Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Kozmice 2:4 (0:1)

Sestava: Matrosz, Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík, Vlha, Hečko, Honěk, Kříž, Balažovič, Pospíšek.

Branky: Kříž, Havelka (pen.).

CO SE DĚJE?
Zdá se, že se naše mužstvo ve výsledkové a herní krizi. Ti odvážnější z nás se o tom mohli přesvědčit opětovně tuto sobotu v domácím zápase s Kozmicemi. Prohra doma 2:4 už je asi víc než varování do dalších bojů. Jestli někteří z našeho kolektivu mluvili před sezónou o rychlém návratu do 1.A třídy, tak tento plán začíná mít povážlivé trhliny.
Samotné utkání jsme nezačali až tak špatně. Úvodní krátký tlak mohl v 6. minutě zúročit Balažovič, ovšem jeho umístěnou střelu levou vyškrábl hostující gólman na roh. Poté zahrozili dvakrát hosté, kdy hlavně střela ze 13. minuty vypadala nebezpečně, naštěstí skončila nad brankou. O minutu později ve vyložené šanci zpracoval špatně balón Hečis, čímž dal hostujícím hráčům možnost jeho střelu zablokovat. Ve 26. minutě přišla první pohroma pro naše mužstvo. Po špatně rozehraném přímém kopu hostujícími hráči jsme nebyli schopni důrazně odkopnout balón a pro jistotu jsme hostujícím hráčům nechali dost prostoru v šestnáctce a tak se nebylo čemu divit, že se mohli radovat z prvního gólu - 0:1. Ve 26. minutě se opět blýskl střelou z asi 25 metrů Balažovič. V 37. minutě Hečis špatně trefil volej, kdy se asi opět zalekl možnosti vstřelit branku. O minutu později vyslal projektil svojí opěrnou pravačkou Kreuz a hostující gólman musel vytáhnout jeden ze svých lepších zákroků, kdy tuto střelu s velkou námahou vytlačil na roh. Po následném rohu a závaru v hostující šestnáctce Balažovič v ložence nastřelil obětavě hrajícího kozmického obránce, který tímto nastartoval brejk, kterému většina našich hráčů, jak je již v posledních zápasech pravidlem, jen přihlížela a dali tak příležitost Matyldovi, který v naší brance nahradil zraněného Danka, ukázat své schopnosti. Naštěstí u této gólovky Matylda prokázal své kvality a uchránil nás od druhého inkasovaného gólu. Ve 41. minutě se připomněl svoji pověstnou Honysovkou lazecký Messi, kdy celý stadion tlačil balon očima, aby se k hostujícímu gólmanovi vůbec dokutálel. V posledních vteřinách první půle jsme si opět vypracovali tlak, který korunoval Ondra svým centrem, kdy tento se snesl za již překonaným brankářem bohužel jen na spojnici tyče a břevna od které se odrazil zpět do hry. Do šaten jsme tedy šli s jednobrankovým mankem.
Do druhého poločasu jsme chtěli nastoupit opět aktivně, bohužel jsme svými špatnými přihrávkami, stejně jako v první půli (a vlastně i minulých zápasech) chystali hostujícím hráčům brejky do naší rozhozené obrany. Zkoušely jsme štěstí hlavně střelami z dálky, ale jak Staník tak i Ondra neměli dobře seřízené mířidla. V 50. minutě přišla druhá pohroma pro naše mužstvo, kdy jsme opět špatně pokryli hosty v šestnáctce a ti nám za to poděkovali druhým gólem v naší síti - 0:2. Aby toho nebylo málo hned v 53. minutě hosté po akci po naší levé straně a zpětné přihrávce zvýšili na 0:3. V 56. minutě vykřesal jiskřičku naděje Kreuz, který překonal hostujícího gólmana přesnou ranou k tyči z trestného kopu, který byl nařízen za faul na Pospěcha - 1:3. Kreuz byl ihned po gólu při chuti, kdy zkoušel překonat hostujícího gólmana z velké dálky. Ovšem tyto pokusy neměli šanci na úspěch. V 61. minutě musel opět Matylda čarovat, kdy vychytal hostujícího hráče po dalším nepokrytém brejku. V 65. minutě po další ztrátě v rozehrávce, kdy Hečis svoji přihrávkou neomylně našel na půlce hostujícího hráče, hosté svůj brejk dotáhli již do gólového konce - 1:4. V 72. minutě zabojoval o míč v hostující šestnáctce Žabalovič, kdy vybojoval pro náš tým pokutový kop, který s přehledem proměnil tradiční exekutor Mr. Havelson – 2:4. O minutu později se ve velké šanci objevil Messi, ovšem bohužel výborný Kreuzův centr měl na dlouhou nohu, kterou jej pouze lehce posunul do náruče hostujícího gólmana. O další minutu později po Matyldově zaváhání, kdy mu míč vypadl z náruče se o něj tak vehementně rvali v naší šestnáctce dědci (Staník a Jarda), kdy se Standovi v pádu podařilo jej zasáhnout rukou a přinutil tak rozhodčího písknout penaltu proti nám. Tuto skvěle vychytal hostujícímu Vojáčkovi (mimochodem bývalému lazeckému hráči) Matylda. Poté už to byla z naší strany tradiční křeč. Kdy po další špatné přihrávce Havlose musel Staník skluzem zachraňovat naši branku od další pohromy. V poslední minutě nás ještě podržel hlavní sudí, který naštěstí po faulu Jardy nevytáhl z kapsičky žlutý kartónek, který by pro něj byl již druhý v zápase a tímto by nás pro další zápas oslabil. Zápas tedy skončil 2:4 k velké spokojenosti hostujících hráčů.
Co dodat? Přístup k utkání z naší strany byl mnohem lepší než v kole minulém. Bohužel spousta ztracených míčů v přechodu do útoku (v tomto vynikal hlavně Messi) našimi špatnými, někdy laxními přihrávkami nás srážejí dolů a znehodnocují náš výkon. Následující brejky se na naši obranu valí jako lavina, kterou nejsme schopni zastavit. Dokud se v tomhle nezlepšíme, veselejších výsledků se asi nedočkáme.