Druhá veřejná brigáda, zahrnovala dokončovací práce nového plotu na obecním hřbitově v Suchých Lazcích, a proběhla 12.6.2015. Další fotky jsou v detailu novinky. (foto: Mgr. Petr Orieščík)

Sezóna 2014/2015 III. třída - Kyjovice - Suché Lazce 0:7

Sezóna 2014/2015 III. třída - Kyjovice - Suché Lazce 0:7 (0:3)

Střelci: 10´, 50´, 53´, 88´ Vlha, 20´ D. Laub, 28´ Stuchlík, 77´ Švec

Sestava: Pasterňák (46´ Matrosz) - Dener (57´ Novák), D. Laub, J. Laub, Stuchlík - Lenc, Havelka (77´ Kubín), Balda (77´ Doboš), Kožušník (57´ Adamčík) - Vlha, Švec

Poslední důležité utkání jsme sehráli v Kyjovicích. Do utkání jsme nastoupili konečně v kompletní sestavě i se zaplněnou lavičkou. Naštěstí domácí asi zřejmě již před utkáním rovněž slavili a usnadnili nám cestu za dalšími třemi body.

Utkání ve velkém horku nemělo nijak strhující tempo, ale i tak na našich hráčích byla vidět větší chuť po vítězství. V 10. minutě Švec rychle rozehrál trestný kop, lobem našel Vlhu, který otevřel skóre utkání - 0:1. Ve 20. minutě se opět Švec proměnil v nahrávače. Rohový kop rozehrál tak, že gólman jej nezachytil a David Laub jej dorazil do branky - 0:2. Ve 28. minutě pro změnu Švec přihrál na Stuchlíka, který krásnou střelou z 25 metrů zvýšil na - 0:3.

Druhý poločas jsme začali opět aktivně. Švec si připsal čtvrtou asistenci u gólu Vlhy hned v 50. minutě - 0:4. O tři minuty později jsme nakrátko rozehráli roh a Vlha nádhernou střelou zvýšil na 0:5. Poté se dostali ke slovu i domácí a v 60. minutě musel prokázat Jarda Laub rychlé nohy a zachranil nás od inkasované branky. V 77.minutě Vlha vybídl Švece ke skórování a ten "Poborského" lobem zvýšil na 0:6. Poté opět zahrozili domácí a tentokrát David Laub fantastickým zákrokem vykopl míč z prázdné branky. V 88. minutě pro změnu po přihrávce Švec, Vlha lobem uzavřel skóre na 0:7.

Povedené poslední utkání. Krásně jsme si spestřili dopoledne před závěrečnou. Domácí až na hráče č. 11 byli výborným sparingem a zasloužili si alespoň jednou skórovat. Naše mužstvo už v současné době hodnotí sezónu na lazeckém hřišti. První disciplínu, střelbu z kuše vyhrál D. Laub.

Facebooku

vloženo - 12.6.2015

Přípravka SDH Suché Lazce v akci

Naše malé naděje z SDH Suche Lazce (přípravka) (foto: Mgr. Petr Orieščík)

Facebooku

vloženo - 9.6.2015

Sezóna 2014/2015 III. třída - Suché Lazce - Hlavnice 6:2

Sezóna 2014/2015 III. třída - Suché Lazce - Hlavnice 6:2 (2:1)

Střelci:13´, 82´ pen., 85´ Švec, 6´ Adamčík, 71´ Lenc, 86´ Kubín

Sestava: Matrosz - Dener, Laub J., Balda, Stuchlík (85´ Kubín) - Lenc, Havelka, Kožušník (85´ Novák), Adamčík (75´ Macháček) - Vlha, Švec

V posledním domácím utkání jsme přivítaly mužstvo Hlavnice. Tedy mužstvo, kterému se na jaře příliš nedaří. Do utkání jsme vstoupily aktivně a již v 6. minutě Adamčík dorazil do branky brankářem špatně vyražený centr - 1:0. O sedm minut později to již bylo 2:0, kdy Denerův přízemní centr propadl až ke Švecovi a náš snajpr v Hlavnici zvaný Di Mária do prázdné branky zvýšil naše vedení. Poté jsme klasicky zvolnily tempo a v horkém podvečeru jsme se nikam nehnaly. Další šance z naší strany již zůstaly nevyužity. Ve 35. minutě jsme ještě naší chybou v obraně dovolily soupeři snížit na poločasových 2:1.

Druhý poločas jsme sice začaly dvěma šancemi Švece, ale byli to hosté, kteří v 50. minutě trošku překvapivě srovnali - 2:2. Poté jsme měli štěstí, když hostující útočník v samostatném úniku nastřelil pouze tyč naší branky. Chvíly trvalo než jsme se zase dostaly trošku do tempa. V 71. minutě pozvedl náš prapor předseda Lukáš Lenc, který snad natřikrát prostřelil hostujícího brankáře - 3:2. V 82. minutě přišla rozhodující chvíle utkání, kdy trošku nesmyslně hostující obránce fauloval Kožušníka v pokutovém území, za protesty si hosté nechali dát ještě červenou kartu a Švec z pokutového kopu zvýšil na 4:2. O tři minuty později to již bylo 5:2, kdy Vlha, Havelka a Švec rozebraly hostující obranu a posledně jmenovaný završil hattrick. Hned za minutu asi po 30 vteřinách pobytu na hřišti si Kubín naběhl na krásnou Švecovu přihrávku a upravil skóre na konečných 6:2.

Mohlo to být pohodové utkání, které jsme si nakonec zkomplikovaly. V posledním utkání zajíždíme netradičně autobusem v netradičním terminu sobota 13.6.2015 v 10:00 hodin do Kyjovic. Nabíráme i stopaře... Poté již začne několikátá oslava a zakončení. Přijďte nás povzbudit na hřiště do Kyjovic a následně i na naše hřiště, kde budou probíhat oslavy.

Facebooku

vloženo - 8.6.2015

Zájezd na Sovinec a návštěva Pradědovy galerie

Zájezd č. II Zájezd, prohlídka hradu Sovinec a návštěva Pradědovy galerie s možnosti prohlídky soukromého arboreta Makču Pikču v obci Paseka. Zájezd se uskutečni 28. Června 2015. Odjezd v 8:00 hodin od obecni moštárny v Suchých Lazcích. Cena zájezdu: dospěli 350,- Kč důchodci a děti do 15let 300,-Kč. V ceně je zahrnuto: doprava, vstup do hradů Sovinec a vstupné do Pradědovy galerie a samozřejmosti je male občerstveni. Arboretum Makču Pikču si každý zájemce uhradí sám na místě 40,-Kč. V arboretu je také možnost nákupu skalniček a jiných rostlin. V blízkosti arboreta je restaurace na občerstveni. Závazné přihlášky do 21.6.2015 u pana Petra Teichmanna, záloha 200kč. Budeme se těšit na Vaší účast. Info: 603 509 878.

Zájezd byl nakonec zrušen z důvodu malého zájmu účastníků.