Aktuality ze Suchých Lazců

vloženo - 19.9.2016

Mistrovský zápas Lazio září 2016 Suché Lazce - Slavkov 1:2

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : TJ Sokol Slavkov, který se hrál v neděli 18.9.2016 v 16:00 hod., prohrály Suché Lazce 1:2 (0:0). Góly dával 47. T. Dietrich , 85. T. Dietrich - 75. F. Balda. Rozpis zápasů zde.
7. kolo, Moravskoslezský, 1.B třída sk. A, 2016-2017

I když byly Lazce po většinu času lepším týmem, tak Slavkov dvěma góly Dietricha dokázal vyhrát a na čele má už pětibodový náskok na svého soupeře.
Ve Slavkově na sebe narazily dvě dosud nejúspěšnější mužstva soutěže a zároveň největší postupoví aspiranti. Hosté zaskočili favorita nesmírně aktivním presinkem a obrovskou bojovností, s čímž se profesorsky hrající domácí těžce vypořádávali. Suché Lazce si v první půli vytvořily spoustu tutových šancí, jenže bez potřebného gólového efektu. Na časomíře ještě nenaskočila ani 2. minuta, když hrubě chyboval slavkovský zadák Gloga, ale Švec z výborné pozice minul šibenici. Vzápětí nebezpečně pálil jeho útočný parťák Vlha. V 17. minutě Vlha opět zpytoval svědomí, protože jeho stoprocentní příležitost bravurně zpacifikoval brankář Machel. Otřesení domácí pak ještě přežili jedovaté pokusy Kožušníka a Kostky.
Fotbal ovšem někdy bývá nespravedlivý. Hned po přestávce totiž našel slavkovský kapitán Hruška křížným pasem Hendrycha, ten sklepl balon pod sebe a Dietrich z bezprostřední blízkosti nezaváhal - 1:0. Domácí nejednou ožili, jenže střelám Nevluda a Pavelka scházela potřebná razance. Suché Lazce už spoléhaly hlavně na brejky. Při jednom z nich přetlačil Švec nedůrazného Obludníka, jenže Vlha tváří v tvář Machelovi znovu neuspěl. Až čtvrthodinku před koncem si nikým nehlídaný Balda naběhl na centr Kožušníka a přesnou hlavičkou překonal Machela - 1:1. Ve strhujícím závěru se oba týmy snažily rozhodnout. Klíčový moment nabídla 85. minutě. Unikajícího Pavelka sejmul těsně před vápnem Herudek, načež vyfasoval červenou kartu. K trestňáku se postavil Dietrich a krásnou ranou si vysloužil ocenění hráč zápasu - 2:1. Poté ještě Gloga předvedl fantastické sólo přes půl hřiště, ale jeho střelu odklidil z brankové čáry Havelka.

Sestava TJ Suché Lazce: L. Pasterňák- V. Šlesinger, F. Balda, D. Laub, D. Kostka, V. Kožušník, M. Adamčík(46. L. Lenc) , O. Vlha, M. Havelka, T. Herudek, R. Švec.