Aktuality ze Suchých Lazců

stránkování aktualit (od aktuálních po nejstarší)

vloženo - 19.5.2013

Sezóna 2012/2013 - Bolatice : Suché Lazce 8:1 (4:1)

Sezóna 2012/2013 - Bolatice : Suché Lazce 8:1 (4:1)

Branka: Vlha

Co dodat k tomuto „galapředstavení“. Ve 12. minutě to bylo již 3:0!!! Krom gólu Ondry, kterým jsme snížili na 3:1 jsme se zápasu pouze „zúčastnili“. Tak snad jen sestava, která přihlížela.

Klapuch (Matrosz) – Herudek, Havelka (Macháček), Špiller, Stuchlík - Balažovič, Honěk, Klímek (Švec), Pusch – Vlha, Kožušník. Trenér Szczur.

Další utkáni odehrajeme v sobotu 25.5.2013 od 17:00 hodin na domácím hřišti s mužstvem Oldřišova. Podzimní duel skončil našim vítězstvím 2:1.

Další výsledky:
Štítina - Píšť 1:3
Oldřišov - Rýmařov 0:2
Břidličná - Bílovec 2:0
Ludgeřovice - Mokré Lazce 2:0
Velké Hoštice - Kobeřice 2:0
Markvartovice - Štěpánkovice 2:1

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 17.5.2013

Nález munice z období 2. světové války v Suchých Lazcích

Dne 17.5.2013 v 13:45 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1973 ze Studénky, okres Nový Jičín, že před chvíli při procházce v lesním porostu na katastru obce Suché Lazce nalezl nějaký předmět, který vypadá jako munice pocházející z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě do příjezdu policejního pyrotechnika PČR z Expozitury ve Frýdku-Místku, který si následně převzal a k zneškodnění odvezl dělostřeleckou minu ráže 82 mm.

zdroj: www.policie.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 15.5.2013

Zápis z 33. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2013

Zápis ze 33. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 7.5.2013 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 33. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Zahájení a volba ověřovatelů zápisu.
2. Schválení programu zasedání.
3. Kontrola plnění usnesení ze dne 02.04.2013.
4. Žádost o odstranění obecního rozhlasu z parcely č. 248 a přemístění
kontejnerů na tříděný odpad.
5. Žádost o zpevnění komunikace.
6. Žádost o údržbu komunikace.
7. Opěrná zeď – obecní hřiště.
8. Hudební produkce na Strážnici.
9. Zapůjčení pozemků MS Hošťata.
10. Kompostéry.
11. Oprava kašny.
12. Rozeslání posudku k dokumentaci záměru „Porovnání variant průchodu silnice I/11 mezi Opavou a Komárovem“ dle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, žádost o zveřejnění, žádost o vyjádření
13. Žádost o povolení pověšení terčovnic
14. Interpelace zastupitelů.
15. Závěr.
více najdete v zápise z 33. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.


ukázka ze zápisu ...
5., 6. Žádost občanů Na Pískovně.
Starosta přečetl žádosti občanů o zpevnění komunikace v ulici Na Pískovně a o údržbu komunikace v ulici Na Pískovně. Jedná se o č. parcely.: 15, k.ú.: Suché Lazce, druh pozemku: ostatní plocha, způsob využití: ostatní komunikace. Starosta obeznámil zastupitele i občany, že žádná "provizorní komunikace" nelze udělat. Zastupitelé pověřují starostu sepsáním žádosti na Magistrát města Opavy o vytvoření projektové dokumentace a zařazení do investic města.
Zastupitelé souhlasí. Pro: 8.

9. Zapůjčení pozemku MS Hošťata.
Starosta seznámil zastupitele s výsadbou stromků MS Hošťata na pozemcích Statutárního města Opavy. Zastupitel pan Václav Žůrek zároveň člen MS Hošťata byl požádán o vysvětlení tohoto jednání. Zastupitelé vyjádřili nesouhlas s tímto postupem, vzhledem k neuzavřenému jednáni mezi vlastníky a uživateli pozemků a MS Hošťata. Zastupitelé berou na vědomí.

12. Rozeslání posudku k dokumentaci záměru "Porovnání variant průchodu silnice I/11 mezi Opavou a Komárovem" dle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, žádost o zveřejnění, žádost o vyjádření.
Starosta seznámil zastupitele s doručením posudku k dokumentaci záměru "Porovnání variant průchodu silnice I/11 mezi Opavou a Komárovem" dle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, žádost o zveřejnění, žádost o vyjádření. Doručeno bylo 30.04.2013, lhůta k vyjádření je 30 dnů od vyvěšení na úřední desce Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, tj. 02.05.2013. Tato informace včetně textové části je zveřejněna na internetu na adrese: www.kr-moravskoslezsky.cz. Zastupitelé berou na vědomí.
...

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 13.5.2013

Sezóna 2012/2013 - Suché Lazce - Ludgeřovice 3:1 (2:1)

Sezóna 2012/2013 - Suché Lazce - Ludgeřovice 3:1 (2:1)

Suché Lazce - Ludgeřovice 3:1 (2:1)

Branky: 20. a 25. Balažovič, 80. Kožušník – 30. Adamčík

Sestava: Klapuch – Herudek, Havelka, Špiller, Stuchlík - Balažovič, Honěk, Švec, Pusch– Vlha (Klímek), Kožušník (Hájek)

K dalšímu utkání přijelo na naše hřiště mužstvo Ludgeřovic. Před tímto zápasem byli Ludgeřovičtí o bod a jedno místo v tabulce před námi. My jsme jim chtěli oplatit porážku 2:0 z podzimního střetnutí. První minuty zápasu ovšem vypadaly jako by jsme zůstali ještě v kabině. Hosté se ujali iniciativy a v prvních pěti minutách se hnali neustále na naší branku. Poté jsme se probrali a hra se vyrovnala. Na mokrém terénu se hrál útočný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Do konce 1. poločasu si jich více vytvořilo naše mužstvo a Filip dokázal dvě šance proměnit ve vedení 2:0. Na první gól mu krásným „rohlíkem“ za obranu přihrál Standa a druhý gól mu připravil Ondra, který se střelecky zatím hledá a i při tomto gólu Filip asi 5 minut čekal na zadní tyči před prázdnou brankou než k němu přihrávka přijde. Poté jsme samozřejmě polevili a hostům se povedlo snížit na 2:1, kdy si Herud nepohlídal protihráče po rohu a pro toho už nebyl problém hlavou překonat Danka. Byla to již několikátá obdržená branka po standardní situaci!!! Do šaten se tedy šlo za stavu 2:1 pro nás. Hosté se ve 2. poločase začali více tlačit dopředu v touze po vyrovnání a Danek se v brance měl co ohánět aby nám udržel nejtěsnější vedení, jednou mu v tom musel na brankové čáře vypomoct Standa . My jsme si z brejku vypracovali řadu šancí, které jsme ovšem trestuhodně zahazovali. Vrcholem byl únik Pušky se Sortym, kteří už běželi sami na hostujícího brankáře, který Puška vyřešil přihrávkou do rukou již dávno ležícího brankáře. Co se nepovedlo nohama nebo hlavou musel Kožka zachránit levou „koulí“, kterou vsítil náš třetí gól. Zápas tedy skončil našim vítězstvím 3:1.

Další utkáni odehrajeme v neděli 19.5.2013 od 17:00 hodin na hřišti Bolatic. Podzimní duel skončil vítězstvím Bolatic 2:4.

Další výsledky:
Mokré Lazce – Velké Hoštice 1:1 (1:1); Branky: 36. Garba – 41. J. Jaroš
Rýmařov – Bolatice 2:1 (0:1); Branky: 55. Krčmařík, 63. Doležel – 38. T. Balarin
Bílovec – Štítina 2:1 (0:0); Branky: 86. a 88. Timko – 83. Gargoš
Píšť – Markvartovice 1:2 (0:2); Branky: 77. Kulig – 5. Kocmich, 12. Besta
Štěpánkovice – Oldřišov a Kobeřice – Břidličná odloženo

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 10.5.2013

Vloupání do osobního automobilu na lesní cestě na Přerovci

Dne 10.5.2013 v době mezi 09:40 hod. a 10:00 hod. neznámý pachatel spáchal na lesní cestě na katastru obce Suché Lazce, část Přerovec přečin „Krádež“ a přečin „Poškození cizí věci“ tím, že po rozbití předního okna dveří se škodou ve výši 10.000,- Kč vnikl do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla značky Mercedes Benz A 150, ze kterého odcizil navigaci s handsfree značky Parrot černé barvy v hodnotě 20.000,- Kč, dále poškrábal displej vestavěného autorádia se škodou ve výši 10.000,- Kč a ze zavazadlového prostoru automobilu odcizil koženkovou tašku přes rameno značky Loreal bez hodnoty, ve které se nacházel svazek klíčů v hodnotě 1.200,- Kč s přívěškem se znakem Mercedes stříbrné barvy v hodnotě 700,- Kč a dále se v tašce nacházel Flash disk 16Gb černé barvy v hodnotě 400,- Kč. Poškozené ženě ročníku narození 1976 ze Štítiny tak byla způsobena celková škoda ve výši 42.300,- Kč a případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.

zdroj: www.policie.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 10.5.2013

Sezóna 2012/2013 - Suché Lazce - Kobeřice 2:2 (1:0)

Sezóna 2012/2013 - Suché Lazce - Kobeřice 2:2 (1:0)

Branky: Pusch, Klímek

Sestava: Klapuch – Herudek, Havelka, Klímek, Macháček (Hájek) - Balažovič, Honěk, Švec, Pusch (Stuchlík) – Vlha, Kožušník

V dohrávce jednoho ze „zimních“ kol jsme na domácím hřišti přivítali celek s Kobeřic. Hostující mužstvo se nacházelo na 3. místě tabulky s touhou poprat se o postup. Podzimní utkání skončilo vítězstvím Kobeřic 4:1, kdy jsme v poločase drželi nadějné vedení. Do utkání obě mužstva vstoupila koncentrovaně a bylo vidět, že ani jedno nechce jako první inkasovat. Hosté se prosazovali zejména po křídelních akcích z naší levé strany odkud posílali nebezpečné centry před bránu. Naši defenzívě se s vypětím všech sil dařilo těmto atakům odolávat a když se už hosté dostali ke střele na bránu vše pochytal opět ve výborné formě chytající Danek.

Ovšem my jsme také pouze nebránili, ale naše akce dlouhou dobu nevedli k nebezpečnému zakončení. Hostujícího brankáře jsme zaměstnávali spíše střelami z dálky, kdy nebezpečně vypadal Herudův „plachťák“ mířící do šibenice, který ovšem hostující brankář s námahou vyrazil. Ještě před poločasovou přestávkou jsme se dočkali gólu, kdy po závaru míč vyplul z houštiny hráčů před osamoceného Pušku a pro toho již nebyla velká práce posunout naše mužstvo do vedení 1:0. Do druhého poločasu jsme museli opět udělat jednu vynucenou změnu, kdy Pavlíka nahradil v sestavě Hájo. Zanedlouho jsme se opět mohli radovat neboť na Ondrův roh naskočil Kelim a hlavou zvýšil na 2:0. Následně ještě Sorty krásným pasem vybídl ke skórování Kožku, který obstřelil hostujícího brankáře ovšem i s brankou. Poté hosté trošku zjednodušili hru a začínali se přibližovat k naší brance. Při jednom z útoků Sorty nestačil pokrýt hostujícího hráče na rohu šestnáctky, který vystřelil, Danek dokázal střelu pouze vyrazit na břevno, od kterého se míč odrazil k hostujícímu kanonýrovi Wirthovi, pro kterého už nebyl problém hlavou míč uklidit do brány – 2:1. Snaha hostujících o vyrovnání byla korunována o chvíli později, kdy jsme po trestném kopu z půlky hřiště nepochopitelně nechali u naší levé lajny volného hráče, který přesným centrem na první tyči našel hostujícího kapitána, který míč z voleje uklidil do naší branky – 2:2. A mohlo být ještě hůř, když jsme po dalším trestném kopu neuhlídali hostujícího hráče, který naštěstí míč líznul na břevno od kterého se odrazil zřejmě na brankovou čáru a poté do hřiště. To byla poslední velká šance utkání.

Při cestě domů po zápase jsme k zápasu krátce vyzpovídali střídajícího Hája, který uvedl: Po nešťastném utkání v Hošticích jsem chtěl podat co nejlepší výkon. Bohužel z objektivních příčin jsem se na utkání nemohl připravit tak, jak bych potřeboval. Za celý poločas jsem snad nedal dobrou přihrávku. Před dalšími utkáními budu zřejmě muset více času věnovat odpočinku.

Hájovi děkujeme za kritický názor a těšíme se, že se nám příště svěří nějaký další hráč nebo i funkcionář.

V sobotu 11.5. od 16:30 hodin přivítáme tým Ludgeřovic. Na podzim zápas skončil výsledkem 2:0 pro Ludgeřovice, kdy svůj den neměli hlavně Kožka s Ondrou, kteří nebyli schopni trefit branku.

Další středeční výsledky a tabulka:
Markvartovice - Ludgeřovice 3:2
Štěpánkovice - Břidličná 2:3
Rýmařov - Bílovec 1:0

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 7.5.2013

Sezóna 2012/2013 - Velké Hoštice - Suché Lazce 2:1 (1:0)

Sezóna 2012/2013 - Velké Hoštice - Suché Lazce 2:1 (1:0)

Branka: Vlha

Sestava: Klapuch – Herudek, Laub (Hájek, Švec), Špiller, Macháček -Balažovič, Honěk, Havelka, Klímek (Pusch) – Vlha, Kožušník

Další utkání jsme sehráli na půdě mužstva hrajícího o záchranu ve Velkých Hošticích. Jako obvykle jsme nastoupili s několika změnami v sestavě. Od začátku se hrál vyrovnaný zápas odbývající se mezi oběma šestnáctkami. První gólovou šanci si vytvořilo naše mužstvo, kdy po ose Balažovič, Kožušník, Vlha posledně jmenovaný tváří v tvář domácímu brankáři nedokázal vstřelit důležitý první gól. Odpovědí domácích byl povedený roh, na který si na zadní tyči naskočil domácí kapitán, kterého neuhlídal Hájo a neomylně hlavou poslal domácí do vedení 1:0, které si pohlídali až do konce 1. poločasu. Během 1. poločasu a přestávky jsme opět museli udělat dvě vynucené změny, což je již na zamyšlenou!

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. První vzrušení přinesla až rychlá akce Vlhy, který byl při svém úniku faulován v pokutovém území (což potvrdil i domácí trenér), ale nepřesný hlavní arbitr pouze Ondrovi udělil žlutou kartu!!! Co se ovšem nepovedlo při této akci, podařilo se o chvíli později, kdy opakovaný trestný kop proměnil ve vyrovnávající gól Vlha – 1:1. Z vyrovnání jsme se neradovali dlouho, protože do hry vstoupil opět hlavní arbitr a po (ne)souboji nešťastníka dne Hája s jedním z domácích hráčů ukázal na penaltový puntík. Domácí se dostali po proměněné penaltě do vedení 2:1. Toto i přes naši marnou snahu, která vyústila pouze v nastřelené břevno Vlhy udrželi až do konce, kdy svou výhru mohli pojistit po některém z mnoha brejků, ale žádný se jim nepodařilo dotáhnout do konce.

Tento týden máme opět anglický, kdy nám nejdříve sváteční středu 8.5. zpříjemní na domácím hřišti od 16:00 hodin tým z Kobeřic a v sobotu 11.5. od 16:30 hodin přivítáme tým Ludgeřovic. Vzhledem k situaci v tabulce by bylo vhodné z těchto utkání urvat nějaké body!

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 3.5.2013

Sezóna 2012/2013 - Suché Lazce : Rýmařov 1:4 (1:3)

Sezóna 2012/2013 - Suché Lazce : Rýmařov 1:4 (1:3)

Branka: Kožušník

K třetímu jarnímu utkání na naše hřiště přijel ve středeční sváteční den lídr naší soutěže, tým Rýmařova. Už od začátku utkání bylo zřejmé kdo bude pánem na hřišti. Hosté ukazovali, že jejich slova o postupu do vyšší soutěže nejsou vyřčena jen tak do větru a to prokazovali i na hřišti. Byli rychlejší, důraznější, fotbalovější, zkrátka nás ve všech směrech předčili. Jediný hráč našeho mužstva, který snesl přísnější měřítko byl Danek, který dlouhodobě prokazuje vysokou výkonnost. Bohužel sám na dobře připravené hosty nestačil. Během prvního poločasu jsme inkasovali tři góly, na které dokázal odpovědět pouze v poslední minutě prvního poločasu z trestného kopu Kožušník, nutno podotknout po chybě hostujícího brankáře. Ještě před poločasem a o přestávce jsme museli udělat dvě nucené změny v sestavě. Jestli jsme někde v koutku duše mysleli na zlepšení ve druhém poločase, tak nás hostující útočník po dlouhém nákopu za obranu rychle vyvedl z omylu. Poté se hra přeci jen trochu vyrovnala, ale do šancí se víceméně dostávali po našich chybách pouze hosté. My jsme na jejich dobře organizovanou obranu nenašli do konce žádný recept. V příštích zápasech snad narazíme na hratelnější soupeře a setkáme se s lepší sportovní formou.

V dalším utkání v neděli 5.5.2013 již v 10:00 hodin hrajeme na hřišti Velkých Hoštic, které jsme na podzim porazili výsledkem 6:0, kdy hosté hráli skoro celý zápas o desíti hráčích. Velké Hoštice do odvet ovšem nevstoupili špatně a dva domácí zápasy vyhráli. Prohru se připsali na hřišti Rýmařova. Opět nás bude čekat velmi těžké utkání v netradičním čase.

Další výsledky:
1.5.2013 Štítina - Ludgeřovice 0:2
1.5.2013 Velké Hoštice - Bolatice 3:1
1.5.2013 Břidličná - Oldřišov 8:0
1.5.2013 FC Bílovec - Markvartovice 3:1
1.5.2013 Kobeřice - Píšť 3:2
1.5.2013 Mokré Lazce - Štěpánkovice 5:1

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 2.5.2013

Informace o posudku k dokumentaci záměru Porovnání variant průchodu silnice I/11 mezi Opavou a Komárovem

Informace o posudku k dokumentaci záměru "Porovnání variant průchodu silnice I/11 mezi Opavou a Komárovem" podle zákona o posuzování vlivů na živorní prostředí

bližší informace najdete zde

Informace o posudku k dokumentaci záměru "Porovnání variant průchodu silnice I/11 mezi Opavou a Komárovem" podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí Krajský úřad Moravskoslezského kraje, odbor životního prostředí a zemědělství (dále "krajský úřad"), jako místně příslušný správní úřad dle ust. § 29 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů a dle ustanovení § 22 písm. a) zákona Č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění pozdějších předpisů, obdržel dne 19.04.2013 posudek zpracovaný podle přílohy č. 5 k záměru
"Porovnání variant průchodu silnice I/11 mezi Opavou a Komárovem" oznamovatel: Statutární město Opava, Horní nám. 382/69, 746 26 Opava Do posudku lze nahlížet na odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v kanceláři Č. B 513 a na ostatních příslušných dotčených správních úřadech. Po dobu 30 dnů ode dne zveřejnění této informace na úřední desce Krajského úřadu Moravskoslezského kraje může každý ve smyslu § 9 odst. 8 zákona o posuzování vlivů na životní prostředí k danému záměru zasílat svá písemná vyjádření, a to přímo na výše uvedenou adresu krajského úřadu. Tato informace včetně textové části je zveřejněno na internetu na adrese www.kr-moravskoslezsky.cz, odkaz: veřejná správa - úřední deska - E.I.A, SEA a IPPC Projednávané záměry: Porovnání variant průchodu silnice I/11 mezi Opavou a Komárovem (kód záměru MSK1654).
2.5.2013

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 1.5.2013

Pozvánka na 33. zasedání Zastupitelstva 2013

Pozvánka
Podle zákona č. 128/2000 Sb. svolávám dne 7.5.2013
33. zasedání Zastupitelstva městské části Opava – Suché Lazce. Začátek schůze je v 18:15 hodin v kulturním zařízení městské části Opava – Suché Lazce, ul. Přerovecká 68. Starosta Miloslav Kostřiba
Program 33. zasedání
ZMČ Opava – Suché Lazce dne 07.05.2013
1. Zahájení a volba ověřovatelů zápisu.
2. Schválení programu zasedání.
3. Kontrola plnění usnesení ze dne 02.04.2013.
4. Žádost o odstranění obecního rozhlasu z parcely č. 248 a přemístění kontejnerů na tříděný odpad.
5. Žádost o zpevnění komunikace.
6. Žádost o údržbu komunikace.
7. Opěrná zeď – obecní hřiště.
8. Hudební produkce na Strážnici.
9. Zapůjčení pozemků MS Hošťata.
10. Interpelace zastupitelů.
11. Závěr.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 30.4.2013

Fotografie obce z 30. dubna 2013

3 fotografie Suchých Lazců z 30. dubna 2013.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 29.4.2013

Sezóna 2012/2013 - Suché Lazce - Břidličná 2:1 (1:1)

Sezóna 2012/2013 - Suché Lazce - Břidličná 2:1 (1:1)

Branky: Klimek, Vlha – Ondruška

Sestava: Klapuch – Klímek, Havelka, Špiller, Stuchlík – Hájek (Švec), Honěk, Pusch (Macháček), Urbánek (Balažovič) – Vlha, Kožušník

Ve druhém jarním zápase jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Břidličné. Na podzim skončil souboj na hřišti soupeře nerozhodným výsledkem 1:1 a dlouho to vypadalo, že i tentokrát se budou body dělit. Do zápasu vstoupilo aktivněji naše mužstvo, které oproti prvnímu zápasu nastoupilo s několika změnami v sestavě. Do větších šancí nás soupeř ovšem nepouštěl. Naopak byli to hosté, kteří měli první gólovou šanci, ve které nás proti hlavičce hostujícího z bezprostřední blízkosti zachránil Danek. Ve 22. minutě padl první gól po rohovém kopu Vlhy, který do hostující sítě uklidil hlavou Klímek – 1:0. Poté se hra opticky vyrovnala a do konce 1. poločasu si šance vytvářeli pouze hosté. Dvakrát nás zachránila tyč, ale v poslední vteřině 1. poločasu neuhlídal Filip po zkráceném rohovém kopu protihráče, který taktéž hlavou srovnal na 1:1. Druhý poločas se hrál opět vyrovnaný zápas s tím, že jsme již hosty nepouštěli do šancí. Ovšem ani naše mužstvo nebylo schopno si žádnou šanci vytvořit. Když už to vypadalo na asi spravedlivou dělbu bodů rozhodčí nabídl oběma mužstvům možnost zahrání volného přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti. Ovšem hostující střelec Ondruška vůbec netrefil bránu. V 90 + minutě domácí kanonýr Vlha ukázal jak se s takovou šancí vypořádat a rozhodl utkání ve prospěch našeho mužstva – 2:1.

V dalším utkání již ve středu 1.5.2013 v 16:00 hodin hostíme lídra tabulky z Rýmařova. Podzimní utkání skončilo vítězstvím Rýmařova 2:0.

Další výsledky a tabulka:
Rýmařov - Velké Hoštice 4:0 (2:0); Branky: Krčmařík 2, Šimčík, vlastní
Mokré Lazce - FC Bílovec 1:3 (0:0); Branky: Garba - Šlosárek 2, Timko
Kobeřice - Štítina 1:0 (0:0); Branka: Hlavenka
Štěpánkovice - Ludgeřovice 2:8 (0:3); Branky: J. Tomíček, Smažík - Zbořil 3, Tkáč 3, Gaida, Klos
Píšť - Bolatice 1:0 (0:0); Branka: Krupa
Markvartovice - Oldřišov 1:1 (0:0); Branky: Kolénko - Chalupinski

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 12.4.2013

Zápis z 32. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2013

Zápis ze 32. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 2.4.2013 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 32. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Zahájení a volba ověřovatelů zápisu.
2. Schválení programu zasedání.
3. Kontrola plnění usnesení ze dne 05.03.2013.
4. Pošta v Suchých Lazcích.
5. Rozhlas na ulici „Na Štěpnici“.
6. Žádost pana Tomáše Kubesy.
7. Opěrná zeď – obecní hřiště.
8. Zapůjčka pozemků MS Hošťata.
9. Oprava sociálních zařízení v kulturním zařízení.
10. Prodloužení smlouvy – Jana Kostřibová.
11. Informace o ořezu stromů a skácení stromů.
12. Žádost o povolení napojení na obecní dešťovou kanalizaci OSBD Opava.
13. Dopis od Ing. Zbyňka Petrušky.
14. Jarní úklid.
15. Prodloužení platnosti rozhodnutí o povolení k vypouštění odpadních vod.
16. Interpelace zastupitelů.
17. Závěr
více najdete v zápise z 32. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.


ukázka ze zápisu ...
4. Pošta v Suchých Lazcích.
Starosta obeznámil zastupitele s jednáním se zastupiteli České pošty. Starosta nesouhlasil s návrhem České pošty změnit stávající obsluhu občanů obce v oblasti poštovních služeb způsobem typu Partner a požaduje zachování stávající pošty.

5. Rozhlas na ulici Na Štěpnici.
Starosta seznámil zastupitele s průběhem jednání ohledně rozšíření místního rozhlasu. Cenová nabídka na rozšíření rozhlasu činí: 16.795,00 Kč. Zastupitelé souhlasí s rozšířením místního rozhlasu na ulici Na Štěpnici dle předložené cenové nabídky.

7. Opěrná zeď na obecním hřišti.
Starosta oznámil zastupitelům, že nebyl zatím dodán projekt ani vyjádření statika na výstavbu opěrné zdi na obecním hřišti, proto se toto odročuje na budoucí zasedání zastupitelstva MČ.

8. Zapůjčka pozemků MS Hošťata.
Starosta obeznámil zastupitele s průběhem jednání mezi vlastníky a uživateli pozemků a MS Hošťata.

9. Opravy v kulturním zařízení.
Starosta obeznámil zastupitele s průběhem oprav v kulturním zařízení – výměna záchodů a oprava stropního průlezu.

10. Prodloužení smlouvy – Jana Kostřibová.
Starosta požádal zastupitele o souhlas s prodloužením smlouvy – dohody o pracovní činnosti Janě Kostřibové do 31.3.2014.
...

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 28.3.2013

Sezóna Jaro 2013

Sezóna 2012/2013 - Suché Lazce

Po dlouhé zimní přestávce je před námi jarní část sezóny 2012/2013 ve které bojujeme v 1.A třídě skupině A. Po podzimní části jsme na 8. místě se ziskem 18 bodů a bilancí 5 výher, 3 remíz a 5 proher při skóre 26:23. Zimní příprava našeho týmu z různých důvodů neproběhla ideálně. Tréninková morálka byla velmi blízko bodu mrazu a někdy i pod ním, takže přesně kopírovala počasí, které tuto zimu potěšilo zejména lyžaře nikoliv však fotbalisty. Přípravné zápasy naši účast  o mnoho nevylepšili (zranění, pracovní povinnosti, rodinné a „jiné“ problémy) kdy jsme ani jeden neodehrály v plné sestavě a byly i zápasy, kdy jsme si musely hráče vypůjčit. Před prvním zápasem, který jsme měli odehrát s Rýmařovem (z důvodu špatného počasí odloženo) v Bruntálském Deníku napsal trenér Rýmařova, že jsme pro něj nečitelné mužstvo. V současné době nutno podotknout, že jsme nečitelní i sami pro sebe… Na druhou stranu pozitivem je příchod dvou hráčů z konkurenčních Markvartovic Klimka a Urbánka, prodloužení hostování Kožušníka a Lauba, příchod další staronové akvizice Hájka a návrat Macháčka z hostování v NH Ostrava, čímž se náš kádr rozšířil. Až ostré zápasy ukážou v jaké kondici a formě se naše mužstvo nachází, protože zkušeností má na rozdávání.

Aktuální kádr pro jarní sezónu:
Brankáři: Klapuch, Matrosz, Tvrdý
Obránci: Havelka, Herudek, Laub, Macháček, Stuchlík, Špiller
Záložníci: Balažovič, Hájek, Honěk, Klímek, Pusch, Švec, Urbánek
Útočníci: Kožušník, Vlha

Změny v kádru:
Odchody: Jemelka (ukončeno hostování z NH Ostrava), Kapeš (stále hledá angažmá)
Příchody: Klimek, Urbánek (hostování z Markvartovic), Hájek (hostování z Michálkovic), Macháček (návrat z hostování)

Rozlosování jaro 2013:
So 30.3.13 15:30 Suché Lazce-Štítina - odloženo (asi 8.5.)
Ne 7.4.13 10:00 Mokré Lazce-Suché Lazce
So 13.4.13 16:00 Suché Lazce-Kobeřice
Ne 21.4.13 16:00 Bílovec- Suché Lazce
So 27.4.13 16:00 Suché Lazce-Břidličná
St  1.5.13 16:30 Suché Lazce-Rýmařov
Ne 5.5.13 10:00 V. Hoštice- Suché Lazce
So 11.5.13 16:30 Suché Lazce-Ludgeřovice
Ne 19.5.13 17:00 Bolatice- Suché Lazce
So 25.5.13 17:00 Suché Lazce-Oldřišov
Ne 2.6.13 17:00 Markvart.- Suché Lazce
Ne 9.6.13 17:00 Štěpánk.- Suché Lazce
So 15.6.13 17:00 Suché Lazce-Píšť

zdroj: http://www.lazio.banda.cz

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

vloženo - 26.3.2013

Pozvánka na 32. zasedání Zastupitelstva 2013

Pozvánka
Podle zákona č. 128/2000 Sb. svolávám dne 2.4.2013
32. zasedání Zastupitelstva městské části Opava – Suché Lazce. Začátek schůze je v 18:15 hodin v kulturním zařízení městské části Opava – Suché Lazce, ul. Přerovecká 68. Starosta Miloslav Kostřiba
Program 32. zasedání
ZMČ Opava – Suché Lazce dne 02.04.2013
1. Zahájení a volba ověřovatelů zápisu.
2. Schválení programu zasedání.
3. Kontrola plnění usnesení ze dne 05.03.2013.
4. Pošta v Suchých Lazcích.
5. Rozhlas na ulici "Na Štěpnici".
6. Žádost pana Tomáše Kubesy.
7. Opěrná zeď – obecní hřiště.
8. Zapůjčka pozemků MS Hošťata.
9. Oprava sociálních zařízení v kulturním zařízení.
10. Prodloužení smlouvy – Jana Kostřibová.
11. Interpelace zastupitelů.
12. Závěr.

zobrazit celou novinku

sdílet příspěvek

sdílet příspěvek na
Facebooku

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil
David Závěšický - kronikář

stránkování aktualit (starší aktuality)

hlášení místního rozhlasu

Hlášení rozhlasu - úterý 10.12.2019:

1) Sbor dobrovolných hasičů Suché Lazce zve všechny své členy na Valnou hromadu, která se koná v pátek 13.12.2019 v kulturním domě obce. Začátek je v 17:00 hodin. Srdečně zve výbor SDH.

2) Místní knihovna Opava-Suché Lazce upozorňuje čtenáře, že bude pobočka knihovny v Suchých Lazcích uzavřena od 17. prosince 2019 do 5. ledna 2020. Naposled bude knihovna otevřena 16. prosince 2019 od 16:00 do 18:00 hodin. Pravidelně půjčovat se začne v pondělí 6. ledna 2020 od 16:00 do 18:00 hodin.

Hlášení rozhlasu - pátek 6.12.2019:

1) Informace pro účastníky zájezdu do Krakowa: Odjez je v sobotu 7.12.2019 v 7:00 od Obecního úřadu.

2) Ve čtvrtek 12.12.2019 proběhne od 16:00 hodin v kapli Andělů strážných v Suchých Lazcích "Zpívání dětí ZŠ a MŠ v kapli", pořádá (škola za podpory faráře). Po zpívání bude následovat "Vánoční posezení s občerstvením a drobným prodejem" v sále hostince U Baly.

zobrazit vše

Kalendář akcí

14.12.2019 od (8:00) hodin:

Klub Polní kuše pořádá halový závod Český pohár / Mikulášská nadílka / v tělocvičně ZŠ Komárov v 8 hodin

14.12.2019 od (13:00) hodin:

Brigáda členů AVZO - generální úklid klubovny.

14.12.2019 od (18:00) hodin:

Od 18:00 hodin proběhne v kulturním domě, "Společné setkání složek a zastupitelstva 2019" setkání je koncipováno jako poděkování za celoroční práci pro MČ Suché Lazce (pořádá Starosta).

21.12.2019 od (15:00) hodin:

Vánoční koncert v kapli Andělů strážných zazpívá operní pěvec Petr Urbánek.

28.12.2019 od (13:00) hodin:

AVZO TSČ ČR ZO SKÁLA pořádá pro své členy ukončení střelecké sezóny 2019 pod tradičním názvem "Poslední výstřel".

zobrazit vše

Rezervace kulturního zařízení

14.12.2019 od (18:15) hodin:

Rezervováno - obecní akce - "Setkání složek 2019" setkání složek.

18.12.2019 od (18:30) hodin:

Rezervováno - konverzační kurzy angličtiny.

19.12.2019 od (18:30) hodin:

Rezervováno - konverzační kurzy angličtiny.

21.12.2019 od hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

28.12.2019 od (8:00) hodin:

Rezervováno - soukromá akce.

zobrazit vše

úřední deska Suché Lazce

Nyní je k dispozici v elektronické podobě aktuální sucholazecký zpravodaj 2019-12 (32. stran, 8,9 MB).

Zápis z 7 zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 23.9.2019 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení.

Zápis z 6 zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 20.8.2019 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení.

Nyní je k dispozici v elektronické podobě aktuální sucholazecký zpravodaj 2019-8 (24. stran, 9,6 MB).

Nyní je k dispozici v elektronické podobě aktuální sucholazecký zpravodaj 2019-6 (32. stran, 10,8 MB).

zobrazit vše

Anketa, názory občanů

Jakou preferujete variantu vánočního zájezdu plánovanou na 7.12.2019? Podrobné info najdete v aktualitách. Hlasujte kliknutím na jednu z možností.

Vánočního zájezd do Wroclawi. 14%
Vánočního zájezd do Krakova. 86%

Celkem hlasů: 36 | Hlasování začalo: 4.9.2019 10:00 | Hlasování končí: 14.9.2019 10:00 | všechny ankety

Na začátek stránky