angela Migliarina v Opavě, identifikace osob na fotografiích dle biometrických markant (uši), portréty Chorinských, generál Jan Vlachý, Baron Trenck ve Slezsku, neznámí a zapomenutí slezští lidoví malíři (např. Jan Sýkora 1931-2022), a další. Děkujeme starostovi Štítiny za poskytnutí zázemí.

Foto: D. Závěšický

Mohlo by vás také zajímat:
- Další pravidelné setkávání kronikářů

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 29.8.2023

Hasičský tábor 2023 - Bílá Holubice v Mokřinkách

Již po čtvrté se letošní Letní hasičské soustředění uskutečnilo v areálu Rekreačního střediska Bílá HolubiceMokřinkách, a to v týdnu od 14. do 18.8.2023. Celkem 36 dětí, převážně sucholazeckých mladých hasičů tak mělo možnost zažít si týden plný her a soutěží. Družstva Mimoňů, Grootů, Griotek a Chameleonů během celého týdne sbíraly tentokráte ne body za jednotlivé soutěže a úkoly, ale klíče, které jim pak před odjezdem domů pomohly dostat se k vytouženému pokladu a odměně. Hry vědomostní i dovednostní prověřily smysl pro teamovou práci. Děti měly možnost vyzkoušet si střelbu z luku, z praku, hod granátem na cíl nebo pro někoho novou sportovní aktivitu discgolf. Nechyběla ani střelba ze vzduchovky do terčů nebo špalíků. Svou kreativitu a mnohdy i herecký projev uplatnily děti při dopoledni věnovanému tématu přírodní živly.
Krásné počasí během celého týdne dovolilo koupání v řece a krátkou průpravu jízdy na raftu, paddleboardu nebo kanoi. Nechyběla ani šípkovaná a výlet do nedalekého Kružberka. V tamější Mini Zoo si děti mohly pohladit a nakrmit lamy, kozy, velblouda nebo mývala. Opravdu poučnou exkursí byla návštěva Eko Farmy. Podrobný výklad pana Jiřího Slavíka o chovu krav a výrobě mléka završený možností si pohladit krávy z bezprostřední blízkosti byl pro všechny velkým zážitkem. Při celotáborové hře inspirované soutěží Pevnost Boyard nesměl chybět ani otec Fura. Ten dětem trochu zpestřil poslední večer a svými otázkami jim tak dal jednu z posledních možností získat klíč k pokladu. Chybět nesměla ranní rozcvička a každý večer posezení u kytary s táborovými písničkami a zábavou. Děti odjížděly správně unavené, ale spokojené a plné dojmů a zážitků. Výbor SDH a vedoucí děkují rodičům za důvěru a vedení obce za podporu při realizaci.

Autor článku: Pavla Benšová, foto: SDH Suché Lazce

Další fotografie najdete ve fotogalerii. ukázat celou fotogalerii

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 28.8.2023

Začala výměna obrub, podél ulice Přerovecká

Milí spoluobčané, dnes začaly práce na výměně silničních obrub podél hlavní cesty na ulice Přerovecká. Prosíme dbejte maximální obezřetnosti. Práce na opravě silničních obrub a chodníků, budou probíhat dle klimatických podmínek zřejmě až do listopadu. Práce na výměně živičného povrchu komunikace III/4663 by měly být ukončeny na rozmezí měsíců říjen - listopad. Děkujeme za pochopení.

zobrazit celou novinku

Začala výměna obrub, podél ulice Přerovecká

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

Mgr. Petr Orieščík - starosta

příspěvek vložil
Mgr. Petr Orieščík - starosta

Pozvánka na sucholazecké posvícení 2023

vloženo - 28.8.2023

Pozvánka na sucholazecké posvícení 2023

Obecní úřad městské části Suché Lazce Vás srdečně zve na Sucholazecké Posvícení 2023, které se bude konat ve dnech 1.9. až 3.9.2023 ve středu obce u kašny.

Program Sucholazeckého posvícení:

Pátek 1.9.2023
15:00 hodin - Pouťové atrakce, Velký řetízkový kolotoč, Lavice, Dětský řetízkový kolotoč, Euro-Jump, Skákací hrady, Dětská manéž. Bohaté občerstvení zajišťuje TJ Suché Lazce, Hostinec U Baly a Restaurace Heja.
17:00 - 19:00 hodin - Mistrovské utkání TJ LAZIO SUCHÉ LAZCE - TJ CHVALÍKOVICE
20:00 - 22:00 hodin - Koncert kapely FAJER
22:00 - 23:30 hodin - Vystoupení skupiny LAZARET
23:00 - 3:00 hodiny - Volná zábava
3:00 hodiny - Ukončení pátečního programu Posvícení

Sobota 2.9.2023
13:00 hodin Pouťové atrakce, Velký řetízkový kolotoč, Lavice, Dětský řetízkový kolotoč, Euro-Jump, Skákací hrady, Dětská manéž. Bohaté občerstvení zajišťuje TJ Suché Lazce, Hostinec U Baly a Restaurace Heja.
14:00 - 20:00 hodin - O zábavu se postará DJ Aleš
15:00 - 18:00 hodin - Zábavné odpoledne pro děti.
20:00 - 2:00 hodin - Koncert kapely DORA MORAVA
22:00 hodin - Vystoupení světoznámé hudební skupiny (překvapení)
4:00 hodiny - Ukončení sobotního programu Posvícení

Neděle 3.9.2023
10:30 hodin - Posvícenská mše, spojená s poděkováním za letošní úrodu. Po bohoslužbě se bude konat "Dožínkový obřad", tj. žehnání a předávání chleba a soli.
12:00 - 21:00 hodin - Pouťové atrakce, Velký řetízkový kolotoč, Lavice, Dětský řetízkový kolotoč, Euro-Jump, Skákací hrady, Dětská manéž. Bohaté občerstvení zajišťuje TJ Suché Lazce, Hostinec U Baly a Restaurace Heja.
21:00 hodin - Ukončení nedělního programu Posvícení

Na akci bude probíhat fotodokumentace pro účel kronik (viz zak. o archivnictví) a webu v souladu s GDPR. Vyjmutí ze záběrů, oznamte označenému fotografovi.


Mohlo by Vás také zajímat:
4.9.2022 - fotografie sucholazeckého posvícení 2022, Pozvánka.
3.9.2021 - fotografie sucholazeckého posvícení 2021, Pozvánka.
4.9.2020 - Sucholazecké posvícení 2020 zrušeno kvůli COVID-19
30.8.2019 - fotografie sucholazeckého posvícení 2019, Pozvánka.
2.9.2018 - fotografie sucholazeckého posvícení 2018, Pozvánka.
1.9.2017 - fotografie sucholazeckého posvícení 2017, Pozvánka.
5.9.2016 - fotografie sucholazeckého posvícení 2016, Pozvánka.
4.9.2015 - fotografie sucholazeckého posvícení 2015, Pozvánka.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 27.8.2023

Druhé letní kino roku 2023 se vydařilo

V sobotu 26.8. večer po 21. hodině se na obecním hřišti uskutečnilo letošní druhé letní kino. Na programu byl oblíbený film Top Gun - Maverick. I když dopoledne proběhlo několik drobných přeháněk, k večeru již bylo slunečno. Projekce se vydařila a film se všem líbil. Doslova několik minut po projekci se přihnala od západu velmi silná bouře, která trvala téměř hodinu.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 26.8.2023

Mistrovský zápas Lazio podzim 2023 Suché Lazce - Dobroslavice 1:0

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce - Dobroslavice, který se hrál v sobotu 28.8.2023 v 16:30 hodin, vyhrály Suché Lazce 1:0 (0:0). Góly dával 65. Židek Aleš, Rozpis zápasů zde.
4. kolo, Moravskoslezský, A2B 3. třída sk. B, 2023.

Sestava TJ Suché Lazce: 1 Kuľka Lukáš, 3 Dener Lukáš, 9 Komenda Denis, 14 Havlíček Tomáš, 12 Židek Aleš, 5 Doboš Josef [K], 7 Komenda Jakub, 10 Kadula Jan, 6 Mýlek David, 19 Židek Ondřej, 2 Diehel Daniel. Náhradníci: 16 Mikšík Lukáš, 4 Vaněk Jiří, 18 Pavela Radim, 8 Komenda Martin, 11 Kubíček David, 17 Dener Lukáš.
40 diváků, Rozhodčí: Čech Zdeněk

zdroj: https://www.fotbal.cz, facebook Lazio

zobrazit celou novinku

Mistrovský zápas Lazio podzim 2023 Suché Lazce - Dobroslavice 1:0

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 25.8.2023

Předání věcných darů za vítězství v soutěžích na pivním festiválku

Dne 25.8.2023 byly na obecním úřadě předány věcné dary za vítězství v soutěžích na našem sucholazeckém pivním festiválku, který proběhl o víkendu. Vítězkou v rychlosti pití piva se stala již potřetí Pavla Carbolová, našim nepřekonaným a sedminásobným vítězem o nejrychlejšího jedlíka se stal Martin Dobeš a sucholazeckým šikulou se stal Jirka Vavříček. Ještě jednou gratulujeme a těšíme se na obhajoby v příštím roce.

zobrazit celou novinku

Předání věcných darů za vítězství v soutěžích na pivním festiválku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

Mgr. Petr Orieščík - starosta

příspěvek vložil
Mgr. Petr Orieščík - starosta

vloženo - 23.8.2023

Mistrovství světa ve střelbě z polní kuše v maďarském Dunavarsány

V týdnu od 14. do 20. srpna 2023 proběhlo v Dunavarsány v Maďarsku mistrovství světa ve střelbě z polní kuše. Na mistrovství se nominovala i naše střelkyně Sabina Kubesová, která však přes nečekané zdravotní problémy málem na neodcestovala. Program mistrovství byl náročný. Dne 15. srpna se uskutečnil před závod mistrovství světa Duna Cup, kterého se ale Sabina ze zdravotních důvodů rozhodla neúčastnit a pošetřit síly na samotné mistrovstí světa. Následující den probíhal oficiální trénink na jednotlivé vzálenosti (35, 50 a 65 m). Dne 17. srpna bojovali střelci o první sady medailí v soutěži IR 900 a družstvech. Sabina Kubesová i přes přetrvávající zdravotní potíže předvedla svůj standardní výkon a mezi ženami obsadila 8. místo. Mezi družstvy se družstvo žen ve složení Sabina Kubesová, Hana Nedělníková a Jana Vyskočilová umístilo na krásném 3. místě a odváželo si tak domů bronzové medaile. V dalších dnech probíhala eliminace jednotlivců dle kategorií a eliminace smíšených družstev. Ve své kategorii Sabina v prvním kolem narazila na týmovou kolegyni Janu Vyskočilovou, kterou přestřílela a postoupila do dalšího kola. Zde však narazila na novou úřadující mistryni světa Mihaelu Oborovečki, ktreou i přes veškerou snahu porazit nedokázala. V eliminaci smíšených družstev se hned v prvním kolem proti sobě postavilo družstvo Czech 1 ve složení Denis Vyskočil, Josef Nedělník a Irena Hynková a družstvo Czech 2 ve složení Hana Nedělníková, Jaroslava Nedělníková a Sabina Kubesová. Byl to boj do posledního šípu, ale nakonec do dalších bojů postoupilo družstvo Czech 1, které bohužel v dalším kole padlo s družstvem Německa. Celkově bylo toto mistrovstí pro české barvy jedno z neúspěšnějších, zda-li to nejúspěšnější, neboť jako výprava jsme si domů odvezli 9 medailí z mistrovství světa a dalších 5 z Duna Cupu.

Autor článku a foto: Sabina Kubesová

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 22.8.2023

Pozvánka na 6. zasedání zastupitelstva 2023

Podle zákona č. 128/2000 Sb. § 91, svolávám zasedání zastupitelstva MČ Opava – Suché Lazce, které se uskuteční dne 29.8.2023 v kulturním domě na ulici Přerovecká 68 v Suchých Lazcích od 18:15 hod. Starosta, Mgr. Petr Orieščík.

Program 6. zasedání ZMČ Opava – Suché Lazce dne 29.8.2023

1. Zahájení zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce
2. Schválení programu zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce
3. Volba ověřovatelů a zapisovatelky zápisu ze zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce
4. Kontrola usnesení z posledního zasedání zastupitelstva ze dne 30. 5. 2023
5. Zpráva starosty o činnosti obce
6. Majetkové záležitosti – záměr koupi části pozemku parc. č. 749/24
7. Majetkové záležitosti – záměr koupě pozemků (chodníky)
10. Sucholazecké posvícení
11. Různé
12. Závěr

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 22.8.2023

V pondělí dorazila výprava JAWA CUP - Suché Lazce 2023

V pondělí 21.8.2023 dorazili po 13. hodině členové výpravy JAWA CUP - Suché Lazce jedou na Šíravu 2023. Před Hostincem U Baly již čekali fanoušci a rodinní příslučníci členů výpravy.

Zdroj: Suché Lazce jedou na ŠÍRAVU-JAWA CUP 2023

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 22.8.2023

Sedmý ročník pivního festiválku, byl ve znamení vysokých teplot

V sobotu 19.8.2023 se konal ve středu obce sedmý ročník oblíbené akce Pivní festiválek. Po dvou odkladech z technických důvodů se akce nakonec vydařila. Počasí akci přálo, ale teploty byly až příliš vysoké (34,2°C), což se trochu projevilo v návštěvnosti. Byl připraven také program pro děti, nechyběl kolotoč, cukrová vata, minibazén a skákací hrad. V nabídce piv si mohli návštěvníci vybrat: Bernard, Nachmelená opice, Rohan, Polička, Vrták, Poutník, Svijany, Chotěboř, Ostravar a Radegast. K jídlu byly v nabídce makrely, špízy, klobásy, langoše a hranolky. Součástí festivalku bylo ve 21 h. i slibované první letošní letní kino s filmem "Jáchame, hoď ho do stroje!". Film vybrali občané v anketě na webu a facebooku. Před začátkem letního kina se losovala tombola o wellness pobyt v hodnotě 5 000 Kč. Všichni se dobře bavili.

Foto: Barbora Závěšická

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 22.8.2023

Předání staveniště pro opravu chodníků podél ulice Přerovecká

Milí spoluobčané, dnešním dnem 22.8.2023 bylo předáno staveniště pro opravu chodníků podél ulice Přerovecká v Suchých Lazcích. Samotné práce začnou v pondělí 28.8.2023. Celá akce má termínové zpoždění a to na základě technicko-administrativních problémů, které byly vyřešeny v nedávné době a firma, která původně vysoutěžila opravu chodníků po vzájemné dohodě ukončila smluvní vztah a celou akci oprav chodníků podél ulice Přerovecká, budou zajišťovat Technické služby Opava. Jelikož je celá akce ve výrazném časovém zpoždění, začne oprava chodníků nejdříve výměnou všech silničních obrub, tak, aby mohlo být vše připraveno na výměnu živičného povrchu naší hlavní cesty III/4663 v Suchých Lazcích. Následně po výměně všech silničních obrub dojde k opravě samotných chodníků (dlažby). Záleží na klimatických podmínkách kolik se toho v letošním roce stihne, každopádně nedodělky se budou realizovat na jaře příštího roku.

Milí spoluobčané, po celou dobu oprav jak chodníků, tak hlavní cesty DBEJTE MAXIMÁLNÍ OCHRANY SVÉHO ZDRAVÍ A DBEJTE NA BEZPEČNOST PROVOZU NA KOMUNIKACI S OHLEDEM NA PROBÍHAJÍCÍ PRÁCE V NAŠÍ OBCI!
Děkujeme za pochopení!

zobrazit celou novinku

Předání staveniště pro opravu chodníků podél ulice Přerovecká

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

Mgr. Petr Orieščík - starosta

příspěvek vložil
Mgr. Petr Orieščík - starosta

stránkování aktualit (starší aktuality)

hlášení místního rozhlasu

Hlášení rozhlasu - čtvrtek 11.04.2024:

1) TJ Suché Lazce, z.s. - LAZIO za podpory MČ Suché Lazce, zve všechny fanoušky na utkání mužů Dobroslavice - TJ Suché Lazce. Zápas se koná v sobotu 13.4.2024 v 16:00 hodin na obecním hřišti v Dobroslavicích.

Hlášení rozhlasu - středa 10.4.2024:

1) Vážení spoluobčané, v sobotu 13. dubna od 9:00 hodin bude v naší obci probíhat prodej sadby květin a zeleniny, kterou vypěstovali žáci Masarykovy střední školy zemědělské v Opavě. Prodej bude probíhat v centru obce na parkovišti.

zobrazit vše

Kalendář akcí

13.4.2024 od (9:00) hodin:

Jarní prodej sadby květin a zeleniny 2024 na parkovišti v centru obce od 9 do 12 hodin. Pozvánka.

21.4.2024 od (8:00) hodin:

Od 8:00 hodin proběhne na Strážnici v areálu střelnice, 39. ročník soutěže ve střelbě z malorážky "O pohár osvobození Suchých Lazců 2024" pořádá AVZO. Pozvánka.

24.4.2024 od (15:00) hodin:

Dubnové setkání kronikářů 2024 ve Štítině.

27.4.2024 od (15:00) hodin:

Od 15:00 hodin proběhne na Strážnici v areálu střelnice tradiční "Pálení čarodějnic 2024" se smažením vajec. (pořádá SDH Suché Lazce) akce pro děti i dospělé. Pozvánka.

30.4.2024 od (9:00) hodin:

Přistavění kontejnerů na zelený odpad.

zobrazit vše

Rezervace kulturního zařízení

13.4.2024 od (8:00) hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

20.4.2024 od (8:00) hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

27.4.2024 od (8:00) hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

4.5.2024 od (8:00) hodin:

Rezervováno - výstava.

11.5.2024 od (8:00) hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

zobrazit vše

úřední deska Suché Lazce

Zápis z 11. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 26.3.2024 v 18:15 hod. v kulturním domě je nyní k dispozici ke stažení.

Nyní je k dispozici v elektronické podobě aktuální Sucholazecký zpravodaj 2024-4 (40. stran, 27,7 MB)

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA ROZHODNUTÍ Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., IČO 45193665, 28. října 1235/169, 709 00 Ostrava, na základě posouzení schvaluje stavební záměr stavby vodního díla I 750077 Suché Lazce, Na Pískovně, Návrší - výměna vodovodu.

priloha_1341168405_1_2024-422-1.pdf

priloha_1341168405_0_SKM.pdf

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA v rámci řízení o územním plánu oznamuje termín opakovaného veřejného projednání návrhu Změny č. 4 Územního plánu Opavy a vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území pořizované zkráceným postupem. Opakované veřejné projednání se uskuteční v pondělí 13. 5. 2024 od 15:00 hod. v areálu Magistrátu města Opavy, Krnovská 71D, Opava, v zasedací místnosti č. 139. Více zde.

Zápis z 10. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 20.2.2024 v 18:15 hod. v kulturním domě je nyní k dispozici ke stažení.

zobrazit vše

Anketa, názory občanů

Napojení na přípojku kanalizace v S. Lazcích jste realizovali / budete realizovat? Hlasujte kliknutím na jednu z možností.

Svépomocí 1-2 lidé. 29%
Svépomocí 3 a více lidí. 21%
Odbornou firmou. 7%
Živnostníkem/(y) se zaměření na výkopové práce. 43%

Celkem hlasů: 82 | Hlasování začalo: 11.4.2023 01:00 | Hlasování končí: 11.4.2024 01:00 | všechny ankety

Na začátek stránky