Aktuality ze Suchých Lazců

vloženo - 8.5.2017

Mistrovský zápas Lazio květen 2017 Suché Lazce : Zlatníky 4:1

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Zlatníky, který se hrál v sobotu 6.5.2017 v 16:30 hod., vyhrály Suché Lazce 4:1 (1:1). Góly dával 27. F. Balda, 47. F. Balda, 57. O. Vlha, 65. O. Vlha - 6. P. Holuša. Rozpis zápasů zde.
22. kolo, Moravskoslezský, 1.B třída sk. A, 2016-2017

Lazce hostili v dalším kole na domácím hřišti Zlatníky, které koučuje jejich bývalý trenér J. Chmel. Ten dokázal svůj tým dokonale nabudit a šlo to vidět hned od začátku zápasu. Domácí byli jak opaření, nebyli schopni reagovat na útoky hostů a dostali se pod tlak. Ten vyvrcholil v 6. minutě utkání, když se po rohovém kopu dostal na hranici malého vápna k míči mezi 4 domácími hráči hostující stoper a napálil jej do odkryté brány - 0:1. Na začátek to ale nemuselo být vše, jelikož o pár minut později po další útočné akci nastřelili hosté z bezprostřední blízkosti břevno domácí svatyně. Až potom se domácí mužstvo trošku otřepalo a vyrovnalo hru. Nebyl to ovšem z jejich strany žádný zázrak a tak museli být rádi, že po rychle rozehraném autu se k míči dostal na hranici šestnáctky Balda a obhodil vyběhnuvšího gólmana - 1:1. Pro domácí fandy ne moc veselý poločas tak skončil za nerozhodného stavu.
Do druhé půle už domácí vstoupili poněkud koncentrovaněji a mohli se radovat hned po dvou minutách hry. Po akci na levé straně odcentroval Kožušník na zadní tyč a tam nikým nehlídaný Balda usměrnil míč za záda hostujícího brankáře - 2:1. O 10 minut později se míč po kombinaci dostal na hranici velkého vápna k Vlhovi, který levačkou podél gólmana zvýšil na 3:1. Poslední branku zápasu obstaral v 65. minutě opět Vlha. Adamčík vystihl rozehrávku hostí, posunul míč Šlesingerovi a ten jej předložil střelci před odkrytou bránu - 4:1. Hosté se snažili odpovědět, ale domácí obrana už hrála zodpovědněji a bojovněji a proto se nedostali do žádné vážnější šance. Domácí tak korunovali rapidně zlepšený výkon a měli ještě další šance, které ovšem zůstaly nevyužity. Např. Herudkova hlavička o zem po rohovém kopu, jenž si nenašla cestu do poloprázdné branky. Posledním vzrušujícím okamžikem byla akce hostí, po které pouze orazítkovali boční tyč domácího gólmana.

Sestava TJ Suché Lazce: Z. Lukša - M. Stárek, V. Šlesinger, F. Balda, D. Laub, V. Kožušník, M. Adamčík, O. Vlha (75. L. Lenc), M. Havelka, S. Stuchlík, T. Herudek