Aktuality ze Suchých Lazců

stránkování aktualit (od aktuálních po nejstarší)

vloženo - 27.4.2011

Pozvánka na 7. zasedání Zastupitelstva 2011

Pozvánka
Podle zákona č. 128/2000 Sb. svolávám dne 3.5.2011
7. zasedání Zastupitelstva městské části Opava – Suché Lazce. Začátek schůze je v 18:15 hodin v kulturním zařízení městské části Opava – Suché Lazce, ul. Přerovecká 68. Starosta Miloslav Kostřiba
Program 7. zasedání
ZMČ Opava – Suché Lazce dne 3.5.2011
1. Zahájení a volba ověřovatelů zápisu.
2. Schválení programu zasedání.
3. Kontrola plnění usnesení ze dne 05.04.2011
4. Žádost o vykoupení parcely č. 898/11 – stávající chodník.
5. Odkoupení části pozemku p.č.: 258/1 – pan Piperek.
6. Oprava silnice ul. Přerovecká.
7. Průběh přístavby hasičárny.
8. Oprava pomníku padlých.
9. Stavební povolení – rekonstrukce propustku – Přerovec.
10. Interpelace zastupitelů.
11. Závěr.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 25.4.2011

Zavod ve střelbě z malorážky O pohar Osvobeození 2011

Dne 23. dubna 2011 se na Stážnici (Střelnice) uskutečnil zavod ve střelbě z malorážky "O pohar Osvobeození". Závod pořádál místní AVZO TSČ. Všechny fotografie jsou ve fotogalerii.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 19.4.2011

Sezóna 2010/2011 - Píšť : Suché Lazce 4:0 (2:0)

Sezóna 2010/2011 - Píšť : Suché Lazce 4:0 (2:0)

Sestava: Klapuch – Herudek (58. min. Macháček) , Havelka, Laub, Stuchlík – Švec (52. min. Kuba), Honěk, Kříž, Munk – Pospěch, Vlha

K dalšímu utkání jsem zajížděli do Píště a nebyl to pro nás šťastný zájezd. Před zápasem jsme byli upozorněni na jejich dva hráče s ligovými zkušenostmi Meleckého s Kuligem a byli to právě oni dva, kteří udávali tempo hry, zvláště prvně jmenovaný, který nás porazil třemi góly.

Utkání začalo v „oťukávacím“ tempu, kdy obě mužstva čekala s čím na ně soupeř vyrukuje. Hrálo se převážně se zabezpečených obran a hlavně domácí  se po ztrátě míče vraceli do obranného bloku a čekali na brejky. Po jednom z dlouhých nákopů z domácí obrany a údajném faulu se z trestného kopu asi z 20ti metrů opřel do míče Melecký a vymetl šibenici naší branky – 1:0. To byla voda na domácí mlýn, kteří stále výborně bránili a nepouštěli nás do blízkosti své branky.  Další pohroma pro naší branku přišla opět po standardní situaci, kdy Meleckého centr domácí vrátili před odkrytou branku, kde již nebyl problém pro dalšího osamoceného hráče doklepnout míč do sítě – 2:0. Poté se opět hra odehrávala uprostřed hřiště, kdy jsme se nemohli propracovat přes domácí obranný blok.  Jen jednou domácí trošku zaváhali, kdy se po centru Staníka ocitl sám před brankářem Sorty, ale jeho teč postrádala potřebnou razanci a domácí brankář si s ní lehce poradil. Další naše šance přišla až těsně před poločasem, kdy domácí obrana neodvrátila centr, k míči se dostal Ondra, ale bohužel ze 13ti metrů prudce přestřelil domácí branku.

Jestli jsme šli do druhého poločasu se snahou zdramatizovat vývoj zápasu, tak to nás hned po dvou minutách a našich hrubých chybách opět potrestal Melecký, který pro změnu opět z trestného kopu vymetl pavučinu naší branky – 3:0. A když jsme byli ve hře dopředu bezradní a nedokázali překonat domácí obranu, domácí nás za naše chyby trestali. Danek v pokutovém území fauloval domácího útočníka a Melecký z penalty zkompletoval hattrick – 4:0. Aby toho nebylo málo, tak jsme posledních třicet minut dohrávali o deseti, když nám sudí po druhé žluté vyloučil Kreuje. Poslední půlhodina nabídla pouze vyčkávání hostů na konec utkání a odhodlanost domácích vsítit minimálně další branku. Bránící domácí hráče se snažil nějak rozběhat a překvapit jen místo Kreuze hrající Pospa, který se stáhl do zálohy.

K dalšímu zápasu do Lazec přijede druhý tým tabulky z Markvatovic a opět nás nebude čekat nic lehkého. Snad se z tohoto  zápasu poučíme a nedovolíme soupeři odvést si z Lazec ani bodík. Výkop zápasu je v sobotu  23.4.2011 od 16:00.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 18.4.2011

Pozvánka na Oslavy osvobození obce 66. výročí 2011

Oslavy Osvobození obce (66. výročí) proběhnou 22.4.2011 občané se mohou těšit na táborák, opékání špekáčků pro děti a ohňostroj. ZŠ zajistí kulturní vystoupení žáků. Sraz účastníku bude ve 20:00 u základní školy.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 14.4.2011

Zápis z 6. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2011

Zápis ze 6. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 5.4.2011 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 6. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
2. Schválení programu zasedání.
3. Kontrola plnění usnesení z 01.03.2011.
4. Zpráva z jednání o změně jízdního řádu MHD.
5. Jarní úklid – objednání kontejneru.
6. Osvobození obce.
7. Přístavba hasičárny.
8. Dohoda o pracovní činnosti – slečna Jana Kostřibová.
9. Dohoda o pracovní činnosti – pan Jaroslav Kadulu.
10. Žádost o pojmenování nové ulice.
11. Návrh obecně závazné vyhlášky o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností.
12. Žádost o „Stavění a kácení máje“ v obci.
13. Oznámení o zahájení stavebního řízení – odkanalizování MČ Komárov, MČ Suché Lazce.
14. Žádost o vjezd na parcelu č. 258/1 – pan Evžen Piperek.
15. Žádost o vyjádření k novostavbě RD.
16. Žádost o finanční výpomoc pro ZŠ a MŠ v Suchých Lazcích.
17. Interpelace zastupitelů.
18. Závěr.
více najdete v zápise z 6. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.


ukázka ze zápisu ...
10. Žádost o pojmenování nové ulice.
Starosta obeznámil zastupitele s žádostí důchodců o pojmenování nové ulice pod názvem ulice Frana Směji. Zastupitele toto berou na vědomí, berou toto v úvahu a nemají námitek v budoucnu nazvat případnou novou ulici tímto názvem. Pro: 10.

11. Návrh obecně závazné vyhlášky o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností.
Starosta přečetl Návrh obecně závazné vyhlášky o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností a požádal zastupitele k vyjádření se k této vyhlášce. Zastupitele navrhují a souhlasí, že noční klid je od 22:00 do 06:00 hodin každý den. V sobotu od 19:00 hodin, v neděli po celých 24 hodin se zakazuje používat sekačky, cirkulárky, pily a podobné stroje. Pro: 10.

12. Žádost o „Stavění a kácení máje“ v obci.
Starosta přečetl žádost o „Stavění a kácení máje“ v obci. Zastupitele souhlasí se žádostí a povolují tuto akci za daných podmínek. Dodržení nočního klidu, udržování pořádku kolem máje. Pro: 10.

13. Oznámení o zahájení stavebního řízení – odkanalizování MČ Komárov, MČ Suché Lazce.
Starosta přečetl oznámení o zahájení stavebního řízení – odkanalizování MČ Komárov, MČ Suché Lazce.
Zastupitele berou na vědomí.
...

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 10.4.2011

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Hrabová 4:0 (3:0)

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Hrabová 4:0 (3:0)

Branky: 2. min. Pospěch, 13. min. Pospěch,  32. min. Honěk,  59. min. Kříž

Sestava: Klapuch – Herudek, Havelka, Laub, Stuchlík (52. min. Dener) – Švec (70. min. Macháček), Honěk, Kříž, Munk – Pospěch (73. min. Pospíšek), Vlha

V prvním utkání jarní části sezóny 2010/2011 na domácím hřišti jsme přivítali ostravské mužstvo z Hrabové. Do utkání jsme šli s cílem uhrát tři body a dle propočtů pana Havelky si zajistit záchranu.

Do utkání jsme vlétli jako uragán a hned ve 2. minutě proměnil Stanikův centr v první gól Pospa – 1:0. Ve 4. minutě zahrál Sorty houslový koncert v E-mol hostujícímu obránci a poté vyslal Ondru do samostatného úniku na gólmana, který ovšem přestřelil branku. Že nebude Ondrovi souzeno dát gól se ukázalo opět v 8. minutě, kdy střelou ze strany trefil gólmana. A aby toho nebylo málo, hned o tři minuty později opět neproměnil další samostatný nájezd. Ve 13. minutě jsme to zkusili zahrát trochu jinak, hlavně abychom se vyhnuli Ondrovi, Staník vystřelil a z dorážky zvýšil Pospa na 2:0. Hosté hrající proti větru se v obraně měli co ohánět, aby nedostali větší příděl branek. V dalších minutách si vzal hlavní slovo Kreuz. Nejprve v 19. minutě zkoušel štěstí z trestného kopu a poté dvěma dalekonosnými pokusy poslal dva pozdravy do Sedlic. Ve 32. minutě si mohli všichni naši příznivci opět zakřičet gól, kdy Tomášův centr uklidil do hostující branky levačkou Messi – 3:0. Poté opět přišli velké chvíle Ondry, kterého jsme pustili opět do zakončení, aby si vyzkoušel, že dát gól není tak jednoduché!!! Ve 34. minutě se mu to nepovedlo ani z metru, kdy se mu balón záhadně zamotal mezi nohama. O dvě minuty později raději zkoušel Ondra štěstí jako nahrávač, ale Pospa tentokrát neměl gólově seřízené mířidla. Do šatny jsme šli tedy o poločase s jasným náskokem tří gólů.

Druhý poločas začal šancí opět Pospa, ale po Sortyho rohu odmítl koupit láhev za hattrick. Ve 48. minutě si trošku zachytal taky Danek, když musel vyrážet střelu z trestného kopu nad branku. O dvě minuty později málem překvapil hostujícího brankáře Messi, ale jeho centr těsně minul branku. V 59. minutě jsme předvedli další hezkou akci a centr Rudy usměrnil do hostující sítě neobsazený Kreuz – 4:0. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji, ale Ondrův centr nedokázal Pinky hlavou vměstnat mezi tři tyče. Poté opět zkoušel dvakrát štěstí Kreuz, ale nejdříve jeho pokus z asi 30ti metrů vyrazil brankář na roh a další jeho střela z trestného kopu mířila mimo branku. Hosté byli nadále v útoku bezradní a šance se připisovaly jen na náš účet. Bohužel se v nich vesměs již objevoval jen Ondra, ale ten si neobul střelecké kopačky. Před koncem mohl vzpomenout na střeleckou slávu taky Pavlík „šídlíčko Baroš“, ale ten se bohužel pro nás asi vystřílel v přípravném zápase s Čeladnou. Zápas jsme tedy v poklidném tempu dovedli do vítězného konce a hostující hráči mohli být rádi, že na ukazateli skóre na naší straně bylo jen číslo 4.

K dalšímu zápasu zajíždíme opět na hřiště soupeře, kdy nás v neděli  17.4.2011 od 16:00 hodin čeká mužstvo z Píště, které celý podzim odehrálo na venkovních hřištích a i díky tomuto se ocitlo v boji o záchranu, ze které se bude chtít co nejdříve dostat. Proto nás opět čeká velmi složité utkání, na které se budeme muset dobře připravit.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 6.4.2011

Sezóna 2010/2011 - Hať : Suché Lazce 1:1 (1:0)

Sezóna 2010/2011 - Hať : Suché Lazce 1:1 (1:0)

Střelec Lazia: Vlha

Sestava: Matrosz – Herudek, Havelka, Laub, Stuchlík (28. min. Munk) – Švec, Honěk, Kříž (65. min. Macháček), Kuba – Vlha, Pospíšek (84. min. Dener)

Ve druhém jarním utkání zajíždělo naše mužstvo opět na hřiště soupeře, tentokrát do Hatě. Do zápasu jsme šli s odhodláním urvat co nejlepší výsledek, přestože jsme věděli, že nás nečeká lehký zápas, protože domácí tým se taktéž pohybuje v popředí tabulky.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, kteří hned v 1. minutě nebezpečně ohrozili naší branku. Ve 3. minutě přišla první velká šance domácích, kdy se domácí útočník na hranici ofsajdu dostal do úniku na naší branku, naštěstí byl trošku z úhlu a nepovedenou střelou ohrozil pouze rohový praporek. V 8. minutě jsme se poprvé osmělily i my, ale Lajka v pozici vzdáleně připomínající nůžky, poslal pouze oblouček do náručí domácího brankáře. Ve 14. minutě už jsme se mohli radovat. Havlos vyvezl míč, nikomu jej nepůjčil, vyhnul se dvěma domácím hráčům a z hranice šestnáctky za již překonaným brankářem orazítkoval břevno domácí branky. Bohužel platilo známé „nedáš – dostaneš“ a ve 26. minutě přišla pohroma pro naší branku. Matilda špatně odhadl centr z pravé strany, pozdě vyběhl a nedokázal zabránit lehké teči domácího útočníka, která zapadla do naší branky – 1:0. Ve 28. minutě musel předčasně kvůli problémům s lýtkem střídat Staník. Ve 30. minutě mohlo být pro naše mužstvo ještě hůř, ale Matilda naštěstí odčinil svoji předchozí chybu a včasným vyběhnutím nedovolil domácímu hráči jej obehrát a skórovat do prázdné branky. O odpověď jsme se pokusili ve 34. minutě, ale Pospova hlavička skončila mimo domácí branku. Ve 40. minutě to byl opět Pospa, který mohl vyrovnat, ale v záklonu trefil volej vysoko nad. Do kabiny jsme šli tedy po prvním poločase s jednobrankovým mankem.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně. Hned ve 46. minutě Jarda z trestňáku tvrdou střelou nechal vyniknout domácího brankáře. V 50. minutě jsme se dočkali vyrovnání, kdy Sortyho centr tečoval za domácího brankáře Ondra – 1:1. Poté se útoky střídaly na obě strany, kdy trošku nebezpečnější dopředu bylo naše mužstvo. Ovšem přišla ještě jedna minimálně stoprocentní šance domácích, kdy Matilda opět nejistě vyběhl a před prázdnou brankou nedokázal jeden z domácích hráčů trefit míč a dopravit jej do naší branky. Poté jsme museli opět nedobrovolně střídat, kdy Kreuze nahradil Pavlík „šídlíčko Baroš“. A mohl to být právě náš žolík, který mohl rozhodnout zápas. Dvakrát se řítil sám na domácího brankáře, bohužel pro nás, neměl přesně seřízené mířidla. V poslední minutě mohl ještě strhnout výhru na naší stranu Sorty, ale jeho levačka letěla daleko od domácí branky. Po této šanci rozhodčí ukončil zápas, kdy z venku vezeme opět bod za remízu 1:1. I tentokrát jsme herně nezklamali a chybělo málo, abychom si z hřiště soupeře odvezli tři body. Příští zápas odehraje naše mužstvo v sobotu 9.4.2011 od 15:30 hodin doma proti Hrabové. Snad se do tohoto zápasu dají zranění a nemocní dohromady a připíšeme si plný počet bodů, aby Havlos konečně mohl říkat, že už jsme zachráněni a nemusíme hrát ve „stresu“!!! Tímto taky zveme všechny naše příznivce k návštěvě jistě hodnotného sportovního zážitku, který se může protáhnout až do nočních hodin......

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 1.4.2011

Pozvánka na 6. zasedání Zastupitelstva 2011

Pozvánka
Podle zákona č. 128/2000 Sb. svolávám dne 5.4.2011
6. zasedání Zastupitelstva městské části Opava – Suché Lazce. Začátek schůze je v 18:15 hodin v kulturním zařízení městské části Opava – Suché Lazce, ul. Přerovecká 68. Starosta Miloslav Kostřiba
Program 6. zasedání
ZMČ Opava – Suché Lazce dne 5.4.2011
1. Zahájení a volba ověřovatelů zápisu.
2. Schválení programu zasedání.
3. Kontrola plnění usnesení ze dne 01.03.2011
4. Zpráva starosty z jednání o změně jízdního řádu.
5. Jarní úklid – objednání kontejneru.
6. Osvobození obce.
7. Přístavba hasičárny – stavební dozor.
8. Dohoda o pracovní činnosti – Jana Kostřibová.
9. Dohoda o pracovní činnosti – Jaroslav Kadula.
10. Žádost o pojmenování nové ulice (ul. Frana Směji)
11. Návrh obecně závazné vyhlášky o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností.
12. Žádost o „stavění“ a „kácení“ máje v obci.
13. Oznámení o zahájení stavebního řízení – odkanalizování MČ Komárov, MČ Suché Lazce.
13. Interpelace zastupitelů.
14. Závěr.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 28.3.2011

Sezóna 2010/2011 - Strahovice : Suché Lazce 1:1 (0:1)

Sezóna 2010/2011 - Strahovice : Suché Lazce 1:1 (0:1)

Střelec Lazia: Pospěch

Sestava: Matrosz – Herudek, Havelka, Laub, Stuchlík – Švec (Dener), Honěk, Kříž, Kuba – Pospěch, Pospíšek (Macháček)

V prvním utkání jarní části sezóny 2010/2011 zajíždělo naše mužstvo na půdu nesmiřitelného rivala ze Strahovic. Již před utkání jsme věděli, že domácí na nás budou nažhaveni a nedají nám nic zadarmo.

Utkání začalo na měkkém a nerovném terénu celkem v poklidu, kdy se obě mužstva snažila hlavně neudělat chybu a nepustit soupeře do vedení. První velké šance si vytvořili domácí, kdy po chybě Matildy zachraňoval na brankové čáře Lajka. Poté našeho brankáře ještě před prázdnou bránou zastoupil Laubič. Naše mužstvo odpovědělo neméně velkými šancemi, kdy do centru Sortyho nastavil nohu Pospa P. a domácí gólman reflexivně vykopl balón na roh. Další šanci měl na svědomí Messi, který nezvykle levou nohou orazítkoval břevno domácí branky. Před poločasem jsme se za aktivitu dočkali odměny, kdy se po centru z levé strany na zadní tyči prosadil Pospa J. Do šaten po prvním poločase jsme šli tedy s nejtěsnějším náskokem 1:0.

Po přestávce jsme aktivní hrou nedovolili domácím dostat se do očekávaného tlaku a sami si nějaké střelecké příležitosti vytvořili. Největší měl asi Sorty, který zatočil trestňák ze 17 metrů za zeď, kde již bezmocného domácího gólmana zaskočil jeden z jeho spoluhráčů. Poté se boj odehrával víceméně mezi šestnáctkami, až do té doby, kdy do něj nešetrně zasáhl do té doby jinak celkem dobře pískající rozhodčí, který posoudil souboj v šestnáctce mezi Matildou a jedním z domácích hráčů jako faul našeho gólmana a nic jej nezajímalo, že Matilda nejdříve zasáhl míč a až poté do něj domácí hráč naběhl a svalil se na zem. Z následujícího pokutového kopu se domácí nemýlili a srovnali na 1:1. Vítězství na naší stranu mohl ještě strhnout Lajka, ale po centru střídajícího Pinkyho, který lehce tečoval domácí gólman, stačil míč usměrnit jen na tyč domácí branky. Zápas tedy skončil remízou 1:1, se kterou můžou být spokojenější domácí. My se ovšem za náš výkon stydět nemusíme a snad se zlepšujícími se terény budou naše výkony ještě stoupat.

K dalšímu zápasu zajíždíme opět na hřiště soupeře, kdy nás v neděli  3.4.2011 od 15:30 hodin čeká Hať a určitě nás čeká další těžký zápas. Ještě předtím si dvakrát zatrénujeme a to v úterý a pátek od 17:00 hodin v Suchých Lazcích.

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 21.3.2011

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Čeladná 4:0 (0:0)

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Čeladná 4:0 (0:0)

Střelci: 3 Macháček, Dener

Sestava: Matrosz – Herudek, Havelka, Laub, Stuchlík – Dener, Honěk, Kříž, Kuba – Balažovič F., Macháček

V posledním přípravném zápase předlouhé zimní přípravy jsme se střetli na umělce ve Vítkovicích s účastníkem Krajského přeboru Čeladnou. Větší hřiště, na které jsme po turnaji ve Vřesině nebyli zvyklí nám moc problémů nedělalo a utkání jsme zvládli i fyzicky!!!  Po tomto zápase se již nedivím, že na podzim Čeladná získala v soutěži „úctyhodných“ 7 bodů, protože jsme jim i v okleštěné sestavě byli více než rovnocenným soupeřem.

V prvním poločase se hrál ještě vyrovnaný zápas bez vyložených šancí na obou stranách. Obrany si pevně hlídaly okolí svého pokutového území a tak se hra odehrávala především uprostřed hřiště. My jsme byli nuceni (vzhledem k počtu přítomných hráčů) do útoku postavit Pavlíka (Šidlíčka), který je spíše zvyklý hrát v obraně a tento tah se později ukázal jako geniální.

Druhý poločas začal stejně jako první, kdy si Čeladná aspoň dovolila prostřídat pár lidí. S přibývajícím časem jsme se stále více dostávali na dostřel k brance. Po jednom z našich rychlých protiútoků vedených Kreuzem se trefil náš druhý netradiční útočník Dener. Poté jsme již otěže utkání pevně drželi v rukou a předvedli pár hezkých akcí. Nečekaným hrdinou v těchto fázích se stal Pavlík, který proměnil v gól tři přihrávky od svých spoluhráčů!!! A hlavně třetí gól (po centru Balažoviče) hlavou do šibenice byl ukázkový.  Naše mužstvo se i ve druhé půli bránilo velmi dobře a dovolilo svoji chybou soupeři dostat se do jediné velké šance, kterou ovšem Matilda skvěle vychytal. Dalším pozitivem utkání bylo, že Lajka „přežil“ bez újmy na zdraví již druhý zápas po sobě, což jsme rádi (vzhledem k počtu pozůstalých) a tímto mu gratulujeme!!!

Po delší době jsme tedy odehráli zápas, po kterém jsme mohli mít z našeho výkonu dobrý pocit. Snad se tímto výsledkem nenecháme ukolébat a v takovýchto výkonech budeme pokračovat i od příštího týdne, kdy v prvním mistrovském zápase zavítáme na horkou půdu do Strahovic (výkop 15:00 hodin), které se na nás již těší a určitě nás tam nečeká procházka růžovým sadem. Doufejme, že se sejdeme v co největším počtu, i když už teď je jasné, že z různých (pracovních, zdravotních…) důvodů nám někteří hráči budou scházet. Výhodou ale je, že ti co na zápas přijdou si o to více zahrají J, takže se všichni určitě budou těšit.

(Trénink je v úterý a v pátek v Lazcích od 17:00 hodin, sraz u Slovanu v 16:40.)

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 15.3.2011

Fotografie z Pochování basy 2011

Mládež obce Suché Lazce pořádala dne 12. března 2011 Vodění medvěda po celé obci a Plesovou zábavu s pochováním basy v sále místního hostince U Balů. Hrala Karaoke Stones, byla zajištěná bohatá tombola a občerstvení. Začátek byl v 20:00 hod a vstupné bylo 180 Kč. Předprodej vstupenek byl u sl. Kateřiny Denerové, tel. 608 670 273, Na Pískovně 3 Suché Lazce. Více ve fotogalerii

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 8.3.2011

Zápis z 5. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2011

Zápis ze 5. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 1.3.2011 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 5. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
2. Kontrola plnění usnesení z 01.02.2011.
3. Oprava pomníku padlých .
4. Obecní ples.
5. Informace o zpracování územního plánu SMO.
6. Výstavba chaty – pan Paleta.
7. Obecní rozhlas – ulice Na Pískovně.
8. Hasičská soutěž o pohár primátora města.
9. Úprava nájmu kulturního zařízení.
10. Žádost o změnu územního plánu – pan Arnošt Šubert.
11. Žádost Mgr. Martiny Škrobánkové.
12. Interpelace zastupitelů.
13. Závěr.
více najdete v zápise z 5. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.


ukázka ze zápisu ...
5. Obecní ples.
Starosta obeznámil zastupitele s průběhem Obecního plesu a podal zastupitelům finanční vyúčtování plesu. Starosta navrhl konání plesu v roce 2012. Zastupitele souhlasí s konáním Obecního plesu v roce 2012. Pan Satke je pověřen se zajištěním hudby na Obecní ples 2012. Pro: 9.

6. Informace o zpracování územního plánu SMO.
Starosta obeznámil zastupitele s informacemi o zpracovávání územního plánu SMO.
Zastupitele berou na vědomí.

7. Výstavba chaty – pan Paleta.
Starosta obeznámil zastupitele s průběhem jednání na Magistrátě města Opavy ohledně výstavby rekreačního domu - stavitel pan Paleta. Starosta přečetl dopis – vyjádření ze stavebního odboru Magistrátu města Opavy. Průběh řízení ohledně výstavby rekreačního domu je stále v jednání. Zastupitele pověřují starostu dalším jednáním v tomto řízení. Pro: 9.

8. Obecní rozhlas – ulice Na Pískovně.
Starosta seznámil zastupitele s jednáním ohledně rozšíření rozhlasu na ulici Na Pískovně. Z důvodů rozšíření rozhlasu bude zapotřebí přemístění sloupu. Starosta zjistí cenové podmínky ohledně přemístění sloupu a následných prací a průběžně bude zastupitele informovat.
Zastupitele berou na vědomí.
...

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 3.3.2011

Rozsáhlý nález munice z období 2. světové války na Podvihovském mlýnku

Dne 3.3.2011 v 09:15 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1964 z Opavy-Kateřinek, že před chvíli nalezl v lesním porostu za obcí Suché Lazce u tak zvaného Podvihovského mlýnku nějaké předměty, které vypadají jako munice pocházející z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě do příjezdu policejního pyrotechnika Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, pracoviště ve Frýdku-Místku, který si převzal a k zneškodnění odvezl 4 kusy dělostřeleckých min ráže 82 mm ruské výroby, 2 kusy dělostřeleckých min ráže 8 cm německé výroby, 1 kus letecké bomby PTAB 2,5 kg ruské výroby, 1 kus dělostřeleckého granátu ráže 7,5 cm německé výroby a poškozenou pěchotní munici o celkové hmotnosti 4 kg.

zdroj: www.policie.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 1.3.2011

Pozor na zvýšený počet zlodějů v okolí

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ pro občany Suchých Lazců a okolí!
Vyskytlo se několik případů, kdy došlo k vykradení domů díky tipu tzv. tipařů. Po obci a okolních vesnicích chodí 2 lidé, kteří se prezentují jako pojišťováci a nabízí např. levnější sazby na plyn, elektřinu a chtějí mluvit vždycky s majitelem domu. Jejich záměrem je otipovat si dům, který následně vykradou. Dostávají se do domů obvykle přes balkony, terasy apod..
Z nepotvrzených zdrojů již údajně měli vykrást min. 3 domy v Lazcích, 2 na Štítině a další v okolí opavska (například v pátek byl v Chuchelné obecní ples a během plesu vykradli dva rodinné domy. Vzali úplně všechno). Tipaři se neštítí k podvodu propůjčit např. malé děti, aby tak vzbudili důvěru pro své budoucí oběti.
PROSÍME OBČANY, ABY TAKÉ INFORMOVALI NAŠE STARŠÍ SPOLUOBČANY, KTEŘÍ JSOU VŮČI TĚMTO PODVODNÍKŮM VÍCE DŮVĚŘIVÍ.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 20.2.2011

Odcizení pracovního nářadí z chodby budovy společnosti Merkuro

Dne 20.2.2011 v době kolem 08:30 hod. neznámý pachatel spáchal v areálu Zemědělského družstva na ulici Přerovecké v obci Suché Lazce přečin „Krádež“ tím, že z volně přístupné chodby budovy společnosti Merkuro odcizil 2 sady čelistí na válcování hřebíků ze speciální oceli stříbrné barvy, které byly volně položené na prvním schodu schodiště, čímž způsobil společnosti Merkuro spol. s r.o. Suché Lazce celkovou škodu ve výši 50.000,- Kč. Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě.

zdroj: www.policie.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

stránkování aktualit (starší aktuality)

hlášení místního rozhlasu

Hlášení rozhlasu - úterý 14.1.2020:

1) Restaurace Heja srdečně zve všechny občany na zvěřinové hody, které se konají od pátku 17.1 do neděle 19. 1. 2020 v restauraci Heja v Suchých Lazcích, doporučujeme rezervaci předem.

Hlášení rozhlasu - úterý 7.1.2020:

1) Obecní úřad městské části Suché Lazce společně s paní Lenkou Kubánkovou děkuje všem, kteří se podíleli na tříkrálové sbírce v Suchých Lazcích. 

zobrazit vše

Kalendář akcí

1.2.2020 od (20:00) hodin:

Od 20:00 hodin v sále hostince U Baly, se uskuteční "Tradiční hasičský ples 2020". Vstupné 150 kč/osoba (bez večeře), hraje skupina Merkur, bohatá tombola zajištěna. Pořádá (SDH Suché Lazce). Předprodej vstupenek bude možný od 6.1.2020 ve Květinářství u Terezky tel. 734 205 500. Pozvánka.

15.2.2020 od (10:00) hodin:

kulturní akce - "Poklady z půdy" která bude pátek/sobota v kulturním domě. Pořádají dobrovolnici s klubem důchodců.

18.2.2020 od (17:00) hodin:

Od 17:00 hodin bude na Obecním úřadě bezplatná právní poradna.

22.2.2020 od (8:00) hodin:

Klub Polní kuše pořádá halový závod Český pohár v tělocvičně ZŠ Komárov v 8 hodin.

22.2.2020 od (8:00) hodin:

Mládež Suchých Lazců pořádá 13. ročník Pochování Basy s tradičním voděním medvěda po obci. Pozvánka. Více o akci zde.

zobrazit vše

Rezervace kulturního zařízení

29.1.2020 od hodin:

Rezervováno - konverzační kurzy angličtiny.

30.1.2020 od hodin:

Rezervováno - konverzační kurzy angličtiny.

1.2.2020 od (8:00) hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

6.2.2020 od hodin:

Rezervováno - konverzační kurzy angličtiny.

12.2.2020 od hodin:

Rezervováno - konverzační kurzy angličtiny.

zobrazit vše

úřední deska Suché Lazce

Zápis z 8 zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 3.12.2019 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení.

Nyní je k dispozici v elektronické podobě aktuální sucholazecký zpravodaj 2019-12 (32. stran, 8,9 MB).

Zápis z 7 zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 23.9.2019 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení.

Zápis z 6 zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 20.8.2019 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení.

Nyní je k dispozici v elektronické podobě aktuální sucholazecký zpravodaj 2019-8 (24. stran, 9,6 MB).

zobrazit vše

Anketa, názory občanů

Pečete vánoční cukroví? Hlasujte kliknutím na jednu z možností.

Ano pečeme více než 20 druhů 13%
Ano pečeme více než 15 druhů 12%
Ano pečeme více než 10 druhů 21%
Ano pečeme více než 5 druhů 40%
Kupujeme cukroví od známých 6%
Kupujeme cukroví z obchodu 0%
Nepečeme, ale jsme obdarování rodinou 8%
Cukroví vůbec nemáme 0%

Celkem hlasů: 52 | Hlasování začalo: 16.11.2017 08:00 | Hlasování končí: 15.2.2018 10:00 | všechny ankety

Na začátek stránky