Aktuality ze Suchých Lazců

vloženo - 20.9.2012

Veřejná schůze v sále U Baly - obchvat Komárova

Dne 18.9.2012 v 19:00 h proběhla veřejná schůze (za masivní účasti občanu odhadem 240 lidí, v sále restaurace U Baly) svolaná starostou obce Miroslavem Kostřibou za účelem seznámení občanů s problematikou územního plánu, který zahrnuje mimo jiné body, které se bezprostředně dotýkají obce Suché Lazce. Jedná se především o variantní řešení dopravy severní a jižní obchvat a zavedení průmyslové zóny (ve spodní části suchých Lazců). Veřejné schůze se zúčastnil také současný náměstek Opavy pan Daniel Žídek, který vyslovil jednoznačnou podporu občanům a zastupitelstvu obce k záměru prosadit severní obchvat, který by se nejméně dotkl kvality života jak Sucholazeckých tak i Komárovských občanů. Veřejná schůze probíhala v přátelské atmosféře všech zúčastněných. Občanské sdružení pak prezentovalo bližší informace k variantám a krokům, které umožní našim občanům hájit svá práva což se setkalo s velkým ohlasem jak u obyvatel tak i u zastupitelů. Drtivá většina obyvatel se připojila svým podpisem ke společné námitce k návrhu územního plánu. Občanské sdružení Suché Lazce občanům o.s. by tímto chtělo poděkovat za hojnou účast všem zúčastněným občanům. Potvrdilo se tak naše přesvědčení že lidem velmi záleží na budoucnosti jejich obce.

zpět na seznam novinek

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

Anketa, názory občanů

Pošlete nám vaše náměty a připomínky, rádi Vám je zodpovíme.

hlášení místního rozhlasu

Hlášení rozhlasu - úterý 29.4.2025:

1) Vážení spoluobčané, mládež ze Suchých Lazců Vás srdečně zve na tradiční stavění Máje, které proběhne ve čtvrtek 01. 5. 2025 od 17:00 hodin v centru obce. Všichni spoluobčané jsou srdečně zváni

2) TJ Suché Lazce, z.s. - LAZIO za podpory MČ Suché Lazce, zve všechny fanoušky na utkání mužů FK Opabrum - TJ Suché Lazce. Zápas se koná v sobotu 3.5.2025  v 15:00 hodin na obecním hřišti v Nových Sedlicích.

Hlášení rozhlasu - pátek 25.04.2025:

1) Vážení spoluobčané, dnešní akce k výročí osvobození Suchých Lazců se po nepřízeň počasí ruší. Děkujeme za pochopení. 

2) TJ Suché Lazce, z.s. - LAZIO za podpory MČ Suché Lazce, zve všechny fanoušky na utkání mužů Suché Lazce – Horní Lhota Zápas se koná v sobotu 26. 4. 2025 v 16:00 hodin na obecním hřišti SK Komárov.

zobrazit vše

Kalendář akcí

1.5.2025 od (17:00) hodin:

Tradiční stavění Máje ve středu obce, pořádá mládež ze Suchých Lazců ročník 2007. Pozvánka.

7.5.2025 od (9:00) hodin:

Svoz bio odpadu.

11.5.2025 od (9:00) hodin:

Od 9:00 hodin proběhne v areálu střelnice na Strážnici, (Soutěž ve střelbě z malorážky) "Soutěže ve střelbě tříčlenných družstev 2025". Pořádá AVZO.

16.5.2025 od (15:30) hodin:

Výstavu lega a modelů v kulturním domě Suché Lazce. Otevirací doba: Pátek: 15:30 - 17:30; Sobota: 10:00 - 18:00; Neděle: 10:00 - 16:00 hod. Vstupné dobrovolné. Pozvánka.

23.5.2025 od (17:00) hodin:

Noc kostelů v kapli Andělů strážných v Suchých Lazcích.

zobrazit vše
Na začátek stránky