Aktuality ze Suchých Lazců

vloženo - 1.4.2022

Halové mistrovství ČR v Kostelci na Hané 2022

Vrcholem halové sezóny bylo mistrovství ČR, které bylo tentokrát v režii oddílu TJ Sokol Plumlov. Mistrovství proběhlo během víkendu 26. - 27.3.2022 v Kostelci na Hané ve dvou disciplínách a to v disciplíně IR 600 a eliminaci. O mistrech republiky v IR 600 se rozhodovalo první střelecký den. Zároveň tyto výsledky určovaly výchozí pozici do následné eliminace. Oldřich Kubesa i přes velké ambice nakonec na medaili v disciplíně IR 600 nedosáhl a skončil až na 7. místě v kategorii seniorů. Petr Ogrocki nepodal výkon dle svých představ, což bylo způsobeno poruchou na zbrani a celý závod tak odstřílel s náhradní kuší. I přesto se nemusel za svůj výkon stydět a v konečném hodnocení obsadil 9. místo, rovněž v kategorii seniorů. Po uvolnění restrikcí se mistrovství ČR mohla zúčastnit a rozšířit tak kategorii žen Sabina Kubesová. Ta i přes vynechané závody nezapomněla na své střelecké umění a svým výkonem nestačila pouze na nejlepší Hanu Nedělníkovou (Savana klub kuší Kostelec na Hané). Druhý den se hned v prvním kole eliminace Petr Ogrokci střetl s Petrem Pocházkou, který jej vyřadil z dalších soubojů. Oldřich Kubesa narazil na druhého nejlepšího střelce mistrovství a stejně tak jako Petr Ogrocki neprošel přes první kolo eliminace. Sabina Kubesová díky výsledku z prvního dne měla v prvním kole volný postup. V semifinále ji pak vyzvala na souboj Irena Hynková, kterou porazila v poměru 5:1, a postoupila tak do finále, kde na ni čekala mistryně ČR Hana Nedělníková. Sabina ve finále bojovala co to šlo, ale překvapení se nakonec nekonalo a prohrála v poměru 5:1. I přesto byla se svým výkonem nadmíru spokojená.

Další fotografie z akce najdete zde

zpět na seznam novinek

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

Anketa, názory občanů

Pošlete nám vaše náměty a připomínky, rádi Vám je zodpovíme.

hlášení místního rozhlasu

Hlášení rozhlasu - úterý 2.6.2026:

1) Ve středu 3.6.2026 od 15:10 - 15:30 hodin v centru obce bude soukromá firma z jižní Moravy prodávat: čerstvé slovenské jahody od 99 Kč/kg, brambory od 9,90 Kč, nové brambory, čerstvý květák, hlávkový salát, rajčata, okurky, cibuli, česnek, borůvky, jablka, hrušky, zelí, brokolici, hroznové víno, žampióny a další ovoce a zeleninu dle aktuální nabídky, čerstvá vejce od 3,50 Kč/ks a dvoužloutková, vlašské ořechy loupané, fazole Becok, český med, ovocná vína, sirupy, marmelády, nakládanou zeleninu, slovenské korbačíky, maďarské klobásy. Dále nabízí velký výběr bonbónů a čokolád. Možnost objednání a rozvozu až do domu na tel: 736 127 257. Košíky od jahod berou na výměnu.

Hlášení rozhlasu - pondělí 1.6.2026:

1) Obecní úřad městské části Suché Lazce pořádá společně s pěveckým sborem G.ola dne 3.6.2026 od 18:00 hodin v Kapli Andělů strážných - Letní G.OLA Zpěvohraní. Koncertem Vás provede Sbormistryně Olga Golhová se svým sborem a účinkovat budou jak dospělí tak děti.

zobrazit vše

Kalendář akcí

6.6.2026 od (14:00) hodin:

Dětský den 2026 na obecním fotbalovém hřišti. Pozvánka.

9.6.2026 od (17:00) hodin:

Bezplatná právní poradna na Obecním úřadě Suché Lazce.

17.6.2026 od (16:00) hodin:

Olympijský běh v Suchých Lazcích 2026. Vyběhněte i vy a přispějte tak na Olympijskou nadaci. Trasa měří 4,9 km. Pozvánka

26.6.2026 od (18:00) hodin:

AVZO Suché Lazce srdečně zve na 9. ročník "Táboráček 2026" v areálu střelnice na Strážnici.

27.6.2026 od (9:00) hodin:

Sucholazecký fotbalový turnaj - Memoriál Mirka Satkeho (turnaj se koná na fotbalovém hřišti, pořádá obecní úřad s dobrovolníky). Pozvánka.

zobrazit vše
Na začátek stránky