Aktuality ze Suchých Lazců

vloženo - 2.3.2021

Literární a výtvarná soutěž pro mladé hasiče

Dobrý den a ahoj všem rodičům a především dětem, našim malým a mladým hasičům!
Je nám všem moc líto, že jsme se dlouho neviděli a kdoví, jak dlouho se ještě neuvidíme. Bohužel, nemůžeme vyvíjet jakoukoliv aktivitu s dětmi spojenou, tedy žádnou, při které bychom se mohli osobně setkat, něco si zahrát, něco se naučit.

Věříme však, že jste nezapomněli nic z toho, co jste se naučili a na tréninky a soutěže v dobrém vzpomínáte. A my máme příležitost, jak si něco z toho připomenout. Každý rok se zařazujeme do soutěže nazvané „Požární ochrana očima dětí a mládeže“. Také letos máme příležitost ukázat, jak šikovné děti ve sboru máme! Vezměte tedy výkresy formátu A4 nebo A3 a namalujte obrázek s hasičskou tématikou … můžete si vybrat tužku, pastelky, fixy, barvy, uhel … cokoli, s čím se vám dobře tvoří a namalujte, co vám chybí: tréninky, soutěže, tábor, návštěvy stanice profesionálních hasičů, které máme v plánu … prostě cokoli, kolem hasičů, ať už dobrovolných nebo profesionálních.

Starší děti mohou vytvořit také počítačovou animaci nebo prezentaci, a to na téma „Dopravní nehody na železničních přejezdech - náročný úkol pro hasiče“ – pochopitelně i toto téma může být námětem pro obrázek (dopravní nehoda na železničních přejezdu, spolupráce s policií a záchrankou, evakuace cestujících z auta i vlaku apod.)

A kdo má spisovatelského ducha, může na téma hasiči obecně nebo právě nehody na přejezdech napsat jakýkoliv literární útvar (fejeton, vyprávění, příběh ze života nebo smyšlený.)
Víme, že do soutěže se zapojila i sucholazecká škola, některé děti už tvořily v družině, jejich obrázky, pokud je paní učitelky do soutěže vyberou, už teda za SDH odeslat nemůžeme. Ale budeme rádi, když vytvoří něco pro nás. Vše je dobrovolné, nikoho nenutíme, ale třeba se právě rodičům další činnost s dětmi v momentální situaci hodí. Budete-li mít tedy něco pro nás, prosím, spojte se s vedoucími kolektivů a domluvte se na předání. Čas máme do 21. března.

autor článku: Pavla Benšová

zpět na seznam novinek

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

Anketa, názory občanů

Pošlete nám vaše náměty a připomínky, rádi Vám je zodpovíme.

hlášení místního rozhlasu

Hlášení rozhlasu - úterý 21.3.2023:

1) Vážení spoluobčané zveme vás na 4. zasedání Zastupitelstva MČ Opava – Suché Lazce, které se uskuteční v úterý 21.3.2023 od 18:15 hodin v kulturním zařízení obce.

Hlášení rozhlasu - úterý 7.3.2023:

1) Výbor Klubu důchodců, zve své členy na pravidelné setkání, které se uskuteční ve čtvrtek 9.3.2023 od 16:00 hodin, v salonku Hostince U Baly.

zobrazit vše

Kalendář akcí

25.3.2023 od (16:00) hodin:

Uzávěrka dubnového čísla zpravodaje je 25.3.2023, zpravodaj by měl vyjít 5.4.2023.

5.4.2023 od (9:00) hodin:

Přistavění kontejnerů na zelený odpad.

5.4.2023 od (17:00) hodin:

Bezplatná právní poradna na Obecním úřadě Suché Lazce.

23.4.2023 od (8:00) hodin:

Od 8:00 hodin proběhne na Strážnici v areálu střelnice, 38. ročník soutěže ve střelbě z malorážky "O pohár osvobození Suchých Lazců 2023" pořádá AVZO.

3.5.2023 od (9:00) hodin:

Přistavění kontejnerů na zelený odpad.

zobrazit vše
Na začátek stránky