Fotogalerie

Poznávací zájezd klubu důchodců Marlenka, Radegast, Bystřička 2015

Klubu důchodců se na poradě rozhodl, že uskutečníme tradičně poznávací zájezd. I když jsme si byli vědomi, že někomu vadí přílišné horko, jinému zase chlad, někomu dlouhá jízda, někomu náročná chůze. Po pečlivém zvážení, aby byl zájezd pro všechny účastníky přijatelný a dostali se alespoň na den "do světa", určili jsme si cíle jízdy. Nejdříve jsme se vydali do malebného údolí, k vodní nádrži Bystřička. Byla tam v nedávné době opravena hráz i okolí. Poté jsme měli dohodnutou exkursi ve výrobně cukrovinek "Marlenka" a následně prohlídku pivovaru "Radegast".

Přes panující teplo byl zájezdový autobus maximálně využitý a jeho klimatizace zajistila pohodu cestujících. Co bylo pro nás překvapující, bylo docela vylidněné okolí přehrady, kde v minulosti býval velice čilý ruch, zejména o prázdninách. Chyběly tam  bývalé lodičky, plavci, stánky s občerstvením, jakékoliv sociální zařízení, známý hotel Klenov byl opuštěný. To všechno odnés čas, jak se zpívá ve známé populární písničce.

 Po tísnivém dojmu z opuštěné přehrady v jejíž vodě se proháněly jen krásné ryby, jsme se přesunuli do podniku Marlenka ve Sviadnově, kde jsme byli mile přivítáni. Po krátkém seznámeni s podnikem na elektronických panelech jsme byli pohoštěni vynikajícím zákusky a kávou a následně provedeni moderní výrobnou světoznámých cukrářských výrobků. Dlužno říci, že i ti z nás, co dodržují různé diety si neodpustili ochutnat nabídnuté nám laskominy, někteří z nás si je dokonce koupili pro domácí konzumaci.

A pak jsme navštívili pivovar v Mošnově. I tam jsme byli příznivě přivítáni(možná proto, že na některých z nás bylo vidět že pivo máme rádi), byť se hned ve vstupním vestibulu na nás mračil s plakátu pohanský bůh Radegast.Rovněž zde jsme se nejdřív seznámili s historii podniku a výrobou zdejšího piva a následně v doprovodu průvodce jsme absolvovali prohlídku jednotlivých provozů podniku. Nestačili jsme se divit, jak je zde všechno čisté, uspořádané a veliké. Největší dojem na každého z nás udělala plnící linka láhví svou rychlostí plnění i hlukem při tom vydávaným.Tečkou za naši návštěvou v pivovaru byla degustace piva s výhledem na krásné okolí beskydských vrchů. Odjížděli jsme domů spokojeni i obohaceni o nevšední zážitky.
(autor článku: Lubomír Tichopád, foto: Stanislav Kaštovský)

zpět na seznam fotogalerií

Na začátek stránky