Aktuality ze Suchých Lazců

stránkování aktualit (od aktuálních po nejstarší)

vloženo - 10.11.2010

Pozvánka na 1. zasedání Zastupitelstva 2010

Pozvánka
Podle zákona č. 128/2000 Sb. svolávám dne 16.11.2010
2. zasedání Zastupitelstva městské části Opava – Suché Lazce. Začátek schůze je v 18:15 hodin v kulturním zařízení městské části Opava – Suché Lazce, ul. Přerovecká 68. Starosta Miloslav Kostřiba
Program 1. zasedání
ZMČ Opava-Suché Lazce dne 16.11.2010
1. Zahájení a volba ověřovatelů zápisu.
2. Kontrola plnění usnesení ze dne 26.10.2010.
3. Určení zaměstnance pro údržbu zeleně a hmotného majetku obce – platové podmínky (musí schválit RMO).
4. Platové podmínky pro pana Jaroslava Kadulu.
5. Ustanovení komisí OÚ MČ Opava – Suché Lazce na volební období 2010-2014.
6. Odsouhlasení odměn zastupitelů MČ Opava – Suché Lazce na volební období 2010 – 2014.
7. Schválení žádosti o finanční příspěvek na činnost místních složek, sdružení a klubů na rok 2011.
8. Návrh rozpočtu OÚ MČ Opava – Suché Lazce na rok 2011.
9. Vybavení kanceláře místostarosty.
10. Oprava střechy OÚ.
11. Dohody o pracovních činnostech na rok 2011 s paní Marcelou Friedlovou, panem Vladimírem Satkem.
12. Dohoda o pracovní činnosti na měsíc listopad a prosinec 2010 s panem Rostislavem Šindelem.
13. Interpelace zastupitelů.
14. Závěr.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 8.11.2010

Sucholazecké Kaprobraní 2010

V neděli 7. 11. 2010 proběhlo u obecní kašny ve 14:00 hodin Sucholazecké Kaprobraní 2010. Děti se zůčastnily spousty zajímavých soutěží. K dispozici bylo občerstvení a kapři v usmažené podobě. Návštěvníci si také mohli koupit některé rybí jedine. Akci pořádali místní hasiči za podpory obecního úřadu.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 7.11.2010

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Strahovice 3:1 (2:0)

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Strahovice 3:1 (2:0)

Střelci: 9. Pospěch, 16. Balažovič David, 81. Havelka

Sestava: Klapuch – Macháček, Havelka, Laub, Stuchlík, – Munk (72. min. Kuba), Kříž, Balažovič David, Honěk (88. min. Švec) – Balažovič Filip, Pospěch (78. min. Pospíšek).

V posledním podzimním kole sezóny 2010/2011 jsme na domácím hřišti přivítali třetí celek tabulky Strahovice. Po jednom incidentu z minulé sezóny (který tady nebudu rozpitvávat) jsme tomuto soupeři měli co vracet. Navíc se před zápasem odehráli v rodině našeho předsedy nepříjemné události a vítězstvím jsme mu chtěli alespoň trošku zvednout náladu.

Od začátku jsme se zakousli do soupeře a vytvořili si drtivý tlak, který hostující hráči s velkou námahou odvraceli. Již ve 2. minutě se do dobré šance dostal Filip, kdy se k němu po rohu vrátil do šestnáctky balón, ovšem ten z otočky minul hostující bránu. V 8. minutě poslal Staník nadýchaný míč za hostující obranu na který si naběhl opět Filip, ale nepodařilo se mu prostřelit gólmana hostí a následně se ještě společně s Pospou snažili míč dotlačit za záda hostujícího gólmana, ale tomu se jej podařilo vyrazit alespoň na roh. Z následného rohu jsme se dočkali zaslouženého gólu, to když si na Davidův centr naběhl Pospa a hlavou protrhl svoji dlouhodobou střeleckou nemohoucnost – 1:0. Ve 12. minutě se poprvé hosté nadechli k nebezpečnějšímu brejku, ale ten rutinérsky svoji pečlivě pěstěnou vanou zastavil Havlos za cenu žluté karty. V 16. minutě jsme se mohli radovat podruhé. Po sérii odražených míčů v půlícím kruhu se k jednomu takovému dostal David, kdy se do souboje s jedním z hostujících hráčů dostal jako první a svojí vysokou agresivitou, kterou nám již ukázal v předchozích zápasech se opřel do míče ve snaze uklidnit hru a toto se mu fantasticky povedlo a i s malou podporou větru provázející celý zápas přehodil vyběhnutého hostujícího gólmana – 2:0. O dvě minuty později se z voleje do míče opřel Kreuz a gólman hostí konečky prstů vyrazil jeho střelu na roh. Poté ještě Pospa znovu ukázal svoji střeleckou pohotovost, bohužel pro nás jej rozhodčí nachytali v ofsajdu. Až ve 30. minutě jsme hostujícím hráčům dovolili dostat se do šance, tito naštěstí naše první zaváhání v obraně nepotrestali a hlavou mířil jeden z jejich útočníků mimo. O tři minuty později zahrával David z levé strany trestňák a opět byl nějak domluvený s větrem, který jeho centr zanesl až na břevno hostující brány. Ve 42. minutě jsme na pravé straně předvedli hezkou kombinační akci, která začala u Pavlíka, ten nahrál Pospovi, který vysunul Rudu do křídelního prostoru a na jeho přízemní centr bohužel o pár decimetrů nedosáhl Filip. Do šaten jsme tedy na poločasovou přestávku šli s pro hosty lichotivým dvougólovým náskokem. A především výkon z prvních třiceti minut byl jeden z nejlepších jaký jsme na podzim předvedli.

Ve druhém poločase už jsme se, ale asi moc těšili na závěrečnou. Hra se opticky vyrovnala a odehrávala se především mezi šestnáctkami. Ani jedno z mužstev nebylo schopno dostat se do nebezpečnějšího zakončení. Hosté vycítili svoji šanci na vylepšení výsledku a v 60. minutě nás potrestali, když jejich nejlepší střelec Husovský neobsazený na zadní tyči doklepl do brány roh svého spoluhráče – 2:1. A mohlo být pro naše barvy ještě hůř, kdyby Jarda o pět minut později neprokázal své dlouholeté zkušenosti a znalost házené a za cenu žluté karty výborným obranným házenkářským zákrokem zastavil velmi slibně se vyvíjející brejk hostí. V 68. minutě se dvojice Havlos, Kreuz snažila vrátit našim barvám dvougólový náskok, ale Havlos levačkou trefil zpětnou Kreuzovu nahrávku přímo do rukavic hostujícího gólmana. V 81. minutě se to již Havlosovi povedlo. Nádherným lobem, za který by se určitě nestyděl ani Karel Poborský v nejlepších letech překonal hostujícího gólmana potřetí. Nutno podotknout, že dle kuloárních informací se z jeho strany mělo jednat o centr. To nic nemohlo změnit na velké radosti v našich řadách – 3:1. V 85. minutě zkoušel své štěstí ještě Kreuz, ale jeho střela o fous minula hostující bránu. V 88. minutě se velkého comebacku dočkal Sorty, kterého coach vypustil na poslední vteřiny. A mohlo být ještě veseleji, ale jeho předlouhá absence se promítla především na jeho váhových dispozicích a i z tohoto důvodu nedosáhl na výbornou Filipovu kolmici, po které by sám upaloval na hostujícího gólmana. Zápas tedy skončil zaslouženým vítězstvím našich barev v poměru 3:1.

Hosté po závěrečném hvizdu opět prokázali svůj velmi vytříbený smysl pro fair play a snad až na tři výjimky odešli do kabin bez podání rukou se soupeři. Po vítězném pokřiku v šatně jsme se již mohli přesunout do místní hospůdky, ve které jsme zakončili úspěšnou podzimní sezónu společně s věrnými fanoušky.

Krátké zhodnocení podzimní sezóny, které připravuje naše redakce by se mělo na našich stránkách (pokud to dovolí technika) objevit v příštích dnech.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 2.11.2010

Pozvánka na ustanovující zasedání Zastupitelstva 2010

Pozvánka
Podle zákona č. 128/2000 Sb. Svolávám dle § 91 ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva městské části Opava – Suché Lazce. Začátek zasedání je v 10:00 hodin 7.11.2010 v kulturním zařízení městské části Opava-Suché Lazce, ul. Přerovecká 68.
Statutární město Opava, úřad městské části Opava - Suché Lazce
Starosta - Miloslav Kostřiba
Program ustanovujícího zasedání
1. Schválení pořadu jednání.
2. Schválení ověřovatelů zápisu o průběhu zasedání.
3. Schválení Jednacího řádu zasedání.
4. Volba volební a návrhové komise.
5. Volba starosty a místostarostů obce.
6. Určení funkcí, pro které budou členové zastupitelstva uvolněni.
7. Organizační – diskuze.
8. Zpráva návrhové komise – návrh usnesení.
9. Závěr.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 30.10.2010

Zápis z 48. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2010

Zápis ze 48. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 26.10.2010 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 48. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
2. Kontrola plnění usnesení z 05.10.2010.
3. Inventarizační komise Obecní úřad, SDH.
4. Smlouva o provedení práce – pan Rostislav Šindel.
5. Dodatek č.1 k dohodě o vytvoření pracovních příležitostí.
6. Kontejnery – podzimní úklid.
7. Kaprobraní.
8. Nákup prosklené chladírny.
9. Interpelace zastupitelů.
10. Závěr.
více najdete v zápise z 48. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.


ukázka ze zápisu ...
4. Smlouva o provedení práce – pan Rostislav Šindel.
Starosta seznámil zastupitele s ukončením pracovního poměru pana Rostislava Šindela a navrhl, aby byla s panem Rostislavem Šindelem sepsána smlouva o provedené práci z důvodů výpomoci v zimních měsících a pomocí při zaškolení nového zaměstnance. Pro: 7.

5. Dodatek č.1 k dohodě o vytvoření pracovních příležitostí.
Starosta obeznámil zastupitele s Dodatkem č.1 ke Smlouvě o vytvoření pracovního místa s Úřadem práce.
Dodatek prodlužuje stávající Smlouvu o vytvoření pracovního místa. Zastupitelé souhlasí s Dodatkem stávající smlouvy a pověřují starostu sepsáním nové pracovní smlouvy s panem Jaroslavem Kadulou. Pro: 7.

6. Kontejnery – podzimní úklid.
Zastupitele dohodli termín kontejnerů na biologický odpad dne 8.11.2010.
Pro: 7.
...

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 30.10.2010

Sezóna 2010/2011 - Dolní Lhota : Suché Lazce 1:2 (1:0)

Sezóna 2010/2011 - Dolní Lhota : Suché Lazce 1:2 (1:0)

Střelci: Kuba, Honěk

Sestava: Klapuch – Munk, Havelka, Laub, Stuchlík, – Vlha (46. min. Kuba), Kříž, Balažovič David, Honěk – Balažovič Filip (80. min. Pospíšek), Pospěch (85. min. Staňo).

OBRAT VE DRUHÉM POLOČASE NÁM ZAJISTIL VEDENÍ V TABULCE
12. kolo zavedlo naše mužstvo do Dolní Lhoty. Naši hostitelé odehráli poslední dvě utkání na hřištích soupeře a inkasovaly v nich úctyhodných 13 gólů. Proto bylo jasné, že do dnešního zápasu půjdou plně koncentrovaní s cílem získat body. Pokud jsme se chtěli bodově udržet vedoucích Markvartovic museli jsme bezpodmínečně vyhrát, neboť tyto hrály na hřišti Svinova, kde se předpokládala jejich výhra.
Zápas začal z obou stran opatrně a navrch měly zejména obrany a nepříliš kvalitní terén. Boj se odehrával především mezi šestnáctkami bez náznaků příležitostí na vstřelení gólů. Ve 13. minutě se osmělilo naše mužstvo, kdy po Kreuzově přetaženém centru vracel míč před bránu Pospa a Filip v akrobatické pozici lehkou střelou pozdravil domácího brankáře. Poté se hra opět přesunula do prostoru odkud góly nedávají ani ti nejlepší plejeři na světě. Až ve 27. minutě jsme v obraně zaspali, středem nám za obranu naběhl domácí útočník, kterému dnes výborně rozchytaný Danek první pokus vyrazil, ale bohužel tak nešťastně, že ten jej opakovanou střelou od tyče doklepl do naší brány – 1:0. Naše mužstvo se snažilo o rychlou odpověď a ve 31. minutě se po Kreuzově křížném míči dostal Ondra k centru, který naneštěstí letěl Pospovi na dlouhou nohu a ten jej velmi špatně trefil, navíc za ním nabíhal možná lépe postavený Filip. O dvě minuty později jsme se dostali do krátkého tlaku, kdy jsme kombinovali před domácí šestnáctkou a tuto kombinaci zakončil technickou střelou Kreuz, kterou domácí obránce tečoval na roh. Ve 42. minutě se dostal do velké příležitosti po Staníkově dloubáku za obranu opět Kreuz, ale naložil s ní prachbídně a netrefil ani ochrannou síť za domácí bránou.

O poločase dostal pokyny k rozcvičení lazecký Vláďa Šmicer (Lajka). Nechci se tady moc chválit, ale tohoto úkolu jsem se zhostil precizně, stejně jako u Danka před zápasem a Lajka po minutě na hřišti proměnil v náš první gól výbornou přihrávku Messiho, na kterou si počkal na zadní tyči – 1:1. V 54. minutě nás uchvátil svým nečekaným dlouhým výletem lazecký štírek, ovšem zřejmě už mu v závěru chyběly síly a jeho střela neměla gólové parametry. V 63. minutě jsme měli štěstí, kdy Staníkovi utekl domácí útočník, ale tváří v tvář Dankovi střelou ze šestnáctky přestřelil naši bránu. V 65. minutě zkoušel své štěstí snad před celou rodinou, která navštívila dnešní zápas Jarda, ale jeho trestňák asi z 35 metrů měl bohužel jen slušné ragbyové parametry a za tento určitě doma nebyl pochválen (snad dostal aspoň večeři). V 71. minutě mohla na naší lavičce vypuknout opět radost. Při trestňáku z pravé strany se šel Havlos schovat k lajně, nutno říci k velké nevoli našeho coacha, který o jeho postavení prohlásil, že je mrtvý. Ovšem k jeho velkému překvapení na Havlose mířila rozehrávka Davida, kterou Havlos nastřelil před domácí bránu a Messimu již jen stačilo do této nastavit nohu – 1:2. V 76. minutě jsme ještě předvedli rychlou akci po pravé straně, do které se postupně zapojili Filip, Havlos a zakončující Pospa, ovšem tento potvrdil svoji „výtečnou“ střeleckou formu z posledních týdnů a o fous minul zadní tyč domácí brány. Po tomto jsme se zatáhli před vlastní šestnáctku a odvraceli nájezdy domácích hráčů. Výbornou obrannou hrou jsme je již nepustili do žádné střelecké příležitosti a i díky taktickým střídáním jsme tento zápas dovedli do vítězného konce.

Podle informací, kdy Markvartovice překvapivě remizovali na hřišti Svinova jsme se tedy po tomto kole osamostatnili na čele tabulky. Čímž bych chtěl tímto požádat našeho předsedu, který se z různých důvodů nezúčastnil našich posledních tří zápasů, ve kterých jsme získali plný počet devíti bodů, jestli by za týden nemohl přijít až po závěrečném utkání podzimní části a zúčastnit se jen závěrečné, kterou pro nás jistě rád uspořádá.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 25.10.2010

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Darkovičky 2:0 (1:0)

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Darkovičky 2:0 (1:0)

Střelci: Kříž, Balažovič David

Sestava: Klapuch – Macháček, Havelka, Stuchlík, Munk – Vlha (46. min. Kuba), Kříž, Balažovič David (90. min. Dener), Honěk – Balažovič Filip, Pospěch (85. min. Pospíšek).

V NERVÓZNÍM ZÁPASE JSME URVALI TŔI BODY
V 11. kole jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo z Darkoviček. Papírové předpoklady hovořili pro naše mužstvo, jelikož hosté nastoupili k zápasu z desátého místa tabulky, ale varování pro nás bylo jejich šest vstřelených gólů v předchozím zápase do sítě Dolní Lhoty. Do zápasu jsme nastoupili opět se změnami v sestavě, protože chyběl kapitán Jarda, ale zato se po jednozápasové absenci vrátili Danek a Ondra. Právě Danek navlékl osiřelou kapitánskou pásku.
Do zápasu jsme ovšem nastoupili vlažně. Hosté si na začátku vytvořili mírný tlak, kdy jsme měli problém se s míčem na kopačkách dostat na jejich polovinu. Do žádné šance nebo nebezpečné střely jsme je ovšem nepustili. Až v 6. minutě jsme se trochu osmělili, ovšem Messiho střela mířila daleko od prostoru označeného třemi tyčemi. Z letargie nás probudila akce hostí v 10. minutě, kdy se hostující hráč prokličkoval středem hřiště, jeho střelu stačil Danek jen ztlumit, ale tato stále mířila do naší brány. Danek ovšem rychle zareagoval a snažil se jej doběhnout, v čemž se mu snažil zabránit hostující útočník v době střely stojící v ofsajdovém postavení, kdy pomezní toto signalizoval zvednutím praporku. Balón nakonec přešel brankovou čáru a k našemu překvapení dnes velmi nepřesný hlavní sudí ukázal na střed hřiště. Ihned se k němu seběhl velký chumel našich hráčů, kteří jej donutili jít se poradit s pomezním a na jeho popud se naštěstí kopalo od naší brány. Což se ovšem nelíbilo hostům. Další ránu jsme jim zasadili hned o dvě minuty později, kdy z pravé strany odcentroval Ondra, před bránou našel Kreuze, který si míč zpracoval a svým jubilejním desátým gólem sezóny potvrdil své postavení na čele střelecké tabulky našeho týmu – 1:0. V 17. minutě se Kreuz změnil v nahrávače, kdy přihrávkou pod sebe našel na šestnáctce nabíhajícího Davida, jehož dobře mířenou střelu naneštěstí pro nás zablokoval hostující obránce. Poté se hra přesunula do prostoru mezi šestnáctkami odkud nemůžou přijít šance a spíše se obě mužstva utápěla v nepřesnostech a v boji o míč. Až ve 34. minutě přišla akce našeho týmu o které má cenu napsat. Hlavní roli sehrál v posledních zápasech se trápící Pospa a získal tak opět nominaci do ankety „Borec na konec“. Výbornou akci rozehrál na pravou stranu uličkou Kreuz a na přízemní Ondrův centr čekal právě Pospa na zadní tyči, kdy před ním zývala již jen prázdná brána. Při snaze připsat si po dlouhé době opět nějaký gól, ovšem šlápl na balón, skoro si zlomil obě nohy v kotníku a v kolenou a na balón upadl. Za ním stojící Messi ještě zkusil balón vydolovat a zakončit, ale to musel ještě Pospovi dělat kličku a tato megašance tedy skončila fiaskem. O minutu později byl při chuti opět Kreuz, ale při dalekonosné střele měl špatně seřízené mířidla. Ve 40. minutě nebezpečně odcentroval z pravé strany David, na jeho centr jen o milimetry nedosáhl Pospa a brácha Filip z velkého úhlu poslal jen malou domů hostujícímu gólmanovi. Nepříliš záživný první poločas jsme tedy uhráli s jednobrankovým náskokem.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou vynucenou změnou, kdy se zranil Ondra a do boje byl vyslán štístko Lajka. A když píšu do boje tak druhý poločas se v něj změnil. Ještě mezi 54. a 56. minutou jsme hosty zavřeli před jejich šestnáctkou, kdy nejprve Kreuz poslal první pozdrav do Sedlic a za nedlouho Messi vyprášil hostujícímu gólmanovi rukavice. Poté již začala jak se u nás říká „holomajzna“, kterou odstartoval svým tvrdým zákrokem David, kdy hostujícího hráče to asi tak moc bolelo, že se šel ihned mstít a strčil do něj. Rozhodčí si zřejmě dnes na zápas zapomněl kartu červené barvy a tak na obě strany rozdal jen žlutou. Davidovi se zřejmě snažil sekundovat hostující útočník s číslem 11 na zádech, který hned o minutu později kopl Danka zezadu v době, kdy ten již měl balón několik vteřin pod kontrolou a chystal se jej vykopnout. Bohužel žádný ze sudích si tohoto okamžiku nevšiml. Poté se pokračovalo ve velice nervózní atmosféře, kdy si hlavní roli opět rozdělili David, hostující hráč č. 11 a velmi slabý a nepřesný rozhodčí. K tomu přispělo spousta faulů z obou stran a asi patnáct zakopnutých balónů do okolních zahrad a byť již jen náznak fotbalu se rozplynul úplně. V 83. minutě ještě Kreuz poslal druhý pozdrav do Sedlic a tři minuty před koncem po individuální akci zvýšil na konečných 2:0 pro naše barvy dnes velmi tvrdě hrající David. Nakonec jej pro jistotu ještě coach chvíli před koncem vystřídal, aby nedošlo k nějakým zbytečným odvetám ze strany hostujících hráčů.
Jediným zpestřením druhého poločasu bylo pro mě vybírání vstupného, kdy si Jarda vzal na pomoc svého parťáka a velkého „abstinenta“ Ivana a já trnul jestli se mi ještě vůbec vrátí z našeho pověstného kotle a budu je moct odvézt zpět do Ostravy. Naštěstí se svého úkolu zhostili profesionálně a všechno doladili až po zápase.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 23.10.2010

Vloupání do motorového vozidla na ulici Přerovecké

Opavští policisté šetří další čtyři případy vloupání do motorových vozidel, ke kterým došlo v nočních hodinách z 22. na 23. října 2010 na různých místech Opavy. K jednou ze čtyř případu došlo také na ulici Přerovecké v obci Suché Lazce. Neznámý pachatel rozbil levé přední okno u zde zaparkovaného automobilu VW Transporter a z vozu následně odcizil dva DVD přehrávače v celkové hodnotě 2.000,- Kč, patřící sedmatřicetiletému muži ze Šumperka. Na vozidle přitom pražské leasingové společnosti způsobil škodu ve výši 10.000,- Kč.
Opavští policisté neznámého pachatele podezřívají ze spáchání přečinů krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Celková škoda, kterou pachatel svou trestnou činností způsobil, byla vyčíslena na částku 117.000,- Kč.

zdroj: www.policie.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 17.10.2010

Výsledky voleb do zastupitelsteva obce 2010

15.10. - 16.10.2010 - Výsledky voleb do zastupitelstev obcí

Druh zastupitelstva: 5 zastupitelstvo městské části nebo městského obvodu. Okres: CZ0815 Opava. Obec: 159182 Suché Lazce. Okrsek: 53

Detailní výpis najdete serveru www.volby.cz.

Zapsaní voliči: 837
Vydané obálky: 545
Voleb. účast v %: 65,11
Odevzd. obálky: 543
Platné hlasy celkem: 5 195

Výsledky dle volebních stran
Zvolení členové zastupitelstva (Celkem zvoleno kandidátů: 11) další výsledky najdete zde

Kandidátní listinaKandidátNavrhující
strana
Politická
příslušnost
HlasyPořadí
zvolení
Mandát
číslonázevpoř.
číslo
příjmení, jméno, titulyvěkabs.v %
1Komunistická str.Čech a Moravy6Škrobánková Martina Mgr.44KSČMBEZPP38610,781*
1Komunistická str.Čech a Moravy4Valík Ladislav50KSČMBEZPP38410,722*
1Komunistická str.Čech a Moravy1Kostřiba Miloslav62KSČMKSČM37810,563*
1Komunistická str.Čech a Moravy9Vícha Bronislav50KSČMBEZPP35810,004*
1Komunistická str.Čech a Moravy2Rabinský Lubomír Ing.49KSČMBEZPP2276,345*
1Komunistická str.Čech a Moravy3Žůrek Václav57KSČMBEZPP3088,606*
1Komunistická str.Čech a Moravy5Hečko Tomáš35KSČMBEZPP2777,737*
1Komunistická str.Čech a Moravy7Sedláček Jaromír50KSČMBEZPP3068,548*
2Sucholazecké oživení 20108Žůrková Veronika34NKBEZPP24315,031*
2Sucholazecké oživení 20104Hrabina Josef61NKBEZPP22914,172*
2Sucholazecké oživení 20101Satke Marek38NKBEZPP19912,313*

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 17.10.2010

Sezóna 2010/2011 - Darkovice : Suché Lazce 1:3 (1:2)

Sezóna 2010/2011 - Darkovice : Suché Lazce 1:3 (1:2)

Střelci: Havelka, Kříž, Kuba

Sestava: Matrosz – Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík – Munk , Honěk (90. min. Pospíšek), Kříž, Balažovič David – Balažovič Filip (87. min. Staňo), Pospěch (74. min. Kuba).

ODMĚNOU (OD ROZHODČÍHO) ZA TŘI BODY ZTRÁTA KAPITÁNA
V 10. kole 1.B třídy jsme byli hosty v Darkovicích. Již při rozcvičení bylo jisté, že nás čeká zápas, který bude bolet. V sestavě domácích se totiž objevilo několik urostlých chasníků a dal se očekávat zápas plný soubojů. Na naší lavičce se opět na trenérském postu objevil Louda, který se zřejmě ke spokojenosti obou stran dohodl s prezidentem klubu a opět se potvrdilo staré známé pravidlo, že fotbal nemá logiku .
Samotný zápas jsme začali aktivně, kdy ve 2. minutě David poslal nebezpečný centr před domácí bránu, na který jen o kousek nedosáhl hlavou navrátilec do sestavy Messi. V 7. minutě se do brejku dostala dvojice Pospa, Kreuz, kdy prvně jmenovaný za obranu vysunul Kreuzika, který bohužel špatným zpracováním dovolil domácím jej zakřižovat a poté již jen slabě vystřelil do náruče domácího gólmana. Ve 14. minutě se k trestňáku postavil Kreuz, střelou přes zeď jen donutil domácího gólmana k pozoruhodnému zákroku, kdy balón vyplácl na roh. Že tohle jsou obvyklé zákroky pro domácího gólmana nám ukázal hned o pět minut později, kdy opět Kreuz ze 30-ti metrů napřáhl z voleje a domácí gólman si opět s velkou námahou zahrál plácanou. Ve 22. minutě přišla pro naše mužstvo studená sprcha, kdy domácí zničehonic skórovali. Nutno říci, že jsme jim to velkou měrou umožnili vlastní chybou, kdy především zaváhal u centru domácích Matylda a pro volného domácího hráče už nebyl problém hlavou zamířit do opuštěné brány – 1:0. Poté pokračoval boj na obou stranách, kdy kombinačních fotbalových akcí bylo pomálu. Ve 39. minutě se jedna taková akce povedla našim barvám, kdy se za obranu dostal David, zpětnou přihrávkou našel na šestnáctce Messiho, který napřáhl ke svoji pověstné „tvrdé“ ráně, kterou v domácí šestnáctce v suchém triku zpracoval Havlos a z otočky další šmudlou k tyči vyrovnal na 1:1. Tímto gólem tak stylově oslavil úterní narození malého štírka. Závěr poločasu patřil tedy opět našim barvám, kdy toto jsme potvrdili hned ve 42. minutě, kdy odražený balón vrátil za obranu David, na tento si naběhl Kreuz a nekompromisní tvrdou ranou prostřelil domácího gólmana – 1:2. Do šaten jsme šli tedy s jednogólovým náskokem a s očekáváním jaký výkon předvedou ve druhém poločase naší hráči po předchozích zápasech, ve kterých nám druhé poločasy vůbec nevyšly.
Druhý poločas začal našim trestňákem, který na domácí bránu poslal David a po teči jednoho z domácích obránců měl gólman co dělat aby jej vytlačil na roh. Poté se domácí začali tlačit do útoku ve snaze vyrovnat a v 50. minutě nás před skórováním zachránil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, kdy se po opakovaném centru před Matyldou objevili tři zcela volní domácí hráči. O deset minut později přišla velká šance na naší straně, kdy se individuálně na levé straně prosadil Kreuz, přihrál na střed Davidovi, který výbornou uličkou našel nabíhajícího Pavlíka a ten tváří tvář gólmanovi selhal. Poté se hra odvíjela především mezi oběma šestnáctkami bez náznaků šancí až v 75. minutě přišla další radost na naší straně. Nejdřív ji osazenstvu lavičky udělal coach, tím že na hřiště poslal Lajku a my jsme již nemuseli poslouchat jeho blbé kecy a toto naše štísko asi po 15ti vteřinách pobytu na hřišti udělalo radost celému mužstvu, kdy po trestňáku nastrčilo hlavu do odkopu jednoho z domácích obránců tak šťastně, že jej míčem trefil do obličeje, od kterého se odrazil za bezmocného domácího gólmana – 1:3. V 78. minutě ovšem zaúřadoval hlavní rozhodčí, kdy po tvrdém střetu Jardy s jedním z domácích hráčů, kdy dle mého názoru se o faul nejednalo a bouřlivé reakci pár domácích diváků, tomuto tlaku asi podlehl a ukázal našemu kapitánovi druhou žlutou kartu a následně červenou, čímž nás oslabil nejen do konce tohoto zápasu, ale možná i do příštího domácího utkání. Poté jsme již zápas relativně v pohodě dovedli do vítězného konce, kdy jsme domácí nepustili, jako po celý zápas do nějaké výraznější šance ze které by mohli skórovat.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 15.10.2010

Zápis z 47. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2010

Zápis ze 47. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 5.10.2010 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 47. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
2. Kontrola plnění usnesení z 31.08.2010.
3. Žádost o odkoupení pozemku.
4. Žádost o pracovní místo.
5. Zahájení řízení – významné krajinné prvky.
6. Volby do obecních zastupitelstev 15.-16.10.2010
7. Rozpočet MČ Opava – Suché Lazce na rok 2011 (složky).
8. Oprava střechy Obecní úřad.
9. Přemístění zámkové dlažby a přístřešku u hasičárny.
10. Střelecký kros (letní biatlon).
11. Dopis TJ Suché Lazce.
12.Interpelace zastupitelů.
13. Závěr.
více najdete v zápise z 47. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.


ukázka ze zápisu ...
6. Volby do obecních zastupitelstev 15.-16.10.2010
Starosta připomenul volby do obecních zastupitelstev, jejich organizaci, seznámil zastupitele s volebním programem KSČM.
Zastupitelé berou na vědomí.

7. Rozpočet MČ Opava – Suché Lazce na rok 2011 (složky).
Starosta požádal zastupitele potažmo složky, aby měli k příštímu zastupitelstvu návrhy a požadavky na rozpočet na rok 2011.
Zastupitelé berou na vědomí.

8. Oprava střechy Obecní úřad.
Starosta seznámil zastupitele se špatným stavem přístřešku nad schodištěm na Obecním úřadě. Po odborném posouzení závady starosta navrhuje opravu s cenovým rozpočtem 15.000,00 Kč. Starosta požádal zastupitele o schválení a uvolnění finanční částky 15.000,00 Kč na opravu přístřešku nad schodištěm. Pro: 9.

9. Přemístění zámkové dlažby a přístřešku u hasičárny.
Starosta obeznámil zastupitele se stavebními pracemi na hasičárně. Jelikož je přístavba kvůli financování odložena na rok 2011, byly tyto práce nutností, aby obec i JSDH mohlo uschovat své technické vybavení.
Starosta požádal zastupitele o uvolnění finanční částky: 80.000,00 Kč. Pro: 9.
...

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 10.10.2010

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Ostrava Jih 5:0 (4:0)

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Ostrava Jih 5:0 (4:0)

Střelci: 2 Vlha, Balažovič Filip, Havelka, Pospěch,

Sestava: Klapuch (61. min Matrosz) – Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík – Munk (67. min. Kuba), Balažovič David, Kříž, Vlha – Balažovič Filip (75. min. Pospíšek), Pospěch.

S LAJKOU SE VRÁTILI BODY
K zápasu 9. kola přijelo do Lazec mužstvo z Ostravy. Po velmi špatném výkonu z druhého poločasu minulého zápasu, který jsme nakonec po zásluze prohráli v náš prospěch hovořilo, že se po jednozápasové odmlce vrátil z cest lazecký Vláďa Šmicer (alias Štístko) Lajka. Doufáme, že už si svých cest užil dost, protože ze tří zápasů ve kterých jsme v této sezóně ztratili všechny body nebyl přítomen ani na jednom.

Do samotného zápasu jsme nastoupili koncentrovaně s touhou odčinit minulý výbuch. Do soupeře jsme se zakousli a vytvořili si výraznou převahu. Ze začátku byl nejvíc aktivní Filip, jemuž zřejmě pomohlo, že se v týdnu po vleklých jednáních povedlo do týmu přivést do konce podzimní sezóny jeho bráchu Davida. Ovšem jeho dvě střely připomněli spíše dnes chybějícího Messiho, kdy se jej svými „šmudlami“ snad snažil nahradit. V 8. minutě svoji aktivitu přehnal, kdy po centru Staníka vzal z nohy dobrou šanci pro pana Manka. O minutu později již konečně přišla Filipova chvíle, kdy po náběhu za hostující obranu zavánějící ofsajdovým postavením tváří tvář gólmanovi hostí nezaváhal a střelou po zemi jej překonal – 1:0. V 11. min. jsme předvedli nádhernou akci po pravé straně do které se zapojili Pospa, centrující Filip a zakončující Ondra, který tuto zakončil druhým gólem – 2:0. Ve 13. min. mohl přidat třetí hřebíček do hostující rakve Pospa, ale výborný centr Pavlíka poslal hlavou mimo bránu. Až v této chvíli jsme dovolili hostujícím hráčům trošku se nadechnout a vystoupit z kolotoče. Ovšem tito nám za toto připravili sladkou odměnu. Ve 29. min. hodil aut hostující bek na stopera asi moc zákeřně, kdy tomuto balón propadl až na roh. K jeho exekuci se postavil David, jeho centr prodloužil gólman k Havlosovi, ten si v šestnáctce kolem bránícího hráče posunul míč na levou a životní střelou vymetl pavučiny v šibenici hostující brány – 3:0. Hned o tři minuty později byli hostující zralí na ručník, kdy Kreuz vyslal do gólovky Pospu, který se tváří tvář gólmanovi nemýlil. Poté se první poločas již dohrával, kdy hosté ještě sáhli k výměně gólmana zřejmě ve snaze vyhnout se většímu debaklu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili jako již tradičně velmi laxně. Za tohle nás hosté málem potrestali ve 49. min. kdy nastřelili břevno. Tohle je trošku zvedlo, kdy hra se díky našemu zhoršenému přístupu a vzepětí hostí minimálně vyrovnala. Dlouhou dobu se nic zajímavého nedělo. První naši střelu směrem k hostující bráně vyslal až v 60. min. pan Mank. O čtyři minuty později už to z naší strany vypadalo nadějněji, kdy se Kreuz objevil v gólovce, ovšem selhal a netrefil ani bránu. Od 70. min. jsme opět začali hrát trošku aktivněji, kdy se individuálně prosadil Pospa, ovšem měl taky špatně seřízené mířidla. O chvíli později se také mohli začít radovat v Sedlicích. A nebylo to z důvodu, že by tam Jarda opět běžel slavit svůj gól. Bohužel pro nás jim v rozmezí dvou minut darovali svými střelami majícími minimálně ligové ragbyové parametry dva naše balóny Pospa a po něm Kreuz. Následně na to byl Kreuz při chuti, kdy trefil aspoň síť za bránou a hned minutu poté již konečně trefil bránu, kdy si balón pro jistotu přehodil na svoji slabší pravou, kterou bránu asi nepřestřelí. V 80. min. se lazecký štírek s vanou (Havlos) svým typickým ladným způsobem prosmýkl hostující obranou, narazil si s Pospou (Pospěch) a v gólovce trefil dobře vyběhnutého gólmana. V 82. min. ovšem přišel nejsilnější okamžik, který charakterizoval naše výkonu ve druhém poločase z posledních zápasů. Hlavním hrdinou se stal Pospa (Pospěch). Ten se dostal až před hostujícího gólman, kterému udělal výborný blafák a zívala na něj již jen prázdná brána. Proč nedal gól snad neví ani dnes po lahvičce slivovice. Jeho slabou (ne)střelu by snad doběhl i Matylda z naší brány. V 86. min. jsme zakončili zápas pátým gólem, kdy lazecké štístko (Lajka) vyhrál sprinterský souboj, přesným centrem našel Ondru, který se střelou z voleje nemýlil – 5:0.

Bohužel zápas poznamenal i incident v řadách našeho vedení, kdy došlo již v průběhu zápasu k odvolání coacha. My jako hráči doufáme, že to pro nás nebude mít větší dopad. Jestli se tato rozepře nějak nevyřeší, přejeme Loudovi hodně štěstí do dalších angažmá a tímto jej zveme na naše další utkání.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 4.10.2010

Sezóna 2010/2011 - Svinov : Suché Lazce 3:1 (0:1)

Sezóna 2010/2011 - Svinov : Suché Lazce 3:1 (0:1)

Sestava: Klapuch – Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík – Munk (67. min Hečko), Honěk, Kříž, Vlha – Balažovič, Pospěch (55. min. Staňo).

TRAGICKÝ DRUHÝ POLOČAS PŘINESL DALŠÍ PROHRU
Po dvou výhrách v řadě zajíždělo naše mužstvo plné optimismu na hřiště předposledního týmu tabulky, nováčka ze Svinova pro povinnou výhru. Po vydatných deštích v týdnu nás přivítal nekvalitní povrch hřiště, který byl pro naše hráče nejen kluzký, ale i velmi hrbolatý, což velmi znesnadnilo kombinační hru, kterou jsme se jistě chtěli prezentovat.
Úvod zápasu nasvědčoval předzápasovým prognózám, kdy naše mužstvo mělo míč častěji na kopačkách a snažilo se překonat domácí obranu. Hned ve 3. minutě se svou „typickou“ střelou, která nemohla ohrozit domácího brankáře blýskl lazecký Messi, kterého o chvíli později v nepřesnosti napodobil Kreuz. V sedmé minutě už ale udeřilo. Mankův centr z právé strany nepříliš kvalitně v domácí šestnáctce zpracoval Kreuz, poté se ovšem elegantně vyhnul domácímu obránci a propálil domácího gólmana střelou na zadní tyč – 0:1. Poté se hra odbývala většinou mezi oběma šestnáctkami, když především domácí neznamenali pro naši obranu nějaké nebezpečí. Kreuz byl nadále při chuti, kdy ve 12. minutě jeho pumelice jen o málo minula pravou šibenici domácí branky. Ve 14. minutě se ocitnul v dobré příležitosti Pospa, kdy tuto mu darovali domácí obránci svojí špatnou rozehrávkou díky výbornému napadání Balažoviče, ovšem tento s ní naložil prachbídně, kdy zbrkle vystřelil ze šestnáctky přímo do náruče domácího gólmana. Ve 20. minutě se ocitl ve výborné šanci Havlos, kdy ovšem tuto šanci zazdil příliš dlouhým blafákem na domácího gólmana, kdy se vyhnal mimo střelecký úhel a poté alespoň ještě vybojoval roh. O deset minut později se po nahrávce Staníka ocitnul v další šanci Balažovič, ale i tato šance skončila bez gólového efektu. Ve 32. minutě se svojí pověstnou jedovkou s přispěním teče domácího obránce opět připomněl Kreuz, kdy domácí gólman výborným zákrokem vytěsnil tuto střelu na roh. Minutu před koncem poločasu po střele Pavlíka, kterou vyrazil gólman pouze před sebe, vznikl v šestnáctce domácích závar, kdy se ještě pokoušeli dostat míč do domácí branky Havlos a Pospa, ovšem všechny pokusy skončili na obětavých domácích obráncích. První poločas tedy skončil výsledkem 0:1 pro naše barvy, kdy jsme domácí hráče nepustili na dostřel k naší bráně a do druhého poločasu jsme mohli nastoupit optimisticky naladěni.
Co se ovšem urodilo v hlavách našich hráčů v poločasové přestávce ví snad jen oni samotní. Do druhého poločasu nastoupili jakoby bez zájmu o dobrý výsledek, kdy zřejmě předpokládali, že domácí se spokojí s tím, že prohrávají jen 1:0 a naše mužstvo dovede tento zápas v suchém triku k povinnému vítězství. Přestali běhat, nevyrovnali se s důrazem domácích a v podstatě to bylo jen čekání na to, jestli v prvním poločase bezzubí domácí nějaký ten zoubek vystrčí. Těm se to dlouhou dobu nedařilo. Kvalitu hry i nadále ovlivňoval terén, který znesnadňoval jak pohyb hráčů tak i míče. Našim barvám nepomohlo ani dvojí střídání, kterým náš coach zřejmě chtěl oživit naši povadající hru. Když výborně vyvíjející se brejk našeho týmu pokazil příliš dlouhou přihrávkou na (lazeckého štírka s vanou) Havlose Kreuz, přišel na druhé straně trest o který jsme si říkali a domácí po akci po naší levé straně dokázali srovnat – 1:1. Kdo by čekal, že to naše hráče nakopne k větší aktivitě, byl asi nemile překvapen a zklamán. Další pohroma pro naši svatyni přišla dvanáct minut před koncem, kdy se domácí dostali do vedení 2:1. A nebylo to z jejich strany všechno. Dvě minuty před koncem po brejku opět po naší levé straně dokonali domácí zkázu pro naše mužstvo – 3:1. Ještě, že už byl skoro konec, neboť to vzhledem k tragickému výkonu našeho mužstva ve druhém poločase nemuselo být všechno.
Opět jsme se přesvědčili jako již v některých minulých zápasech (např. Markvartovice), že na dobrý výsledek nestačí hrát jen první poločas. Protože to co jsme předvedli ve druhém poločase nemělo s fotbalem nic společného. Bohužel jsme tímto rozlobili i vlastní fanoušky, kteří za námi přicestovali na toto utkání a tito radši ještě před závěrečným hvizdem rozhodčího stadion opustili. To je myslím to největší varování pro další zápasy a důvod k zamyšlení.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 2.10.2010

Nález munice pocházející z období 2. světové války

Dne 2.10.2010 v 10:20 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1972 z Ostravy, že před chvíli nalezl v lesním porostu za obcí Suché Lazce ve směru na obec Hrabyně dva kusy dělostřeleckých min ráže 82 mm, jenž pocházejí z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě do příjezdu policejního pyrotechnika Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, který si následně munici převzal a odvezl k zneškodnění.

zdroj: www.policie.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 27.9.2010

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Klimkovice 5:0 (3:0)

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Klimkovice 5:0 (3:0)

Sestava: Klapuch, Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík, Munk, Honěk, Kříž, Vlha, Balažovič, Pospěch.

Střídali: Pospíšek, Kuba, Podešva.

Góly: Kříž 2, Balažovič, Honěk, Laub.

Po zlepšeném výkonu v minulém kole nás čekal doma mančaft Klimkovic, který v posledním zápase „přejel“ mužstvo D. Lhoty v poměru 5:0. Hosté, vedení trenérem Lojzou Grussmanem, přivezli mladý běhavý tým. Chtěli hrát dlouhé nakopávané míče na svého vysokého útočníka, kterého ovšem domácí obrana úplně vymazala ze hry. Ve vzduchu ho k ničemu nepustil Laub, kterému občas vypomohl Stuchlík a na zemi se o něj postaral i za cenu 2 ostřejších zákroků Havelka. Do samotného utkání vstoupilo lépe domácí mužstvo, které chtělo potvrdit 3 body z hřiště soupeře výhrou v domácím prostředí. Do první lepší šance se dostal Pospěch, ale jeho hlavička se do brány nevešla. Klid na domácí kopačky přinesl hostující gólman, který tragicky rozehrál a Kříž ho za to pravou nohou potrestal (1:0). O pár minut později bylo ještě veseleji, když vybojovaný míč u hostující šestnáctky přistrčil Pospěch Křížovi a ten skóroval opět pravou (2:0). Aby toho hosté pro začátek neměli málo, frnkl po levé straně Vlha, předložil míč na první tyčku, tam ho usměrnil Balažovič a hosté byli bezmocní (3:0). Další hřebíček mohl hostům do rakve přidat opět Balažovič, ale jeho laxní zakončení z malého vápna o dobrých pár metrů minulo opuštěnou branku.
Domácí fanoušci před začátkem 2. půle motivovali střelce Pospěcha lahví za vstřelený gól, což mu nedopřál domácí lodivod a po 15 minutách ho vystřídal. Do druhého poločasu se čekal nástup hostů, které jistě o přestávce „motivoval“ jejich kouč, ale opak byl pravdou. Nakopávané míče opět spolehlivě sbírala domácí obrana a po rohu Kříže a následné hlavičce Messiho z bezprostřední blízkosti to bylo o 4 branky (4:0). Jubilejní 5 trefu si pro fanoušky připravil a vybojoval na půli hřiště Laub. Míč pak putoval až do levého křídla ke Křížovi, který počkal až náš veterán přiběhne před branku a nezištně mu před ní přihrál. Jardovi už jenom scházelo posunout míč do odkryté brány (5:0), políbit dres, udělat vítěznou otočku ve vzduchu a pozdravit diváky. Hosté se dostali snad jen do jediné větší šance, jenže Danek si čisté konto vzít nenechal a vyrazil oblouček na roh.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

stránkování aktualit (starší aktuality)

hlášení místního rozhlasu

Hlášení rozhlasu - úterý 14.1.2020:

1) Restaurace Heja srdečně zve všechny občany na zvěřinové hody, které se konají od pátku 17.1 do neděle 19. 1. 2020 v restauraci Heja v Suchých Lazcích, doporučujeme rezervaci předem.

Hlášení rozhlasu - úterý 7.1.2020:

1) Obecní úřad městské části Suché Lazce společně s paní Lenkou Kubánkovou děkuje všem, kteří se podíleli na tříkrálové sbírce v Suchých Lazcích. 

zobrazit vše

Kalendář akcí

23.1.2020 od (18:15) hodin:

Od 18:15 hodin proběhne v kulturním domě, "10. zasedání MČ Opava - Suché Lazce" (zastupitelstvo S.L.). Pozvánka.

1.2.2020 od (20:00) hodin:

Od 20:00 hodin v sále hostince U Baly, se uskuteční "Tradiční hasičský ples 2020". Vstupné 150 kč/osoba (bez večeře), hraje skupina Merkur, bohatá tombola zajištěna. Pořádá (SDH Suché Lazce). Předprodej vstupenek bude možný od 6.1.2020 ve Květinářství u Terezky tel. 734 205 500. Pozvánka.

15.2.2020 od (10:00) hodin:

kulturní akce - "Poklady z půdy" která bude pátek/sobota v kulturním domě. Pořádají dobrovolnici s klubem důchodců.

18.2.2020 od (17:00) hodin:

Od 17:00 hodin bude na Obecním úřadě bezplatná právní poradna.

22.2.2020 od (8:00) hodin:

Klub Polní kuše pořádá halový závod Český pohár v tělocvičně ZŠ Komárov v 8 hodin.

zobrazit vše

Rezervace kulturního zařízení

22.1.2020 od hodin:

Rezervováno - konverzační kurzy angličtiny.

23.1.2020 od hodin:

Rezervováno - konverzační kurzy angličtiny.

25.1.2020 od (8:00) hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

29.1.2020 od hodin:

Rezervováno - konverzační kurzy angličtiny.

30.1.2020 od hodin:

Rezervováno - konverzační kurzy angličtiny.

zobrazit vše

úřední deska Suché Lazce

Zápis z 8 zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 3.12.2019 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení.

Nyní je k dispozici v elektronické podobě aktuální sucholazecký zpravodaj 2019-12 (32. stran, 8,9 MB).

Zápis z 7 zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 23.9.2019 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení.

Zápis z 6 zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 20.8.2019 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení.

Nyní je k dispozici v elektronické podobě aktuální sucholazecký zpravodaj 2019-8 (24. stran, 9,6 MB).

zobrazit vše

Anketa, názory občanů

Pečete vánoční cukroví? Hlasujte kliknutím na jednu z možností.

Ano pečeme více než 20 druhů 13%
Ano pečeme více než 15 druhů 12%
Ano pečeme více než 10 druhů 21%
Ano pečeme více než 5 druhů 40%
Kupujeme cukroví od známých 6%
Kupujeme cukroví z obchodu 0%
Nepečeme, ale jsme obdarování rodinou 8%
Cukroví vůbec nemáme 0%

Celkem hlasů: 52 | Hlasování začalo: 16.11.2017 08:00 | Hlasování končí: 15.2.2018 10:00 | všechny ankety

Na začátek stránky